Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

"Bardzo wyraźnie semickie oczy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Robert Winnicki, prezes MW, nie obnosi się ze swoim pochodzeniem. [..] ma charakterystyczne, i to bardzo wyraziste, semickie rysy twarzy z oczami w roli głównej."


Nikt zdrowy na umyśle nie traktuje pisemek wydawanych przez Leszka Bubla poważnie. Odpuściłbym więc jakiekolwiek komentowanie publikacji, poświęconej mojej skromnej osobie, gdyby nie fakt, że w artykule jego autorstwa powielane są nieprawdziwe zarzuty brukowych, lewackich i anarchistycznych mediów wobec Młodzieży Wszechpolskiej. Zarzuty, za które MW przepraszać musiała już m.in. telewizja publiczna.

Po styczniowej publikacji na mój temat w demoliberalnym Neewsweku, trafiłem dla odmiany na okładkę tygodnika dla wariatów, redagowanego przez niejakiego Leszka (nomen omen) Bubla. Moja twarz została zestawiona ze zdjęciami reżysera Stevena Spielberga i Mariusza Kamińskiego (b.szefa CBA). Ale to nic, kozacki jest dopiero artykuł :D

Zaczyna się tak:
"Robert Winnicki, prezes MW, nie obnosi się ze swoim pochodzeniem. I to pomimo tego, że wysłałem mu maila z prośbą o opublikowanie swojego szczegółowego dossier. Mam więc prawo podejrzewać, że coś ukrywa, tym bardziej, że jego działalność nie licuje z historycznymi dokonaniami MW, do której stara się ta organizacja, jako narodowa, odwoływać. Ponadto ma charakterystyczne, i to bardzo wyraziste, semickie rysy twarzy z oczami w roli głównej."

Właściwie na tym można by poprzestać, bo już jest śmiesznie, ale wymienię jeszcze katalog "przestępstw", jakie Bubel wymienia w swoim "artykule", będącym zlepkiem różnych informacji, jakie pojawiły się w prasie i w internecie:
- nie zaprosiliśmy do organizacji Marszu wszystkich, którzy przysługują się przymiotnikiem "narodowy" (również ewidentnych wariatów, co widać osobiście uraziło Bubla ;)
- obecność Janusza Korwin-Mikke na Marszu Niepodległości ("Koszer ma głos!")
- gościna pod namiotem Solidarnych 2010 ("Winnicki z PiSem!")
- udzielanie wypowiedzi Wyborczej (jedyny "zarzut", który mógłbym potraktować w kategorii "do dyskusji", a nie "do psychiatryka")

Poza tym jednak, w niechlujnym i napisanym bez ładu i składu artykule Bubla znajdują się bezpośrednie ataki na MW, głównie na podstawie kłamliwych i wielokrotnie już zdementowanych publikacji brukowców sprzed lat, za które m.in. musiała przepraszać telewizja publiczna:


Bubel szeroko powołuje się w swoim (zabawnym skądinąd) artykule na "źródła" skrajnie lewackie i anarchistyczne, uderzając bezpośrednio w organizację, której przewodzę. Dlatego prawdopodobne jest, że sprawa tego artykułu trafi do sądu.

Osobiście rzecz jasna mogę spokojnie przymknąć "semickie" :D oko na bełkotliwe publikacje pod swoim adresem. Byłem już przecież nazywany "fundamentalistą katolickim" i "laickim nacjonalistą", "pobożnym socjalistą" i "liberalnym endekiem", "pisowcem" i "chorobliwym antykaczystą", "piłsudczykiem" i "wyznawcą Dmowskiego o ciasnych horyzontach", "antysemitą i neonazistą " - właściwie, to tego "żyda", jako epitetu skierowanego w moją stronę, brakowało do kolekcji. Szurnięci wszystkich opcji - łączcie się! :)

Robert Winnicki

P.S. Wszystkich, którzy oczekują, że będę z Bublem prowadził jakiekolwiek polemiki, muszę niestety rozczarować. Nawet przy wielkim wysiłku nie byłbym w stanie osiągnąć nizin jego publicystyki, to po pierwsze, a po drugie - nie zamierzam napędzać mu tym samym popularności. Wszystkich zachęcam natomiast do gorliwego tropienia moich korzeni, będę niezmiernie wdzięczny zwłaszcza za każdą informację o Winnickich, którzy mieszkali w powiecie Buczacz (obecnie Ukraina).

