Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości: pytania do prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List jaki wystosował w dniu wczorajszym prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości do Kancelarii Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Warszawa, 09.08.2012 r.

Kancelaria Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Szanowny Panie Prezydencie,
na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji na temat narady
 dla kilkudziesięciu osób z instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, którą Pańska Kancelaria zorganizowała dnia 8 sierpnia 2012 r. ws. obchodów tegorocznego Święta Niepodległości. Interesuje nas w szczególności:

1. Kto z ramienia Kancelarii Prezydenta był organizatorem owej narady?
2. Jaka w jej przygotowaniu i prowadzeniu była rola panów Jacka Michałowskiego i Tomasza Nałęcza?
3. Kto i w jaki sposób konstruował listę osób zaproszonych na ową naradę?
4. Dlaczego zaproszone na ową naradę zostały tylko niektóre organizacje kombatanckie i tylko niektóre grupy rekonstrukcji historycznych? Jaki był klucz ich doboru?
5. Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz uczestniczyła w owym spotkaniu jako prezydent Warszawy czy jako polityk PO? Jeśli jako prezydent Warszawy to czy byli zaproszeni inni samorządowcy (np. burmistrz Dzielnicy Śródmieście), a jeśli jako polityk PO to czy byli zaproszeni również politycy innych partii?

6. Czy wynikiem owej narady jest decyzja o tym, że Kancelaria Prezydenta będzie zmierzać do organizacji pochodu pod nazwą „Marsz Niepodległości” dnia 11 listopada 2012 r.? Czy Kancelaria rozważa taką ewentualność?
7. Jaka jest rola w takiej ewentualnej inicjatywie dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego i w jakim charakterze referował koncepcje marszu na owej naradzie?
8. Czy Kancelaria Prezydenta zamieści jakąś informację o owej naradzie na stronie www.prezydent.pl?

W związku z tym, że owa narada odbywała się w stosunkowo licznym gronie przedstawicieli różnych organizacji i instytucji, a więc nie miała charakteru wewnętrznego spotkania pracowników Kancelarii Prezydenta, oraz ze względu na to, że dotyczyła publicznych wydarzeń, które będą miały miejsce 11 listopada bieżącego roku i pomysłów, o których Pan Prezydent publicznie mówił m.in. podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, to wszystkie informacje związane w ową naradą bez wątpienia mają charakter informacji publicznej, a ich udostępnienie leży w interesie publicznym.

Na zakończenie pragnę zaznaczyć, że zgodnie z orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożony za pomocą poczty elektronicznej bez podpisu elektronicznego jest wnioskiem pisemnym (wyrok NSA z dnia 16 marca 2009 r. sygn. I OSK 1277/08). Prosimy o przesłanie odpowiedzi również pocztą elektroniczną.

Z poważaniem,
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Witold Tumanowicz

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031