Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Już w środę Dzień Gniewu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spalimy kukłę premiera. Powiemy 5 X NIE najgorszym pomysłom rządu Tuska. Bądź z nami!Wszelkie informacje na facebookowym profilu akcji protestacyjnej.

Dzień Gniewu odbędzie się w kilkunastu polskich miastach - dołącz do nas!

KOMENTARZE

 • to spalenie kukły ...TO BŁĄD !!!
  proponuję postawić przed kancelarią premiera PRĘGIERZ !!! i tam zakuć JEGO KUKŁĘ ,potem oćwiczyć gołą wypiętą dupę ,niech go batoży kto tylko chce,można jeszcze za zaszczyt obicia gołej dupy premiera zażądać jakiegoś datku ,a potem wziąć go na kij i nieśc na czele pochodu,niech se KUKŁA pożyje jeszcze ,przyda się na następną demonstrację ...pozdrawiam...
 • @
  A jakas informacja ? Dla tych co nie chcą się na FB rejestrować ?
  Chcecie dotrzeć do ludzi, czy reklamę FB robić ?
  Za trudno wkleić miejsca, daty , godziny ?
 • @val 16:09:02
  Jak najbardziej zgadzam się z tym pomysłem i popieram,
  Szczęść Boże Panu/Pani
 • Dosc juz tego!!
  Dzień Gniewu 21 Marca 2012 Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju! Dlaczego wciąż biernie przyglądamy się upadkowi naszego narodu? Dlaczego wreszcie nie powiemy STOP i zaczniemy walczyć o Ojczyznę? Jeszcze możemy wszystko odwrócić, bo drzemie w nas ogromna siła. Siła ludzkich serc i umysłów, które chcą wolności i poszanowania dla każdego człowieka. Chcą równości i prawa do godnego życia! Nie pozwólmy, by heroiczna walka naszych przodków - ich pot, krew i łzy poszły na marne! Nie pozwólmy, by nasze dzieci cierpiały kiedykolwiek niedostatek, bo ich rodzice nie zrobili nic, by temu zapobiec! Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia, ACTA, podniesienie wieku emerytalnego, niegospodarność przy organizacji EURO 2012 czy wreszcie sprawa wydobycia gazu łupkowego czyli podpisanie nowej ustawy Prawo geologiczne i górnicze, które to jest ostatnim gwoździem do trumny, a dotknie każdego z nas (nieodwracalne zanieczyszczenie środowiska, prawo do wywłaszczenia ziem na terenie niemal 2/3 powierzchni Polski przez firmy, które otrzymały koncesje, a to tylko wierzchołek góry lodowej). Dlaczego nie możemy stworzyć państwa, gdzie o jego losach decydowaliby ludzie z ogromną wiedzą, a nie banda populistów i demagogów jak ma to teraz miejsce? Wprowadzić zakaz pełnienia ważnych funkcji w państwie dla osób związanych kiedykolwiek z jakąkolwiek aferą czy lobby? Podobnie by uczynić na szczeblach lokalnych od miast po gminy. Dlaczego by nie wziąć pod lupę stenogramów z głosowań (od 1989 roku) nad najważniejszymi dla Polski sprawami i postawić zarzuty osobom, które działały (głosowały) na szkodę państwa? Nie łudźmy się, że politycy któregokolwiek ugrupowania nie walczącego o prawdę, będą sprawować dobre rządy. Apeluję do Narodu Polskiego! Wstańmy wreszcie z kolan i wywalczmy lepsze jutro dla naszych ojców i matek, nas samych, a przede wszystkim dla naszych dzieci! Musimy wziąć los Polski w swoje ręce! Weźmy przykład z Islandczyków, którzy licznymi manifestacjami doprowadzili do obalenia rządu i wielu bardzo ważnych zmian (z konstytucją włącznie). Wyjdźmy na ulice! Pokażmy rządzącym ilu nas jest biorąc udział w manifestacjach w największych miastach Polski (WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW, GDAŃSK, POZNAŃ, ŁÓDŹ, SZCZECIN, KATOWICE, BYDGOSZCZ, LUBLIN, BIAŁYSTOK, GORZÓW WIELKOPOLSKI, KIELCE, OLSZTYN, OPOLE, RZESZÓW, TORUŃ, ZIELONA GÓRA). Dzień Gniewu 21 Marca 2012 Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju!

