Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Słuszny krok, dobry apel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Arcybiskup Michalik i patriarcha Cyryl podpisali apel o pojednanie narodów Polski i Rosji. Kilka słów mojego komentarza do fragmentów, które uważam za najważniejsze:

1. Zawierający istotę, główne przesłanie dokumentu, dosyć oczywisty:

„Apelujemy do naszych wiernych, aby prosili o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła wyrządzonego sobie nawzajem. Jesteśmy przekonani, że jest to pierwszy i najważniejszy krok do odbudowania wzajemnego zaufania, bez którego nie ma trwałej ludzkiej wspólnoty ani pełnego pojednania”.

2. Istotny, bo odnoszący się do kwestii pamięci i prawdy historycznej. Ten fragment idzie pod prąd dwóm dominującym opiniom na temat dzisiejszego apelu. Pierwsza głosi potrzebą „zapomnienia i przebaczenia”, druga mówi: „nie zapomnimy i nie przebaczymy”. Dokument obie te narracje, wyznawane przez dwa, dominujące w Polsce obozy polityczne, uznaje za błędne. Bardzo silny akcent położony jest na kwestię tożsamości; ze względu na kontekst – mowa rzecz jasna o tożsamości narodowej:

„Przebaczenie nie oznacza oczywiście zapomnienia. Pamięć stanowi bowiem istotną część naszej tożsamości. Jesteśmy ją także winni ofiarom przeszłości, które zostały zamęczone i oddały swoje życie za wierność Bogu i ziemskiej ojczyźnie. Przebaczyć oznacza jednak wyrzec się zemsty i nienawiści, uczestniczyć w budowaniu zgody i braterstwa pomiędzy ludźmi, naszymi narodami i krajami, co stanowi podstawę pokojowej przyszłości.

 

Obiektywne poznanie faktów oraz ukazanie rozmiarów tragedii i dramatów przeszłości staje się dzisiaj pilną sprawą historyków i specjalistów. Z uznaniem przyjmujemy działania kompetentnych komisji i zespołów w naszych krajach. Wyrażamy przekonanie, że ich wysiłki pozwolą poznać niezakłamaną prawdę historyczną, dopomogą w wyjaśnieniu wątpliwości i przyczynią się do przezwyciężenia negatywnych stereotypów. Wyrażamy przekonanie, że trwałe pojednanie jako fundament pokojowej przyszłości, może się dokonać jedynie w oparciu o pełną prawdę o naszej wspólnej przeszłości”.

 

3. Bardzo ważny, poruszający aspekt głównego wyzwania, przed jakim stoi dziś zarówno Kościół, jak i cerkiew prawosławna. Rzeczywistość walki z naporem ideologii i kultury o lewicowo-liberalnym nastawieniu jest pierwszorzędnym zadaniem chrześcijan. Ważniejszym od bieżącej walki politycznej, bo w ostatecznym rozrachunku decydującym o być albo nie być narodów o chrześcijańskiej tożsamości:

„Dzisiaj nasze narody stanęły wobec nowych wyzwań. Pod pretekstem zachowania zasady świeckości lub obrony wolności kwestionuje się podstawowe zasady moralne oparte na Dekalogu. Promuje się aborcję, eutanazję, związki osób jednej płci, które usiłuje się przedstawić jako jedną z form małżeństwa, propaguje się konsumpcjonistyczny styl życia, odrzuca się tradycyjne wartości i usuwa z przestrzeni publicznej symbole religijne.

 

Nierzadko spotykamy się też z przejawami wrogości wobec Chrystusa, Jego Ewangelii i Krzyża, a także z próbami wykluczenia Kościoła z życia publicznego. Fałszywie rozumiana świeckość przybiera formę fundamentalizmu i w rzeczywistości jest jedną z odmian ateizmu”.

 

4. W apelu wyraźnie zaznaczono, że obowiązkiem Kościoła jest również wpajanie patriotyzmu, miłości do „ziemskiej ojczyzny”:

„Chcemy uczyć młodych miłości do Boga, człowieka i ziemskiej ojczyzny oraz kształtować w nich ducha chrześcijańskiej kultury, której owocem będzie szacunek, tolerancja i sprawiedliwość”.

Podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie. Dystansując się od bieżących, trudnych i skomplikowanych problemów politycznych, jest zarazem przejawem polityki przez wielkie P. Dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm, laicyzm i konsumpcjonizm niszczące i degradujące żywą tkankę narodu.

P.S.
Wiele osób patrzy na wizytę Cyryla jedynie z perspektywy jego bliskich związków z Kremlem i jego agenturalnej przeszlości - moim zdaniem jest to najzupełniej błędne.

Wszystko zależy od perspektywy, z jakiej się patrzy. Moja pokrywa się z perspektywą Kościoła; tzn. wyzwania cywilizacyjno-kulturowe są o wiele ważniejsze, również, a może przede wszystkim,dla życia narodu, niż tragiczne konfrontacje z przeszłości. W tym sensie podpisywanie porozumienia z b. agentem KGB, który w sprawach zasadniczych (aborcja, konsumpcjonizm, homozwiązki itp.) prezentuje tę samą linię jest dużo mniej kontrowersyjne niż np. robienie polityki z jawną przedstawicielką lewactwa, Joanną Kluzik-Rostkowską jako szefem sztabu wyborczego. Palikot nie jest tworem Moskwy, tylko tego, do walki z czym wzywają abp Michalik i Cyryl.