RW

KOMENTARZE

 • @autor: Faktycznie "oczy w roli głównej" - to musi rodzić uzasadnione podejrzenia
  Do mojego "Tyrana", trochę ci jednak brakuje.
 • @ pan Winnicki
  Panie Winnicki, dlaczego wlasciwie napisal pan i opublikowal ten tekst? Na jego koncu, sugeruje pan, ze nie bedzie polemizowal z Bublem, ale czy panski tekst nie jest polemika z nim?

  Mam nadzieje, ze nie napisal go pan i nie opublikowal w tym celu, zeby ci, ktorzy oskarzaja Mlodziez Wszechpolska (oraz pana?) o "antysemityzm", nie zaczeli myslec: "Poniewaz Winnicki jest oskarzany o to, ze jest Zydem, wiec nie jest antysemita"?

  Mam nadzieje, ze publikujac ten tekst, nie mial pan intencji udowodnienia ze nie jest pan, ahem, wielbladem?
 • Komentarze skłoniły mnie do zabrania głosu, choć sprawa może wydawać się, że nie jest tego warta.
  Po pierwsze to twarz i głowa p. Roberta Winnickiego nie nosi żadnych cech semickich. Nie zgadzają się podstawowe cechy jak uszy (tu semicki wzór – Gore, Klinton), łuki brwiowe (tu semicki wzór - Kaczyński), nos (tu semicki wzór - Mazowiecki), budowa czaszki (tu semicki wzór – Tuwim) itd. nie mają nic wspólnego z cechami semickimi. Problemem są oczy, bo faktycznie część semitów ma oczy „jak węgielki”. Jednak nie jest to klasyczny wzór semicki a raczej kaukaski. Klasyczne semickie oczy to takie, w których jest „40 lat pustyni”. Wzorcem są tu oczy Danuty Marii Hübner z domu Młynarska.
  Nie jestem antropologiem, ale w świetle powyższych ustaleń genotyp p. Roberta Winnickiego nie nosi nawet śladowych naleciałości żydowskich, czego nie można powiedzieć o wielu innych Polakach z dziada pradziada, którzy posiedli takie cech z racji set-letniego przebywania i częściowego krzyżowania się dwóch narodów (tu patrz na przykład zachowań w tej materii króla Kazimierza zwanego przez żydów Wielkim).
  Poza tym uważam, że czasami trzeba odnosić się do temu podobnych bzdetów podawanych przez Leszka Bubla, aby nie było to wykorzystywane do innych „wzniosłych celów”, które jak sądzę jemu (L. Bublowi) przyświecają. Wygląda to wszystko śmiesznie, ale uważam, że jest potrzebne i p. Winniczki dobrze postępuje chcąc to publicznie przeciąć, jako, że jest osobą publiczną z racji na sprawowaną funkcję w MW.
  Szczęść Boże Wszystkim
 • @Autor
  No dobrze, ale skoro już tyle Pan napisał, to mógłby Pan jeszcze jednoznacznie zadeklarować: czy ma Pan wśród przodków Żydów i czy jest blisko jakichś środowisk żydowskich?

  Nie ma się czego wstydzić, a sprawa by była jasna.

  Również dla "wariatów" (którzy, nauczeni doświadczeniem i obserwacją rzeczywistości, na zimne dmuchają).

  Pozdrawiam.
 • @panMarek 15:38:54
  Niech Pan nie przypisuje Polakom "genetycznego antysemityzmu".

  Poza tym p. Winnicki sam potrafi pisać, ale niczego nie "przeciął". A Pan zdaje się nie odróżnia genotypu od fenotypu.

  Pozdrawiam Polaków!
 • POCIESZENIE DLA KOLEGI PREZESA
  Panie Prezesie, niech się Pan nie martwi. Leszek Bubel pisał rówież paszkwile na naszego przyjaciela Generała Grudniewskiego z Polskich Drużyn Strzeleckich. Chciał go w ten sposób ukarać za to, że ten nie chciał się politycznie podporządkować Polskiej Partii Narodowej, której prezesuje Leszek Bubel. Pan General stoczył przed sądem udaną batalię o obronę swojego dobrego imienia. W Pana przypadku jest podobnie - za to, że nie zaprosił Pan PPN-u na Marsz Niepodległości została Panu zainsynuowana żydowskość. Ot, takie to są chwyty niektórych endeków... Niech się Pan nie daje!
  Ja widzę problem, że takie podłości są/były praktykowane nie tylko w niszy PPN-owskiej, ale również w MW. W roku 2000-nym, gdy kandydowałem z Rodziny Warszawskiej do Rady Miasta Warszawa w lokalu Młodzieży Wszechpolskiej na Kruczej któryś z kolegów naklejał naklejki z moim wizerunkiem na deskę muszli klozetowej. Przykre to było doświadczenie - gdy się zorientowałem jakimi świniami są niektórzy z Kolegów...
  (tutaj oddaję się wspomnieniom czasów, gdym pomieszkiwał w historycznym lokalu MW na Kruczej w Warszawie... ech, czasy!)
  Cieszę się, że Pan godnie odpowiada na zarzuty Leszka Bubla, że broni Pan prawdy o naszej Organizacji i że metodycznie pracuje w internecie. Należę do MW od roku 1999-go, staż członkowski zakończyłem w roku 2001-wszym w 30-te urodziny i wciąż jestem z Organizacją emocjonalnie związany. :)
  Czołem Wielkiej Polsce!
 • @Naczelny 15:56:41
  To ja się przychylam do prośby/pytania Naczelnego. Bo tak to jest cały czas poziom Bubla.
 • @panMarek 15:38:54
  Ha ha, jaka analiza :D

  Ale o co chodzi ze zwrotem "część semitów ma oczy „jak węgielki”? Mam od dziecka wadę polegającą na nadmiernie rozszerzonych źrenicach i nadwrażliwości na światło (tak jakbym nieustannie był na jakiś prochach ;) - może tu tkwi problem?
 • w każdej bajce jest trochę prawdy
  coś musi być na rzeczy, byłym zagorzałym zwolennikiem R. Giertycha i LPR, trzymałem kciuki za jego inicjatywy poselskie odnośnie edukacji lecz gdy pan Roman zaczął fruwać na hucpy żydoskie w Jedwabnem i ściganie dzieci (skinów) za "wybryki" anty semickie to mam mieszane uczucia o całej MW
 • @Bania 18:40:19 - proszę zwrócić uwagę na przejęcie wielu wybitnych jednostek z MW przez OD...
  ...i nie winić Romana Giertycha o wszystko. Ukryte, ale silne oddziaływanie na niektórych działaczy szło i chyba do tej pory idzie ze Służb Watykańskich. A być może nawet, że się i nasila. W pewnym momencie co bardziej zdatni do służby publicznej młodzi koledzy są werbowani do Akademii Orła, gdzie zapoznają się z politycznym rzemiosłem. Jednak potem wchodzi oddziaływanie Wojciecha Giertycha, który wciąga, podporządkowuje i zanurza młode polskie dusze w rzeczywistość watykańską. Czy to jest dobre dla Polski? Czasem i owszem. Wyniósł nas przecież wysoko onegdaj - aż do rządu krajowego! Jednak miejmy tę świadomość, że w pewnym momencie Kardynał Bertone (szef Wojciecha) może skierować (i zresztą kieruje) prace liderów MW na swoje, odległe od interesu narodowego tory. Takim aktem było zabronienie narodowcom przychodzenia pod Krzyż przed pałacem prezydenckim. Służby Watykańskie przestraszyły się, że na jaw wyjdzie ich zaangażowanie i pomoc jaką udzieliły Kaczyńskiemu w podpisaniu Traktatu Lizbońskiego i pojawienie się Krzyża przed pałacem bardzo szybko właściwie odczytały jako Boża interwencję kończącą ich nieczystą grę w Polsce. Bertonowcy sie boją, że jak Krzyż przejmą niezależne od nich, autentycznie polskie dłonie - to karta polska przestanie być przez nie sterowalna. A ów watykański wielmoża Bertone używa karty polskiej do handlu z masonerią i jest bezwzględny, bo chodzi mu o utrzymanie katolicyzmu z Ameryce Łacińskiej. Biedni my działacze narodowi w Polsce! Na nowe krzyżackie machloje wystawiani! Sprzedawani tak jak się psa, albo sokoła sprzedaje!
  No nic. W Bogu i w Jego Świętym Krzyżu nadzieja. On nas obroni i ocali. Wynosząc na czoło Narodu.
 • .
  Robert Winn(Icki) - Syjonista - judaista - działacz Betaru
 • @Paweł Stachyra 20:12:41
  Miło słyszeć i Twoją opinię, Paweł :)
 • @Robert Winnicki 18:21:57
  Dziękuję. Sam Pan wyjaśnił, dlaczego "jak węgielki" w sposób należyty tak, że nie pozostaje nic innego jak tylko współczuć Leszkowi Bublowi tak strasznej pomyłki, skoro nawet sam się określa jako Pierwszy Antysemita III RP. Serdecznie Pana Pozdrawiam i cieszę się z Pańskiego dobrego humoru wespół.
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Naczelny 16:05:11
  Przykro mi to stwierdzić, ale ewidentnie coś się panu pomyliło z tym "przypisywaniem" przeze mnie albo nie rozumie Pan polskiej mowy. Poza tym kiepskich rad nie potrzebuję, dziękuję.
  Szczęść Boże Panu