  P.S.- Kopiujcie/wklejajcie, drukujcie, przekazujcie dalej, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o akcji.
 • Ja też chcę przyjść
  ale od FejZbuka trzymam się z daleka.
  Proszę o wklejenie informacji ,gdzie i o której godzinie.
 • ...
  Ależ ta zaciśnięta pięść, źle się mnie kojarzy...
 • sugestia
  Tabliczki z danymi zaawansowanych w "zasługach" dla Polski przymocowane do latarń.
 • Gdzie sie dolaczyc ?
  Ponawiam prosbe, jak sie dolaczyc do protestu ?

  Nie mam FB,NK i innych ... i nie chce miec.

  Jak dolaczyc sie do protestu, gdzie i o ktorej ?

  Gdzie sa informacje ?
 • @nightel 20:52:38
  Można wszystko znaleźć na:

  "profilu akcji protestacyjnej" - link zamieszczony w reklamie pana Roberta Winnickiego. (kliknąć)

  i tu:

  http://www.facebook.com/pages/Dzie%C5%84-Gniewu/323636367673586?v=info#info_edit_sections
 • @Paweł Tonderski 19:08:27
  "Ależ ta zaciśnięta pięść, źle się mnie kojarzy..."

  Wałkowaliśmy to, to szokujące że przyjęto takie plakaty, logo. Zdumiewające że popiera to polski ruch narodowy, nie powinno tak być, to nie lewica i komuna przecież rewolucyjna.

  Te barwy, niby na siłę można uznać że biało-czerwone, ale w istocie to czerwień komuny, rewolucji, krew... Gdzie WOLNY BIAŁY ORZEŁ jak z mojego avataru z orderem za waleczność?

  Jaka symbolika jest jeszcze tu zakodowana? Widać jakieś zarysy pacyfy choćby. Grafik który to rysował jest trefny. Kto to jest? Tajemnica czy nie?

  Nie zniechęcam do akcji, ale też nie zachęcam jakoś gorąco, nie mam przekonania póki co. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jakie rokowania na przyszłość. Oburzeni w Warszawie z liceum Kuronia z lewackimi nauczycielami michnikowszczyzny są wymownym ostrzeżeniem, albo anonimowi jakoś tak cięci na Kościół Rzymskokatolicki. Ktoś nas może robić w konia, trzeba uważać. W każdym razie jestem ostatnim kto broniłby nierząd PO przed spaleniem i to nie kukieł nawet.

  Niech się spalą ze wstydu na stosie naszych krzywd!
 • @Marek Kajdas 21:37:46
  Napisał pan to, czego ja sam bym tutaj nie napisał, ale myślałem o tym, i tak ostatnio na tym portalu wychodzę na jakiegoś rozłamowca i oszołoma i ubeka, dlatego dziękuje panu za to, że to co ja myślę na ten temat, pan w kilku krótkich zdaniach sformułował za mnie.

  :)
 • Tuskannę należy podpalić - w zgodzie z tradycją,
  po czym utopić ją /jego/ w szambie, albo dole kloacznym - nigdy w rzece czy strumyczku !
  Kloaka jest naturalnym środowiskiem Tuska i nie ma sensu zanieczyszczać bieżącej wody.
  Ślepe i bezmózgie pasożyty zdrowej tkanki ludzkiej, które żyją w symbiozie z głównym jej pasożytem - Tuskanną, takie jak: Kopacz, Graś, Sikorski, Nowak, Niesioł, Arabski i inne Grupińskie zdechną same - odcięte od gównociągu.
 • @Paweł Tonderski 21:54:43@ Kajdas
  Panowie ubecy to z Was chyba nie są, ale oszołomstwem i niedzisiejszością to trochę trącicie.

  Po pierwsze akcję organizują internauci, dla których Facebook jest naturalnym środowiskiem.