KOMENTARZE

 • może i tak
  tylko że do tego nawołują a i wręcz przymuszają dwaj agenci pozostający pod parasolem ,,cara " z Kremla i to akurat uniewiarygadnia ten apel o pojednanie w CAŁOSCI ,od początku do samego końca ,każde słowo jest skądinąd jak najbardziej słuszne ale w podaniu obu tych panów staje się bijącym w oczy FAŁSZEM..
 • W treści apelu o pojednanie jest wielkie kłamstwo
  My naprawdę nie mamy za co prosić o przebaczenie . Ostatnie 300 lat jest ciągiem nieustannych zbrodni, mordów , grabieży, poniżania we wszelki możliwy sposób, dokonywanych przez Rosjan na Polakach. To trwa do dzisiaj . Do dni dzisiejszego jesteśmy wyniszczani , ograbiani ,poniżani , przez ludzi pełniących swoje funkcje z łaski moskiewskiego parobczaka Jaruzelskiego .
  Dowodem braku jakiegokolwiek przewiny z naszej strony jest wypowiedż, Mikołajki , zdaje się z uniwersytetu w Olsztynie ,robiącego karierę w mediach na zoologicznej nienawiści do Polaków.Olsztyński badacz wynalazł z wielkim trudem naszą , popełnioną na Rosjanach zbrodnię . Okazuje się , że podobno zagłodziliśmy jakiegoś patriarchę w 1612 roku.
 • Pod pozorem walki o prawa różne, postępu, nowoczesności, politycznej poprawności, mamy do czynienia w istocie z recydywą
  bolszewii w postaci najbardziej skrajnej, ekstremistycznej, tej która milionami mordowała ludzi, zaczynając tradycyjnie od profanowania świątyń chrześcijańskich i mordowanie księży/popów.

  Bo dlaczego te paniusie/feministki/kurwy ścięły krzyż w proteście, i do tego krzyż poświęcony pamięci ofiar NKWD? Co zbrodnicze NKWD ma wspólnego ze współczesnym ruchem feministycznym? Jak się zdaje bardzo, bardzo dużo.

  "Aktywistki ukraińskiego ruchu FEMEN w geście solidarności z członkiniami grupy punkrockowej "Pussy Riot" ścięły piłą motorową i powaliły na ziemię ustawiony w centrum Kijowa krzyż, ogłaszając swoje rosyjskie koleżanki "ofiarami reżimu putinowsko-cerkiewnego".

  Wydarzenie to wywołało na Ukrainie oburzenie, gdyż zniszczony krzyż poświęcony był ofiarom NKWD i stał przy tzw. Pałacu Październikowym, gdzie w latach 1917-1941 więziono przeciwników systemu sowieckiego i dokonywano masowych egzekucji. "  http://wiadomosci.wp.pl/gid,14851412,kat,1356,title,Naga-sciela-krzyz-Skandal-po-akcji-Femen-zdjecia,galeria.html

