Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości: odpartyjnić obchody

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej przedstawiciele SMN zaproponowali, by podczas kolejnych obchodów świąt narodowych i ważnych rocznic historycznych politycy i przedstawiciele rządu wycofali się w cień.

 Robert Winnicki i Artur Zawisza wskazywali na przykład corocznego Marszu Niepodległości, organizowanego siłami Stowarzyszenia, wokół którego skupia się kilkadziesiąt kolejnych ruchów, organizacji i środowisk społecznych oraz szeroki Komitet Poparcia. Argumentowali, że maksymalnie odpartyjniona i uspołeczniona formuła jest dobrą odpowiedzią na sytuację, jaka powstała wokół tegorocznych obchodów 1 sierpnia.

- Wzywamy członków rządu i partii rządzącej, wzbudzających ogromne kontrowersje wśród szerokich rzesz społeczeństwa, by nie eksponowali swojej obecności podczas uroczystości rocznicowych– mówił Artur Zawisza – oddajmy to święto Kombatantom.

Dziennikarze pytali przedstawicieli Stowarzyszenia o ich stosunek do pomysłu prezydenta Komorowskiego, by 11 listopada urządzić marsz pod jego patronatem. – Jesteśmy zdziwieni, że takim pomysł nie przyszedł rządzącym do głowy przez poprzednie 20 lat. Wydaje mi się, że prezydent Komorowski, widząc ubiegłoroczny sukces Marszu Niepodległości, na który przyszły dziesiątki tysięcy Polaków, chce po prostu wykorzystać potencjał patriotyczny i zgromadzić ludzi wokół swojej osoby – odpowiadał Robert Winnicki.

Na pytanie o to, czy Stowarzyszenie Marsz Niepodległości poszłoby w marszu organizowanym przez Komorowskiego, padła odpowiedź: „Nie chodzi tylko o to by iść razem, ale by iść w jednym kierunku. A to by wymagało od prezydenta rewizji antyniepodległościowej polityki jego i jego obozu”.

Podkreślano również, że nie wiadomo, czy inicjatywa Komorowskiego dojdzie w ogóle do skutku – za Marszem Niepodległości stoi ruch społeczny złożony z wielu środowisk, organizacji i postaci życia publicznego; prezydent na razie rzucił propozycję, która nie wiadomo, czy zostanie podchwycona."

KOMENTARZE

 • Bierut również brał udział w procesji Bożego Ciała.
  Jak nie można Marszu Niepodległości zwalczyć, to należy go uczynić naszym. Zapewne taka myśl przyświeca najszczerszym deklaracjom rządzących byłą sowiecką kolonią.
 • panie ROBERCIE
  proszę jeszcze raz napisać list do pana SCIBORA RYLSKIEGO i zapytać go jak zareagował na zachowanie pijanego prezydenta KWAŚNIEWSKIEGO w trakcie obchodów pamięci pomordowanych oficerow w CHARKOWIE ,TO W KOŃCU Z JEGO RĄK DOSTAL AWANS NA STOPIEŃ GENERALSKI ,czy wogóle wtedy protestował oburzeniem tak jak obecnie ,a tamten fakt był o wiele bardziej oburzający i ohydny ...myślę że obecnie generał pozbawiony jest całkowicie tak cennego HONORU ktorym szczycili sie POWSTAŃCY ,to człowiek fałszywy i cyniczny ,łasy na zaszczyty i powinien w obecnej sytuacji zrezygnować z pelnionej funkcji,ktoś napisał na salon24.pl że przez ten awans SCIBOR RYLSKI pozwolil sobie i związkowi akowców nałożyć CHOMĄTO na szyje przez postkomunę ...zaprrzedał związek pod wpływy postbolszewii ,i to jest jego największa hańba ,chyba jest na tyle jeszcze zdolny do myślenia aby to dotarło do niego ...sprzeniewierzyl HONOR AKOWCA !!!
 • A może prezydent Komorowski...
  chce się przyłączyc do Ruchu Narodowego? Może podziałały codzienne modlitwy Ks. Natanka, który mówi zupełnie słusznie zresztą, że nie chodzi o to by zmienic prezydenta a o to by prezydent sie zmienił i o to cidziennie Ks Natanek się modli. Może widac już jakis skutek?
 • Jest gdzieś zapis video z tej konferencji?
  ???
 • Bul niech najpierw się wyleczy z eurofederastii
  http://www.youtube.com/watch?v=cwXvu1WZzLU&feature=plcp
 • Zawisza - prawy Polak?!
  http://www.skutecznyadwokat.pl/przeglad-mediow,biznesowe-watki-sprawy-gen-petelickiego,1493.html
  Proszę dopytać, ile Zawisza zapłacił, za spółkę wartą 8 mln zł? chyba zero zł, ani grosza, ani cencika..
  Czysty interes, prawdziwy patriota, przezroczysty katolik...
  ha ha ha czekam, aż jego ktoś dojedzie, że się nie pozbiera, a to już niedługo....
  maska zawiszy spadnie, a jego wielbicieli i fanów czeka potężne, ogromne rozczarowanie....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031