  Po drugie narodowcy uczestniczą w szerszym ruchu, w którym w wielu miejscach przejmują inicjatywę co nie znaczy jednak, że mogą narzucać innym swoją symbolikę

  Po trzecie Panie Marku proszę zostawić biednego orła białego w spokoju. Jest to zbyt ważny symbol, żeby zamiatać nim każdą akcję społeczną.

  Na koniec dobra rada dla tych, którzy widzą na plakacie pacyfkę. Zalecam konsultację u specjalisty psychiatry i wykonanie testu Rorschacha. Jeśli na teście zobaczy się pacyfkę, można być niemal pewnym, że nie ma jej na plakacie..;)
 • żenada
  Czy wszystko w tym kraju jest już na FB, NK i innych śmieciach?
 • @dudziarz 01:52:20
  Z anarchistami, razem z nimi, z tymi samymi, którzy ostatnio blokowali w Warszawie Marsz Niepodległości?

  Przecież cały ten "zbukfejs", to jest jedna wielka inwigilacja i żydowsko lewacka ściema, tak jakby ktoś was wszystkich chciał wystawić do odstrzału, ja nie kryję swojego imienia i nazwiska, ponieważ uważam, że anonimowość w internecie to miraż, ale pan to robi, chociaż zapewne jest pan zalogowany na "zbukfejsie", jeżeli pan twierdzi,że to jest naturalne środowisko ludzi, którzy organizują ten marsz? :))) I to pana zdaniem nie trąci niedzisiejszością?

  To uważa pan, że ta zaciśnięta dłoń lewactwa, anarchistów i komunistów, to dobry symbol, pod którym polscy narodowcy powinni się podpisywać i go reklamować?

  Naturalne środowisko dla młodych Polaków to Facebook? Proszę pana, jeżeli to jest naturalne środowisko ludzi, którzy mają was popierać w tym marszu, to Panom nie zazdroszczę takiego towarzystwa... A to wszystko w dniu wagarowicza, przecież to od razu pachnie zadymą i rozróbą. :))))

  No chyba, że chcecie wykorzystać portal wroga, do rozpowszechnienia swojej akcji, polskości i narodowej idei, ale proszę mnie nie pisać, że zbukfejst, to czyjeś naturalne środowisko, ponieważ to bardzo dziwnie brzmi w ustach narodowca i Polaka? :))
 • @Paweł Tonderski 09:35:57
  Szanowny Kolego właśnie na tym polega problem , by zbyt nie oddalać się od rzeczywistości.

  Facebook jest, czy ktoś tego chce, czy nie - wirtualną platformą spotkań setek milionów osób z całego świata, w tym milionów z Polski, szczególnie młodych osób, dla których JEST TO ŚRODOWISKO NATURALNE. Owszem można mieć pewne zastrzeżenia do bezpieczeństwa i czuć się zagrożonym inwigilacją.. ale czy Nowy Ekran jest bezpieczniejszy?? Za to korzyści jakie daje FB widać było choćby podczas protestów p/ACTA.

  Świat się zmienia i trzeba odczytywać nową rzeczywistość . Jestem przekonany, że młodzi narodowcy robią to dobrze i miedzy innymi dlatego nie boją się Facebook'a.

  Jak w ten temat udało się Panu wcisnąć wątek żydowski, nie mam pojęcia.. ociera się to o jakieś uprzedzenie. Ale to już Pana problem.

  Od mojej prywatności wara! Jestem tutaj, żeby wymieniać opinie, a nie lansować się.
 • @dudziarz 23:40:43
  Musiałem wstawić słowo żyd do swojego komentarza, ponieważ Facebook jest żydowski, to nie moja wina, że taka jest rzeczywistość. :))

  Natomiast drogi kolego, prywatność to już utraciliśmy dawno temu, jeżeli pan uważa, że jest pan anonimowy, bo napisał pan sobie zamiast imienia i nazwiska jakiś nick, dzięki któremu nikt nic nie wie, kim pan jest i, co pan robi w swoim życiu osobistym, to jest pan w wielkim błędzie.