  -----------------------------------------

  Myślę że hierarchowie Cerkwi I Kościoła Katolickiego rozumieją że grozi nam bezpośrednio recydywa bolszewii w najbardziej krwawej i okrutnej formie, i stąd próba dialogu i jakiejś współpracy.
  A co myślicie że taki Ruch Palikota skończy na promowaniu różnych ekscentrycznych wzorców, obyczajów i zachowań? Hasło mordowania księży, zakonnic, a później chrześcijan musi w końcu paść (gdyby im udało się zdobyć władzę).
 • mnie ciekawi także
  na czym opierał się ten ,,młody" który spłodził taki pojednawczy tekst w obliczu tak potwornej ,,recydywy " bolszewizmu ,bo na jego własnym doświadczeniu to pewnie nie ,zwyczajnie jeszcze za młody ,to pewnie ktoś mu to przyniósł i kazał wkleić...ciekawe kto ??? może sam JKM ...
 • @Skanderbeg 16:51:51
  zwyczajnie ,poczytaj sobie ,gnomie co o tobie piszą inni poważni blogerzy i komentatorzy ,ja się z nimi całkowicie zgadzam...a te swoje kilkanascie tysięcy to se zeżryj najlepiej...pozdrawiam z chrzescijańska miłoscią ...
 • @Skanderbeg 16:51:51
  i bardzo dobrze że wywołują ,w końcu ktoś na tym Swiecie musi zwalczyć do końca potworną dyktaturę i pozostałosci rozlazłego na cały Świat niemal sowieckiego mongoidalnego systemu wraz z broniącymi go resztkami wypierdków takich jak ty sam..to już niedługo potrwa...widać już Wiosnę Ludów dzięki Amerykanom jak toczy sie przez Swiat ,po Syrii czas na Iran ,a bądzmy cierpliwi i do NAS też zawita...
 • @Skanderbeg 17:06:52
  ty autentycznie jesteś czymś co wypadło z koziej dupy ...inaczej za nic nie mogę cię sklasyfikować ,zwyczajnie mimo chęci NIE DA SIĘ !!!
 • @Skanderbeg 16:51:51
  Dzierżyński był poddanym cara , wbrew woli swoich przodków.To , co robił,robił to na własny rachunek . Żadna Polska go tam nie wysłała . Mienżyński był Żydem.Z pretensjami do Michnika i Urbana.
 • @Skanderbeg 17:38:40
  A właściwie jak myślicie val/Boagatko jest pedzio czy nie?
 • @Skanderbeg 16:51:51
  Żle poprzednio odpowiedziałem . Teoria , że Dzierżyński mordując kierował się jakimś polskim interesem , jest fantastyczna . Nie ma na nią najmniejszego dowodu . Czasem mówi się również, że Polacy powinni lubić Stalina , bo nikt w historii nie wytłukł więcej Rosjan .Ale to tylko żart.
 • @vortex 17:45:46
  prawdopodobnie taki pedryl mentalny...
  Na pewno wiszą u niego zdjęcie Prezesa/Maciarewicza albo i innego Hoffmana i zgadnijcie co robi gdy nie pisze swoich "przemyśleń" :))
 • @Nathanel 17:53:11
  panie nathaniel ,ten skan coś tam to podejrzewam że to niejaki robert w.
 • Jaka młodzież? Wszechpolska?
  Chyba wam się coś w czapeczkach poplątało? Jesteście zwykłą agenturą Rosji i nic tu z Polski, a już na pewno, nie "wszech". Możecie pojednać się równie dobrze z Hiszpanią, ma to podobny sens, czyli żaden.
  Ofiara nie jedna się katem, to tak dla waszej informacji, młodzieży wszech-przywiślańska.
 • @Muni 18:14:08
  Czyją agenturą wy jesteście ????
  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/
  Aj wawaj waj jak was boli
 • @Browar 18:23:05
  znów walnąłeś browarka ???,a ferdkowi kolesiowi parę kropel zostawiłeś...???
 • @val 18:25:27
  Do ambasadorów Rosji białej i czerwonej oraz jej kolaborantów. Dzisiaj po raz kolejny mnie obrażono , po raz kolejny ambasadorzy Rosji w Polsce chcą narzucić swoją narracje prawdzie historycznej z której wynika jedno „Rosja czy biała czy czerwona jest od 400 lat agresorem , najeźdźcą mordującą Polaków „ .Pieronek nazywasz mnie ułomnym? Ty kolaborancie sowieckiego kłamstwa , ubrałeś habit i myślisz że jesteś księdzem i Polakiem? Jesteś kolaborantem CZERWONEGO SZATANA , który właśnie przybył do Polski w imieniu Putina i Rosji .Ambasadorom Rosji pragnę przypomnieć iż od 400 lat to agresywne państwo napada na Polskę i morduje polaków .Od 400 lat konfiskuje majątki polaków a ich samych zsyła do kolonii karnych i gułagów . Od 400 lat prowadzi imperialna polityke podbijając ustawicznie swoich sąsiadów .Chcecie pisać nową historie? Chcecie zaprzeczać faktom historycznym ? Do czego wzywacie ? Jaką zgodę mam budować z Sowietami wielu odmian ? Pierwszy rozbiór Polski , drugi , trzeci , rzeż Pragi przez Suworowa , zsyłki na Sybir , kryptobójstwa , napaść w 1920 , mord w Katyniu 1940, napaść w 1939 , odebranie nam 50 % naszych ziem po 1939 , sowiecki gułag zwany PRL-em przez 45 lat . Mordy ,kradzieże i gwałty na polakach .Niszczenie ,okradanie i palenie miast .Gwałty i zabójstwa to jest Rosja .Ja nie grasowałem po terenach Rosji zabijając ich obywateli , kradnąc i gwałcąc więc nie wzywajcie mnie abym za coś przepraszał . Pieronek jestes skończonym chamem i obłudnikiem popierającym koterię rosyjską i platformę. Jesteś z elektoratu obcego polskim tradycjom .To że się mienisz księdzem wcale nie znaczy że nim jesteś .Co ty wiesz o życiu w Polsce , siedziałeś w kaputkach i żarłeś jak my walczyliśmy o wolną Polskę na ulicach .My siedzieliśmy w więzieniach a tobie siostry zakonne prały obsrane majtki z przejedzenia .Ty śmiesz mówić do mnie że jestem ułomny chamie? Byłeś kiedyś głodny? Wiesz co to praca za marne grosze a w domu cztery gęby do wyżywienia? Wiesz jak smakuje Polska , gdy się dla niej walczy a tacy jak ty sprzedają ją za garść czerwonych rubli, smakuje jak piołun? Moja Polska śmierdzi takimi funkcjonariuszami jak TY i tobie podobni .Ale powiadam ci Pier/dolo/onku wasz czas zbliż się do końca .Dla takich jak ty nie będzie amnestii , przekaż to też Moskalikowi . Nikt z mojej rodziny nie napadł na Rosje. Piszecie o zemście? Karą w sądzie dla morderców nazywacie zemstą? Piszę i pisałem że Norymberga musi się odbyć nad zbrodniarzami z KPZR ,KGB ,GRU i ich polskojęzycznymi kolaborantami PZPR ,SB, WSI .To jest według was zemsta? Zemstą to było rzucanie trupów polskich jeńców do dołów z wapnem ,związanych drutem kolczastym i strzał w potylice , zemstą było zostawienie Powstańców Warszawskich bez dostaw broni od aliantów bo zabronili sowieci lądowania na swoich lotniskach .Zemstą było polowanie na żołnierzy z AK, WIN,NSZ i BCH .Zemstą było torturowanie ich , zabijanie i sypanie wapna na szczątki naszych bohaterów . Zemstą były gwałty na polskich kobietach . Jednacie się nie z narodem rosyjskim uciemiężonym i traktowanym jak raby , jednacie się z potęgą CZERWONEGO SZATANA , następców imperialistycznej Rosji . VETO ………….. nigdy nie uznam tego wezwania a wzywających będę zwał kolaborantami .
  A teraz poczytajcie co napisaliście :
  - Oby każdy Polak w każdym Rosjaninie i każdy Rosjanin w każdym Polaku widział przyjaciela i brata. (...) Przebaczenie nie oznacza zapomnienia, ale wyrzeczenie się zemsty i nienawiści oraz włączenie się w budowanie zgody i braterstwa pomiędzy Polakami i Rosjanami – napisali we wspólnym przesłaniu Cyryl I i abp Józef Michalik.
  „ludzka ułomność, indywidualny i zbiorowy egoizm, a także naciski polityczne doprowadziły do wzajemnej obcości, jawnej wrogości i walki pomiędzy Polakami a Rosjanami”
  Jesteście ślepi i głusi .Jesteście opętani ……………….. ładne słówka z ta ludzką ułomnością ale przypomnijcie mi kiedy i ilu zabiłem Rosjan , kiedy ich okradłem , kiedy zgwałciłem ich matki lub żony. Do czego mnie wzywacie idioci .To wezwanie winno być jednostronne .Ten wasz Cyryl vel Michajłowicz winien jak w 1611 złożyć hołd RUSKI i razem z Putinem i KGB-owcami na Placu Piłsudskiego w Polsce na kolanach prosić o wybaczenie i darowanie win .Winien błagać o przebaczenie za mordy i grabieże dokonane przez Rosję na narodzie Polskim .Winien błagać za te 22 000 polskich oficerów zamordowanych strzałem w tył głowy i tych zamordowanych 96 Polaków w Smoleńsku .Winien błagać na kolanach o wybaczenie matek które straciły synów , setki tysięcy polskich rodzin za gehennę w łagrach i na zesłaniach na Syberii i Kazachstanie i za zmarnowane życie. Niech się kaja za tysiące zgwałconych polskich kobiet naszych babć i matek .Hańba wam na wieki za ten podpisany dokument , hańba………………. Autor: KAT
 • @Kula Lis 62 18:40:29
  pełna zgoda...jest jeden bardzo ciekawy aspekt powyższego tzw ,,pojedniania", według wcześniej ustalonych reguł miało się to odbyć po całkowitej likwidacji TW TRWAM w okresie jednego roku ,miały być prowadzone ,,konsultacje społeczne " i tzw. przekonywanie w terenie .a tu masz przyśpieszono całą ,,operację" POJEDNANIE kosztem nawet całkowitego odkrycia niektórych agentów ....CÓŻ TAKIEGO SIĘ STAŁO ,ALBO WKRÓTCE SIĘ STANIE że PUTIN ten papier chce mieć JUŻ TERAZ ??? bardzo ciekawe..
 • @val 18:57:49
  PRZEPRASZAM, ale o dupę można rozbić to " dzieło" . Ładny pasztet. Jakie pojednanie, z kim i po co i komu to potrzebne. Najpierw trzeba by Rosja poprosiła o przebaczenie POLSKI NARÓD za 150 lat rusyfikacji, prześladowań, grabieży, mordów i schyłek, a potem poprosiła o przebaczenie za KATYŃ, za proces 16-tu, za narzucenie nam bolszewickiego ustroju, który cofnął nas o 50 lat w rozwoju cywilizacyjnym, a na końcu niech nam zwrócą wszystkie zrabowane dzieła KULTURY POLSKIEJ i koniecznie mają zwrócić sztandary sowieckie zdobyte w zwycięskiej wojnie przez POLSKĄ ARMIĘ W 1920 roku, które cudem ocalały z pożogi wojennej , a sowieccy agenci wywieźli je z POLSKI w czesnych latach 50 - tych, zwracając w/w dobra niech nie zapomną o zwrocie czarnych skrzynek , telefonu satelitarnego i broni BOR-u, która pozostaje w ich łapach nazbyt długo, o wraku samolotu nie wspomnę, kolejnym warunkiem niech będzie deklaracja w której wyrażą zgodę na rozpoczęcie od nowa śledztwa w sprawie ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO, a w przypadku udowodnienia winy rosyjskich urzędników, ekstradycja do POLSKI, by mogli być osądzeni przez POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, jako że rosyjskie sądy nie są niezawisłe. Po spełnieniu tych warunków i prośby o wybaczenie, powinni wyrazić skruchę, a MY NARÓD POLSKI w takich okolicznościach możemy PRZEBACZYĆ ,taka kolej rzeczy może otworzyć nowy rozdział w naszych stosunkach, pozbawiony choćby jednego z wymienionych warunków, będzie fotomontażem pojednania. NIEMOŻLIWE, WIEM, wiem bo to warunki niemożliwe do spełnienia przez Rosję, dlatego autentyczne i szczere pojednanie z obecną Rosją z obecnymi jej decydentami jest równie niemożliwe, a powstało na zamówienie polityczne, jest próbą przykrycia ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO, zgromadzone dowody mają coraz większą "wagę" i strach przed prawdą coraz większy , niech teraz ktokolwiek powie o SMOLEŃSKU zostanie okrzyknięty " wrogiem pojednania" ." Jeszcze atrament nie wyschnął, a ci burzą z takim trudem pojednanie z pokojowo nastawionym Putinem i jego narodem ". TRUDNO SIĘ BĘDZIE OBRONIĆ PRZED LEMINGAMI. Ps. przykro mi szalenie, że KOŚCIÓŁ POLSKI dał się wciągnąć w tę pułapkę, albo hierarchowie naszego KOŚCIOŁA zostali do tego przymuszeni(czyżby teczkami na ŁUBIANCE?).
 • @val 18:57:49
  "Głupi policjant" z Ustrzyk Dolnych (słowa arcybiskupa Michalika, odpowie za nie przed Bogiem) Sierżant Paweł S. podczas służby zatrzymał samochód. Kierowcy wypisał mandat za zbyt szybką jazdę, a do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał, machał rękami, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał ów pasażer. W sierpniu 2008 roku policjant wydziału ruchu drogowego w Ustrzykach Dolnych, sierżant Paweł S. zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz, który przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h i nie zapalił świateł. Dlatego sierżant wypisał mu mandat i pouczył, że należy jeździć ostrożnie. Do rozmowy jednak włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękami. Wysiadł z samochodu, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Rzeczywiście, Paweł S. nie wiedział. Ta niewiedza, jak się później okazało, kosztowała go bardzo wiele. Na dywaniku u komendanta dowiedział się, że tym pasażerem był arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący episkopatu Polski. Wtedy dowiedział się też, że arcybiskup swoje niezadowolenie z "nadgorliwości" młodego policjanta wyraził dzwoniąc do samej komendy wojewódzkiej i prosząc o "ukaranie" 32-letniego sierżanta. W komendzie wojewódzkiej od zastępcy komendanta usłyszał, że w sposób "niegrzeczny" zwracał się do arcybiskupa Michalika, bo powiedział do niego "proszę pana", nie zaś "wasza eminencjo” (w rzeczywistości, jak pisze autorka, abp Michalik był wówczas ekscelencją). Przełożony zapytał także Pawła S., "dlaczego uderza w Kościół katolicki". Vice - komendant zażądał od S. unieważnienia mandatu. Następnie został on przesunięty z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego (degradacja). To jednak nie wystarczyło i pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego policjant został zmuszony do złożenia rezygnacji i odejścia ze służby. Potwierdzają to w anonimowych rozmowach byli koledzy sierżanta, na których powołuje się autorka reportażu. Po złożeniu przez sierżanta S. rezygnacji, jego przełożony, komendant Stanisław Dziedzic, przypomniał sobie o incydencie, jaki podwładny zgłosił podczas patrolu sylwestrowego. Zauważył bowiem, że z radiowozu zginął jego zasobnik z bloczkami mandatów karnych oraz część pieniędzy. Zginęło również jego prawo jazdy. Paweł S. o całym zdarzeniu poinformował przełożonych, zaś pieniądze wpłacił w kasie komendy. Z własnej kieszeni. Komendant nie tylko przypomniał sobie o sprawie zniknięcia mandatów dopiero po rezygnacji ze służby Pawła S., ale także złożył doniesienie do prokuratury, w którym napisał, że S. zniszczył mandaty po to, by przywłaszczyć sobie pieniądze. Które - i tu paradoks - oddał przecież do kasy komendy. Prokuratura byłemu już policjantowi postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. To słabe zarzuty, bo przecież mandaty, które zniknęły i tak są wpisywane w rejestr nałożonych mandatów, po zakończeniu służby. Nawet jeśli S. chciałby te pieniądze wziąć dla siebie, a dowody w postaci bloczków zniszczyć, to ślad po mandatach i tak by pozostał. Z zarzutów pozostał tylko brak dbałości o dokumenty. A to mogłoby nie utrzymać się w sądzie. Tymczasem Paweł S., który nie był już policjantem i nie musiał obawiać się "splamienia" honoru policyjnego munduru, wciąż opowiadał o "udanej" interwencji rzeszowskiej komendy wojewódzkiej w sprawie arcybiskupa. Wówczas do akcji wkroczyło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji. Prawie miesiąc później były sierżant siedział w areszcie, tym razem postawiono mu poważne zarzuty: nielegalne posiadanie, przetwarzanie i handel bronią. Przeszukanie domu oskarżonego nic nie wniosło do sprawy: zabezpieczono dwa telefony komórkowe. Nie znaleziono zaś broni. Dlatego przeszukano również dom rodziców S., i tu niespodzianka: zabezpieczono telefon komórkowy, komputer i zdjęcia wnuków. Broni nie było. Prokurator Aurelia Skiba, zajmująca się sprawą Pawła S., napisała w uzasadnieniu oskarżenia, iż Paweł S. handlował bronią, ale "w bliżej nieokreślonym czasie, w bliżej nieokreślonym miejscu i z bliżej nieokreślonymi osobami". Koledzy nie wierzą w postawione Pawłowi S. oskarżenia. – Wszyscy w okolicy wiedzą, że Paweł ma hopla na punkcie różnych "wykopalisk" - powiedział były kolega z komendy. - Ciągle wykopywał jakieś orzełki, guziki od mundurów, jakieś bagnety z pierwszej wojny, skorupy. To zapaleniec. Jego zbiory nieraz zasilały okoliczne muzea. – On był po przeszkoleniu pirotechnicznym, nie trzymałby żadnych niebezpiecznych materiałów, bo wie, czym to grozi – dodaje inny. Razem z byłym sierżantem zatrzymano dwóch innych kolekcjonerów, ale tylko S. trafił do aresztu, choć to u nich znaleziono atrapy granatów, łuski po nabojach z wojny i inne wojenne "gadżety". Pani prokurator, przedłużając areszt napisała, iż "zarzucane podejrzanemu czyny popełnione zostały (...) z udziałem osób, których tożsamości jeszcze nie ustalono." Uzasadniając areszt, napisała też, że ponieważ nie wiadomo, z kim on jest w tej grupie przestępczej, "niewiedza ta uzasadnia niezwłoczne odizolowanie Pawła S. od pozostałych osób." Paweł S., idąc do aresztu pozostawił w domu żonę oraz dwójkę dzieci, 4-letniego Patryka oraz roczną Marysię. Było im ciężko, ponieważ ze względu na chorobę Marysi żona nie pracowała. Ojciec byłego sierżanta dowiedział się, że arcybiskup Michalik opowiadał potem podczas różnych spotkań o tym "głupim policjancie z Ustrzyk Dolnych, który już się na podskakiwał". Napisał więc list do abpa Józefa Michalika z pytaniem, dlaczego tak skrzywdził jego syna. Niestety, nie otrzymał odpowiedzi. Artykuł ukazał się w NIE w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Paweł S. nadal przebywał w areszcie, choć od kwietnia 2009 roku nie toczyły się żadne czynności procesowe. Dowodami w tej sprawie były zeznania, jak pisze autorka powołując się na anonimowych informatorów, drobnych przestępców, którzy poszli na współpracę z prokuraturą oraz zeznania funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji. Ps. Paweł S. wygrywa obecnie wszystkie sprawy w sądzie.
 • @Skanderbeg 19:03:09
  No to moje wyrazy głębokiego współczucia, niestety tak żyje obecnie 3/4 Polaków.
 • ----------POLAKOKATOLIK prze ostatnie 4 lata --wyzywał mnie
  --szmata / sucz / KGBistka / lewizna / blać /kanalia / -szczerze mówiąc nie starałam się zapamiętać tych przekazywanych mi w IMIENIU Boga -obelg --nie bulwersowały mnie nawet -- WIEM KIM JESTEM --

  ---albo POLSKA BĘDZIE KATOLICKA !! albo nie będzie jej wcale !!! --
  tak kiedyś w dyskusji na NE napisał ktoś --

  kim jest ??? polski katolik ??? zwłaszcza TEN !!! popierający TYSIĘCZNĄ !! ZDRADĘ Watykanu -POLSKIEJ RACJI STANU !!

  --NARÓD rosyjski NIE UCZYNIŁ mi niczego złego -z nim nie muszę się pojednywać ani oni ze mną -LUBIMY się !!

  --ZBRODNĘ NA PAŃSTWIE POLSKIM i NARODZIE -popełnił Watykan/kler
  kierując losami Polski tak !! -że zamienił ją w NĘDZARZA EUROPY -którego , każdy przygłup europejski może obśmiać a CAR Rosji może SPLUGAWIĆ bezkarnie .........

  ---------POWSTAŃ z KOLAN ! NARODZIE POLAN !!!!!!!!!!!!

  Winnicki -kto zacz ??? Polakiem to on NIE JEST !!-rozstrzelać !!!
 • @Skanderbeg 19:32:35
  historyk ??? no patrzcie ,jesteś za pojednaniem ??? no patrzcie ??? z tym dziadkiem z obrusem na łysej łepetynce ??? no to pokaż że sie JEDNASZ !!! PRZESTAŃ PLUĆ NA INNYCH !!! to będzie w duchu pojednania ,a JA ci mogę w tym duchu podać NOGĘ Z BUTEM też do pojednania cobyś go mógł polizać w sam czubek filozofie ,to co jednamy się ???
 • Moja polemika, pozdrawiam.
  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/71451,wybaczamy-i-prosimy-o-wybaczenie
 • @val 18:57:49
  ".jest jeden bardzo ciekawy aspekt powyższego tzw ,,pojedniania", według wcześniej ustalonych reguł miało się to odbyć po całkowitej likwidacji TW TRWAM w okresie jednego roku ,miały być prowadzone ,,konsultacje społeczne " i tzw. przekonywanie w terenie .a tu masz przyśpieszono całą ,,operację" POJEDNANIE kosztem nawet całkowitego odkrycia niektórych agentów ..."

  Można źródło tych rewelacji?

  Po za tym Michalik był zarejestrowany bez jego wiedzy. Potrafisz to zrozumieć?
 • @Andrzejek 19:47:45
  czasami trzeba puścić informację bez ujawniania żródła... chcesz wierz ...
 • Pojednanie tak, ale najpierw:
  http://kpn.poznan.nowyekran.pl/post/36873,nowa-doktryna-polityczna-wobec-rosjan-i-panstwa-rosyjskiego
  http://kpn.salon24.pl/
  http://www.kavkazcenter.info/russ/content/2008/09/07/60863.shtml
  http://pda.kavkaz.tv/russ/content/2008/09/07/60863.shtml
  http://www.forum-volgograd.ru/archive/topic/108769-1.html
  http://www.budo-forums.ru/topic/15713-fyurer-saakashvili-napleval-na-olimpiadu/page__st__440
  http://forum.inosmi.ru/printthread.php?t=39134&pp=30&page=57
  http://www.kprf-pskov.ru/index.php/20080917138/Nasha_pochta/Novaya_politicheskaya_doktrina_Rechi_Pospolitoy_Polskoy_po_otnosheniyu_k_russkim_i_russkomu_gosudarstvu.html
 • @val 19:50:51
  ty to faktycznie mitoman jesteś....
 • @Skanderbeg 19:41:39
  No to gratuluję Żony.
 • *****
  No i jak tutaj dyskutować panie Robercie z tymi ludźmi na argumenty?
 • @Skanderbeg 18:03:13
  Związek Sowiecki był przeciw Rosjanom ? Dlatego teraz Rosjanie korzystają ze wszystkich sowieckich aktywów w Polsce od Jaruzelskiego do Michalika , i innych członków episkopatu , co to bez swojej wiedzy i zgody.
  Cały czas bez litości Rosjanie przeprowadzają eksterminację Polaków. Ilu ma nas być za 20 lat? 20 milionów ? Jeżeli w TVP do zrzygania są pokazywani Pancerni i Kloss to , kto rządzi w Polsce ?
  Wszystkim świrom bredzącym o wspólnej obronie cywilizacji przypomnę , że w czasie anschlussu do UE w 2004 roku WSI razem ze swoimi agentami w episkopacie bredzili o ewangelizowaniu Europy .
 • @superfajny 21:54:42
  superdebilu, czyżbyś nie wiedział że podczas rewolucji bolszewickiej zginęło miliony Rosjan. A może nie wiesz że Stalin był Gruzinem a Lenin żydem
 • A popatrzcie jak pracuje ta ochydna esbecka kurwa lancelot.
  Zrobił taki tekst, wyprodukował KLASYCZNĄ esbecką fałszywkę.

  http://bombardier.nowyekran.pl/post/71444,nowy-hold-czyli-krzyz-bity-batem

  Tylko ja tę scenę widziałem w oryginale i w całości. Putin był zaskoczony i zmieszany. Co zrozumiałe, bo to jakieś standardy zachowań z bardzo odległej przeszłości. A dzisiaj mamy XXI wiek i całowania po rękach władców, choćby byli nie wiadomo jak potężni, się nie praktykuje. Ale lancelot, jako producent propagandowego gówna dla naiwniaków przetworzył tę sytuację jak mu wygodnie. Ja tam bym go zbanował z punktu, a najlepiej śmiecia rozstrzelać, niech nie myśli że Polacy to jakaś banda kretynów.
 • @vortex 23:16:11
  Oczywiście mnie już dawno zbanował, tak jak wszystkich którzy wprost, bez zbędnej dyplomacji demaskują jego kłamstwa. I jeszcze śmieć udaje kurwa solidarnościowca, zwykły esbecki gnój co się przewerbował w swoim czasie i służy też zagranicznym panom, tylko teraz nie sowieckim. Niektórzy twierdzą że kurwa to nie zawód, lecz charakter - pasuje.
 • @Browar 18:23:05
  My jesteśmy Polakami i nie jednamy się z Ruskimi, Niemcami, ani Żydami.
  Bo nam to nie jest potrzebne, nie czekamy na ochłapy ze szwabskiego stołu, ani na to, by ruski kat nas po główce głaskał.
  Skoro tego "wszechsłabiaki" nie rozumieją, to niech sobie dalej liżą ruskie tyłki, ale niech się nazwą jakoś adekwatniej, może Młodzież Korwińska? Po co wycierać mordę "polskością" skoro nie ma jej tam za gram?
  Jesteście jak sok malinowy "Sekret Babuni", którego sekret polega na tym, że nie ma w nim soku malinowego...
  A teraz walnij browca, może to "Baltika No. 5"?
 • SKRAJNY RUSOFIL-POLONOFOB SKANDERBEG SZALEJE?
  Wiec twierdzisz, ze to "Rosjanie" byli najwiekszymi ofiarami komuny? W jakim sensie? Czy to nie oni stworzyli komune i podtrzymywali ja przez kilkadziesiat lat?

  A ze ranili siebie wzajemnie?

  Czy ten, kto stworzyl smiercionosna bron i zranil sie nia przy okazji jest "ofiara," jak ci, przeciwko ktorym uzyl tej broni?

  Czy Niemcy to tez ofiary nazizmu?
 • DOBRY APEL? A O CO CHODZI Z TYM PRZEBACZANIEM POLAKOM PRZEZ MOSKALI?
  RE: „Apelujemy do naszych wiernych, aby prosili o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła wyrządzonego sobie nawzajem."

  --- A jakie to krzywdy Moskale maja nam wybaczyc? Przeciez od lat 70-ych XVIII w. oni gnebia i uciskaja nas prawie bez przerwy. Ilu w tym czasie zamordowali Polakow, jak zniszczyli Polske, zahamowali jej rozwoj?
 • @Bania 22:13:49
  RE: superdebilu, czyżbyś nie wiedział że podczas rewolucji bolszewickiej zginęło miliony Rosjan. A może nie wiesz że Stalin był Gruzinem a Lenin żydem

  ---- Hitler tez byl Austriakiem, a Milch Zydem.

  W zwiazku z tym Niemcy to ofiary?

  Przy okazji, czy to twoje grubianskie odnoszenie sie do innego dyskutanta to skutek esbeckiego albo kagebowskiego wychowania?
 • @Pan Marky 00:32:13
  Sam mógłbyś na to swoje pytanie odpowiedzieć. Twój styl pozostawia wiele do życzenia.
 • @Pan Marky 00:15:02
  Bo to prawda, rewolucja bolszewicka w Rosji oraz leninizm, trockizm, stalinizm najwięcej na swoim sumieniu ma Rosjan, a dopiero po tym Polaków i Ukraińców, Białorusinów, Niemców, Gruzinów, Litwinów, Łotyszy, Estończyków i Finów.
 • @Pan Marky 00:32:13
  Nie, to świadczy o tym,że i w Rosji i w Niemczech duży współudział przy tych zbrodniach mieli żydzi, którzy dzisiaj udają, że to jakieś totalitaryzmy uśmierciły miliony ludzi, a nie oni żydzi.
 • @Nathanel 17:53:11
  "No brawo, brawo - nareszcie wiem gdzie ma korzenie pański ruch
  i do czego naprawdę zmierza.

  Czy można się dziwić że JKM paradował z Palikotem skoro jak pan pisze: " Palikot nie jest tworem Moskwy ". Wy pewnie też nie?"

  Nie wiem jak oni ale palikot nie jest tworem Moskwy.
  To twór bardziej made in usa. Należy on do Komisji Trójstronnej.
  Dlatego tak bardzo popiera zwyrodniałe związki itp.
 • Celem polityki polskiej powinno być wyjście Polski z UE
  ,,Celem polityki polskiej powinno być wyjście Polski z UE" -

  APEL GRUPY POZNAŃSKICH NAUKOWCÓW

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/Zbigniew_Jacyna-Onyszkiewicz.jpg

  Prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz,

  kierownik Zakładu Fizyki Kwantowej UAM..

  Wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

  ----------------------------------------------------------------------------

  ,,Traktaty unijne coraz bardziej ograniczają suwerenność naszego Państwa.

  Wmawia się nam, że rzekomo nadzwyczajne korzyści płyną z członkostwa w Unii Europejskiej.

  Widać jednak, że jest to chora organizacja, którą, ratując to, co nam jeszcze zostało własnego, należy czym prędzej opuścić."

  Doc. dr Olgierd Baehr,

  Prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz,

  Dr inż. Jerzy Frąckowiak,

  Prof. dr hab. Edmund Kozal,

  Prof. UAM dr hab. Andrzej Maciejewski,

  Prof. dr hab. Jerzy Marcinek,

  Prof. dr hab. Kazimierz Stępczak,

  Dr Łucja Łukaszewicz,

  Prof. dr hab. Henryk Szydłowski,

  Prof. dr hab. Zygmunt Zagórski,

  Dr Bogna Zawieja

  Poznań, 15 maja 2012 r.

  Oświadczenie

  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120517&typ=po&id=po15.txt
 • @Paweł Tonderski 08:14:08
  Towarzysz jewrej o pseudonimie Lenin powiedział. "Po trupie Polski do serca Europy". Obecnie trzecia powtórka tego starego scenariusza. Tylko poprzednio w 1920, i w 1945, nasz Episkopat nie był z żydobolszewikami. A w czasie Zaborów, i później, nigdy nie był z Szatanem, tym prawdziwym Patriarchą chazaromongolsko- "rosyjskiej" Cerkwi pseudo-prawosławnej. Rosyjska Cerkiew nigdy nie była prawosławna, lecz chazaromongolska, bo zawsze walczyła z Patriarchatem Konstantynopola, zgodnie z chazaromongolską teologią Trzeciego Rzymu, czyli nakazowi podboju całego świata przez Moskwę. Ta teologia to zaledwie odświeżenie ideologii Dżyngis Chana o konieczności podboju świata przez ludy turańskie. Takie właśnie ludy, jak Chazarzy, Mongołowie, Tatarzy, Turcy, Finowie i "Rosjanie" czyli krzyżówka tych wszystkich nacji, bo nie ma ludu rosyjskiego, oraz nacji rosyjskiej. Ideologią Turańszczyzny, Bizancjum(przepych co widać po Cyrylu czyli jewreju Władimirze Gundiajewie). jest ustrój niewolniczy. Chan, car, baćka, bojar czy inny sekretarz partii totalitarnej, knut, nahajka i nagant w łapie, i reszta to niewolnicy. Polska była przez całą swoją historię PRZEDMURZEM Europejskiego CHRZEