Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Duda też "oszołom"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po publikacji mojego listu otwartego do gen. Ścibor-Rylskiego przez media przetoczyła się burza.

Mainstream zatrząsł się z oburzenia, pomimo (a może właśnie dlatego), że jedyne, co chciałem w nim zawrzeć, to wytłumaczenie, że okrzyk "precz 

z komuną", kierowany do przedstawicieli obecnej władzy, jest dzisiaj czymś uzasadnionym. Okazuje się, że "oszołomów" takich jak ja jest więcej - np. przewodniczący "Solidarności", Piotr Duda, w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej, noszącym dosyć znaczący tytuł "Przyjdzie takie ludzie wyjdą na ulice", mówi m.in.:

"A prezydencka ustawa o zgromadzeniach, która cofnęła nas do głębokiego PRL? Nie wiem, po co prezydent i premier stosują jakieś półśrodki i uchwalają takie ustawy. Niech pokażą, jakie są ich prawdziwe intencje, i zdelegalizują związki. Będą mieli święty spokój. Nikt im nie będzie zakłócał ciszy wieczornej."

W krótce może się okazać, że, pomimo propagandy prorządowych mediów, "oszołomów" jest w społeczeństwie większość. Oby.


 

 

KOMENTARZE

 • Oby...
  Oby...
 • @Robert Winnicki
  "... jedyne, co chciałem w nim zawrzeć, to wytłumaczenie, że okrzyk "precz z komuną", kierowany do przedstawicieli obecnej władzy, jest dzisiaj czymś uzasadnionym"

  No więc dlaczego Was zabrakło na Przystanku Wodstoock, by tam tłumaczyć młodzieży - m.in. w Akademii Sztuk Przepięknych, w obecności dwóch prezydentów - że macie rację!


  PS.
  ""Ludzie są sfrustowani. Przyjdzie taki czas, że wyjdą na ulicę. Bogaci sądzą, że nikt ich nie znajdzie za ich murami""
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/33502-duda-ludzie-sa-sfrustowani-przyjdzie-taki-czas-ze-wyjda-na-ulice-bogaci-sadza-ze-nikt-ich-nie-znajdzie-za-ich-murami
 • @1normalnyczlowiek 16:48:54
  Niby normalny człowiek, a taki naiwny... To byłaby strata czasu. Nie lepiej poświęcić go tym lemingom, którzy rokują jeszcze jakieś nadzieje? Tym bardziej, że nie pozostało zbyt wiele czasu...
 • @strażnik nocy
  "Nie lepiej poświęcić go tym lemingom, którzy rokują jeszcze jakieś nadzieje?"

  Właśnie tam takie były ... rokujące jeszcze jakieś nadzieje. To ten etap, kiedy jeszcze można coś zrobić. A jak myślisz, dlaczego Jurek Owsiak, z pomocą bolszewickiej władzy, do nich skierował swoją polityczną działalność? Przecież tam na Przystanku rządzą same komuchy, łącznie z Hołdysem w ASP - a młodzież nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, że jest poddawana bolszewickiej indoktrynacji. Przecież Miecugowa i resztę "Szkła kontaktowego" Owsiak zaprosił głównie dlatego, że dobrze im wychodzi opluwanie Polaków! Z bolszewią trzeba walczyć cały rok i wszędzie.
 • @1normalnyczlowiek 18:11:51
  Może się mylę, ale oglądając zdjęcia zapijaczonych ryjów wytaplanych w błocie na Woodstock jakoś nie widzę szansy uświadomienia im czegokolwiek...
 • @Skanderbeg - nie zmyślaj!
  "... charakterystyczna dla zwolenników walki klas, a nie solidaryzmu narodowego Sam Duda pokazał swoje komunistyczne oblicze, grożąc bogatym (choć sam pewnie zarabia sporo powyżej średniej krajowej)"

  O jakim solidaryzmie narodowym bredzisz? Może o takim, że jakiś pseudobiznesmen wycycka państwo, ludzi ... na wiele baniek, wyśle setki lub tysiące pracowników na bezrobocie, nie wypłacając im zaległych pensji a później z tego co "zarobił" da 1% na biednych???

  A co do zarobków, to co, sądzisz, że taki Duda za 1500 zł zdoła objechać Polskę, by choćby zapoznać się z sytuacją w związku? Jedni wydają na jachty lub samolociki a on wydaje na działalność związkową ...
 • @strażnik nocy
  "... oglądając zdjęcia zapijaczonych ryjów wytaplanych w błocie ..."

  Wprost przeciwnie. Po takim "wysiłku" fizycznym, po dotlenieniu, mózgi są chłonne - wie o tym także Jurek Owsiak i inni prowadzący jak on, bolszewicką indoktrynację młodzieży.
 • winne są związki zawodowe
  Całą winę za to co się stało po 1980 ponoszą związki zawodowe.Brak prawdziwych,dalekowzrocznych liderów,dialogu pomiędzy związkami i oddanie inicjatywy komisji trójstronnej to główne przyczyny upadku Polski i Polaków.To komisja trójstronna sprytnie manipuluje poszczególnymi grupami zawodowymi-jednym dając,drugim nie i w ten sposób dzieląc te grupy.Winę za to ponoszą także skorumpowane centrale. Tylko GÓRNICZE ZWIĄZKI trzymają się razem i mają się dobrze ale to Ślązacy- ludzie z jajami.

  Odnośnie zarobków przewodniczącego to ktoś taki powinien bardzo dobrze zarabiać by być nieprzekupnym,odkładać na emeryturę i mieć czas żeby się poświęcać a nie myśleć jak przeżyć.

  Definitywnie związki są niezbędne ale w Polsce musimy dużo zmienić a zwłaszcza przedstawicieli związków zasiadających w komisji trójstronnej-to zdrajcy.

  Odnośnie Dudy myślę,że coś jest nie tak!
 • @Skanderbeg 10:04:26
  Zgadzam się z tobą i dlatego piszę w moim komentarzu,że związki są potrzebne ale trzeba tu wiele zmienić np.sposób wynagradzania.

  Czytam od czasu do czasu nowy ekran i spotykam opinie tzw.nowych liberałów,,kapitalistów",którzy nie widzą i nie chcą obecności związków zawodowych w wolnym kraju i zupełnie się z nimi nie zgadzam!

  Nie jestem związkowcem ale to co ma miejsce ostatnio czyli umowy śmieciowe i praca na część etatu z różnymi takimi trikami to też wina związkowych liderów.Centrale powinny się były dogadać i na Warszawę ale nie po to żeby rozstawić ,,miasteczko",ale po to by zrobić w Polsce porządek.No ale cóż powiązania polityczne i garnuszek pracodawcy stopują ich.Należy to zmienić dla dobra kraju.Bo kraj to jego obywatele!
 • @zwyczajnie normalny
  "Zresztą sam zobacz do czego nadmiar miłości doprowadza ludzi i niech za przyklad posłuży Niesiołowski :)"

  Racja. Również podejrzewam, że jego zachowanie w ostatnich latach jest powodowane tym, że był obiektem nadmiernej miłości ze wszystkich stron ... :)
 • @Skanderbeg
  "gdzie napisałem, że mamy solidaryzm narodowy?"

  ---> A ja coś takiego napisałem, że mamy ...???

  "Chodziło o to, że solidaryzm narodowy to powinna być idea narodowców. Duda zaś proponuje walkę klas."

  ---> Idea, to jest stan do którego się dąży a nie z którym się walczy! A skoro dopiero się do niego dąży, to znaczy, że go jeszcze nie ma! kpw?

  Oj, w szkole nie nauczyli czytania ze zrozumieniem.

  "... jego ostatnia opinia (autor przytoczył tylko fragment wywiadu), charakterystyczna dla zwolenników walki klas, a nie solidaryzmu narodowego. Sam Duda pokazał swoje komunistyczne oblicze, grożąc bogatym"

  ---> Stosujesz ulubioną metodę bolszewickich propagandzistów - bzdurne interpretacje i wrzucanie wszystkich do jednego worka.
  Nie wysokość zarobków i nie walka z "bogatymi" nadaje lub nie, człowiekowi "komunistyczne oblicze". Nie jest też najważniejsze, ile on zarabia, ale czy rzeczywiście walczy o prawa zwykłych ludzi! Przecież walka o ich interes NIE MA NIC WSPÓLNEGO z komunizmem, bo komunizm NIGDY nie walczył o interes zwykłych ludzi!!!
  Z kolei słowo "bogaci", nie dotyczy WSZYSTKICH bogatych - a tak chcesz to wmówić ty i inni propagandziści - ale tylko tych, którzy do swoich majątków doszli w nieuczciwy sposób - często kosztem właśnie zwykłych ludzi, zwykłych, uczciwych pracowników i przedsiębiorców. Tacy jak ty chcieliby wmówić, że to wszystko to akcje nieudaczników, którzy zazdroszczą tym, którym się udało. Jest to świadomie powielana nieprawda! Chodzi tylko i wyłącznie o bogatych "zaradnych inaczej" oszustów ... których - przyjdzie czas - uczciwi ludzie znajdą za murami, za którymi się schronili. I nie zapominaj, że tych oszustów, złodziei ... chronią na razie nie tylko te mury, ale i mur sprzedajnych sędziów, prokuratorów i innych nieuczciwych przedstawicieli władzy i mediów!!! Ten mur też musi upaść i to w pierwszej kolejności.
 • @1normalnyczlowiek 13:06:09
  Żeby wiele rzeczy, o których napisałeś, miało miejsce w tym kraju, musi powstać właściwe prawo. A o to jest najtrudniej. Pozdrawiam.
 • @kanton
  "... musi powstać właściwe prawo. A o to jest najtrudniej"

  Dopóki nie pogoni się takich szkodników polskiego prawa, jak Andrzej Zoll i inne Filary TWorzące nasze prawo od ponad 20 lat, dopóty w Polsce będzie rządziło bezprawie. A tymczasem wrogowie Polski postawili jego na czele organu mającego tworzyć kolejne buble prawne, tak by jeszcze bardziej utrudnić nam życie we własnym kraju.

  O wiele bardziej korzystna byłaby implementacja systemu prawnego w całości z jakiegoś wybranego kraju na nasz polski grunt albo tworzenie prawa od zera - niż powielanie kilkudziesięcioletnich błędów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031