  P.S. Z fenotypem też (chyba) się Pan pomylił. Genotyp jest jakby wyżej w hierarchii i o to mi chodziło.

  Cyt. za słownikiem:

  genotyp ‹gen + typ› genet. «zespół wszystkich genów organizmu warunkujący jego właściwości dziedziczne; genetyczny skład organizmu»:
  Bliźnięta jednojajowe mają identyczne genotypy.
  m IV, D. -u, Ms. ~pie; lm M. -y.

  fenotyp ‹feno- + gr. typos 'odbicie’› genet. «zespół wszystkich dostrzegalnych cech organizmu, np. anatomicznych, fizjologicznych, będący wynikiem współdziałania czynników dziedzicznych (genotypu) oraz warunków środowiska, w jakim organizm przebywa»
  m IV, D. -u, Ms. ~pie; lm M. -y.
 • @panMarek 21:53:39
  No właśnie. Na podstawie zdjęcia dokonał Pan analizy materiału genetycznego p. Winnickiego :-D

  Po drugie, skwapliwie zwekslował Pan istotne i realne kwestie mentalnościowe i cywilizacyjne na tory "genetyczne".

  Pan rzeczywiście wierzy w "genetyczny polski antysemityzm"? Jak Michnik et consortes? Robi się coraz ciekawiej...

  Pozdrawiam Polaków!
 • @Naczelny 22:47:30
  Napisałbym, że głupoty Pan wypisuje, ale to czytelnik może wszak stwierdzić/sprawdzić traktując napisane przez nas teksty metodą porównawczą. Widzę, że nie w tym rzecz i więcej nie będę odpowiadał na te Pana dziecinne zaczepki. Szkoda mi czasu. To tyle.
 • Myślenie pojęciowe a myślenie stereotypowe
  Elementarz wojny informacyjnej - służby specjalne, stereotypy, manipulacja, dezintegracja.

  http://kotwicki.blogspot.com/2012/03/myslenie-pojeciowe-myslenie.html
 • ----------OLŚNIENIE
  -- ależ oczywiście --Leszek Bubel -z nim PATRIOCI polscy !! powinni trzymać / żydoskich profesorów aż nadto /
 • Fajna dyskusja.
  Oprawki okularów mają wyraźnie semicki kształt. Zdjęcia fujarusa szanowny autor czasem nie wstawi?
  pozdrawiam
 • @Naczelny 15:56:41
  No dobrze, ale skoro już tyle Pan napisał, to mógłby Pan jeszcze jednoznacznie zadeklarować: czy ma Pan wśród przodków Żydów i czy jest blisko jakichś środowisk żydowskich?

  Nie ma się czego wstydzić, a sprawa by była jasna.

  >>> Wątpię by Autor tego typu publiczną deklarację, co do przodków, złożył :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031