  To na Facebooku nie loguje się, gdy ktoś po raz pierwszy zakłada tam swoje nowe konto, poprzez wpisanie swojego prawdziwego imienia i nazwiska, pan wpisał czyjeś?!

  Niedługo w Polsce wprowadzą nowe dowody z chipami, wtedy dopiero będzie prawdziwa anonimowość i prywatność, tysiące rozmów telefonicznych kontrolowanych, internet inwigilowany, ale pan jest jeden z nielicznych, który jeszcze jest dziewiczy i zachował swoją prywatność w sieci i świecie globalnej telekomunikacji. :))

  Czy zlikwidowano ACTA, czy Polska unieważniła swój podpis, który został złożony pod tymi umowami?

  Ja do pana anonimowości nic nie mam, tak jak nie mam nic do pana prywatności. :))

  Dziwnie to będzie wyglądało, gdy razem z anarchistami, syndykalistami, którzy Boga i wiarę mają za nic, będą z nimi ramię przy ramieniu szli polscy narodowcy. A na 11 listopada znowu staniecie po przeciwnych barykadach? Pan sobie robi z bardzo poważnych spraw żarty, jakąś chłopięcą zabawę.

  Widzę, że z tego o czym napisałem swoim komentarzu powyżej, nic pan nie zrozumiał.

  Bo ja jestem uprzedzony i do syjonistów i do komunistów. Dziwi to pana? Tak, świat się zmienia, dlatego trzeba iść wspólnie do przodu z komunistami z Antify, razem z anarchistami i syndykalistami. :))) Chyba pan żartuje? Ze wszystkimi oprócz nich!

  Nie trzeba iść do przodu z wynarodowionymi i odmóżdżonymi anarchistami i innymi wywrotowcami, tylko trzeba odbudować Polską Cywilizację razem ze wszystkimi Polakami (czy anarchiści szanują pojęcie naród, polskość, przecież to są bezpaństwowcy, oni z całego świta zrobiliby jeden wielki anarchokolektywistyczny świat, bez żadnych zasad i wiary, to jest ta wolność, o którą zamierzacie wspólnie walczyć?!). Polacy muszą powrócić do swoich własnych korzeni, do wspólnoty Polaków, na bazie chrześcijaństwa, polskości i przykazania Boga o miłości oraz Jezusa Chrystusa, który jednym przykazanie uprościł cały Dekalog...

  Polacy wypracowali sobie na przestrzeni wielu pokoleń istnienia Państwa Polskiego naszą własną cywilizację, do tego trzeba dążyć, a nie do obcych wzorców małpując przy tym inne narody, ich obyczaje i kulturę. :)))

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aEShnWF2cH8
 • @Paweł Tonderski 10:10:05
  Wciąż wydaje mi się, że Pana opinie są niedzisiejsze i dalekie od rzeczywistości.

  Gdzie są widoczne symptomy tej ciężko wypracowanej polskiej cywilizacji?? W naszej służbie zdrowia? W sypiącym sie systemie emerytalnym? W braku żłobków i przedszkoli? W polskich autostradach?

  A może to wszystko nie jest polskie?

  A gdzie nasz wspaniały naród? Przecież to on stawia na właśnie takich, a nie innych rządzących. A może prawdziwy naród stanowią tylko wybrańcy? Może to 4 mln słuchaczy pewnego radia, a może 500 tyś czytelników innej gazety? Reszta to wynarodowieni, odmóżdżeni anarchiści, wywrotowcy i inne zaplute karły rewolucji?

  Otóż nie proszę Pana, jest inaczej. Nasz naród liczy 38 mln ludzi i nasz naród przeżywa głęboki kryzys. Kryzys wspólnotowości. Nieumiejętności korzystania z wolności i braku koncepcji na przyszłość.
  Polskość wymaga redefinicji i to jest zadanie narodowców.
 • @dudziarz 11:41:15
  Otóż, to co się dzieje obecnie w Polsce jest pokłosiem tego wszystkiego, co działo się w Polsce po zakończeniu II wojny światowej, w Polsce sprawują władzę ludzie, którzy albo są bezpaństwowcami, albo nie mają nic wspólnego z Polską albo chcą być bardziej europejscy niż polscy.

  Pyta się pan mnie, gdzie jest nasza polskość, gdzie jest nasza polska cywilizacja? No chyba pan jest Polakiem, zna pan historie Polski, miał pan chyba ojca i matkę Polkę, dziadków, pradziadków, którzy żyli w Polsce, pracowali i wychowali pana, to jest między innym polska cywilizacja i polskość. Proszę napisać sobie w kilku zdaniach, czym dla pana jest Polskość? Być może dopiero, wtedy pan sobie odpowie i zda sobie z tego sprawę, gdzie jest nasza polska cywilizacja.

  To pan nie wie, że Polska jest pod okupacją?

  Polacy muszą działać poza tym układem, ponieważ Polaków do władzy w obecnej Polsce się nie dopuszcza. Proszę zapoznać się z pracą zatytułowaną Cywilizacja Polska, albo proszę poczytać na temat Wielkiej Polski, wtedy być może dowie się pan, czym i gdzie jest nasza polska cywilizacja, w która pan nie wierzy, że jeszcze istnieje. Polskość jest w nas samych, a nasza polska historia jest na kartach książek, wszystko tam jest zapisane, wystarczy przeczytać.

  Z tego co panu tutaj pisze wynika, że raczej nie ma pan nic wspólnego z panem Winnickim, ani z Wszechpolakami, bo już się obwiałem, że teraz mamy takich narodowców, takie nowe pokolenie, byłoby to dla mnie bardzo niemiłe zaskoczenie.

  Czy ma pan coś do czynienie z MW i z panem Winnickim? Myślę sobie, że powinniśmy to sobie najpierw wyjaśnić.

  Pan w ogóle wie o co walczy i z kim i z czym, to pewnie pan wie, ale czy wie pan, o co pan walczy, jakie zmiany chciałby pan dokonać po objęciu władzy nad Polską?

  Pan nie opowiada głupot, ponieważ wielu ludzi znajdujących się w sztabie, który organizuje ten dzień protestu jest politycznie związany z różnymi lewackimi organizacjami, być może na czele tego protestu nie stoi jeszcze Palikot, ale wśród tych ludzi są jego ludzie.

  Kto po udanym bezkrwawym przewrocie naturalnie przejmie w Polsce władzę? Pan i syndykaliści, anarchiści, nowa lewica, kto konkretnie?

  Jaką ideę przedstawiacie, co ze sobą przynosicie, co chcecie Polakom zaproponować? Na razie to pan pisze tak, jakbym słuchał jakiegoś rewolucjonistę na wiecu partyjnym przed wybuchem rewolucji październikowej.

  Nie mam nic przeciwko panu Winnickiemu, ale nie wyobrażam sobie, aby miał rządzić wspólnie z ludźmi, którzy reprezentują takie wartości i idea jak pan. :))))

  Pan jest jednym z organizatorów tego protestu, jest pan narodowcem, czy syndykalistą, bezpartyjnym, wierzącym, jakie pan ma korzenie narodowe, czuje się pan Polakiem, kim pan jest?
 • @Paweł Tonderski 15:11:35
  Nie wierzę w "cywilizację polską". Cywilizacja łacińska jest tą do której pretendujemy. Ale były okresy w naszej historii, kiedy było nam do niej znacznie bliżej. Na dzień dzisiejszy nie widać w naszym narodzie dbałości o podstawowe elementy tej cywilizacji, a mianowicie szacunku do drugiej osoby jak i szacunku do prawa.

  Czerpanie z uniwersalnego dorobku innych narodów nie wydaje mi sie papugowaniem. To, że Wawel rozkwitał dzięki wpływom włoskiej architektury nikomu dzisiaj nie przeszkadza i myślę, że żaden Polak nie patrzy na ten zabytek z niechęcią.

  Co do Roberta Winnickiego, którego myślę niechcący wciągamy w nasz spór, jestem pod wrażeniem jego osobowości. Jest człowiekiem z otwartą głową, kreatywnym, nie bojącym się nowoczesności. W jego inicjatywach widoczna jest chęć budowy wspólnoty. To nie jest ktoś kto szuka wrogów, to ktoś kto przyciąga przyjaciół. Trzymam za niego kciuki, bo to on i jemu podobni mają potencjał, aby zbudować silny ruch narodowy i zmienić jego postrzeganie.

  I na koniec: nie ważne z kim akurat tego dnia idziemy. Ważne jaki mamy cel. A myślę, że najważniejszym aktualnie problemem jest to, że rządzą nami specjaliści od public relation...

  Kim ja jestem? Narodowcem. Pozostałe izmy mnie nie interesują..
 • @dudziarz 16:02:12
  Dla pana izmem jest odpowiedź na proste pytanie, czy jest pan Polakiem?

  To jest dla pan izm?

  Dziwni jacyś ci dzisiejsi narodowcy. :))

  Narodowiec chyba nie powinien się wstydzić tego, że jest Polakiem, narodowiec, jaki narodowiec, bezpaństwowiec, bezwyznaniowiec, bez-narodowiec? Co to jest, zdaniem pan ten narodowiec? Kogo on ma bronić, jak nie właśnie swojego własnego narodu?

  To pan jest narodowcem kosmopolitycznym, ale jeszcze europejskim, czy już światowym?

  To że Wawel budowali nam architekci włoscy ma stanowić o tym, że wtedy w Polsce nie było polskości, że nie było polskiej cywilizacji, narodu, polskiej wspólnoty szlacheckiej, nie było polskich herbów i polskich rodów, nie było Polaków?

  To jest normalnie jakaś kpina, to co pan tutaj wypisuje.

  Król był polski, a nie międzynarodowy i kosmopolityczny, sprawował władzę nad Polską w imieniu korony polskiej obojga narodów, Litwinów i Polaków. To chyba, dobrze, że polski król miał władzę w Polsce i miał na tyle dużo pieniędzy, że było go stać na to, aby do Polski sprowadzać na swój polski dwór królewski najznakomitszych artystów, muzyków, pisarzy i architektów, ale to chyba nie oznacza, że Polski wtedy nie było i że nie było cywilizacji polskiej i polskiego króla?

  Nikt nie szuka wrogów, ale to chyba dziwne, że jednego dnia narodowcy tłuką się i prowadzą z anarchistami ideologiczny spór o istnienie Polski oraz o to, jak w przyszłości będzie Polska wyglądała, po czym z anarchistami - Antifą i Syndykalistami są najlepszymi przyjaciółmi?!

  No ja przyznam szczerze tego nie rozumiem. :)))
 • @Paweł Tonderski 16:32:31
  p.s.

  Może dlatego, bo jestem niegdysiejszy. :)
 • @Paweł Tonderski 16:33:50
  Wyciąga Pan zbyt daleko idące wnioski z moich komentarzy i chyba dlatego te absurdalne zarzuty, że wstydzę się polskości albo jestem jakimś innm dziwakiem(epitetów jest mnóstwo).

  Myli Pan cywilizację z historią i dziedzictwem.

  Nie "tłukliśmy się" z anarchistami. Robili to zwykli chuligani. Powiela Pan stereotypy nieprzychylnych nam mediów.

  Nie rozumie Pan tez, które sam Pan postawił. I tu się z Panem zgadzam też ich nie rozumiem.

  Pozdrawiam
 • @dudziarz 06:58:05
  Tam, ma pan rację, że nad interpretuję, po prostu dla mnie mają znaczenie symbole, i tyle, być może stąd to nieporozumienie. Rozumiem potrzebę próby zaktywowania polskiej młodzieży, nawet tej, która do tej pory nie włączała się w życie publiczne i polityczne naszego Narodu i Państwa.

  Proszę tylko następnym razem wziąć moje, niektóre uwagi pod swoją rozwagę, przede wszystkim zrezygnować z tej symboliki, która mnie i pewnie wielu innym Polakom kojarzy się jednoznacznie źle, aby po tym nie być narażonym o zarzuty o to, że mamy jakieś związki z komuną.

  Myślę sobie, że takie dyskusje są potrzebne, a w osobistym kontakcie nasza rozmowa miałby zupełnie innych charakter i przebieg.


  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031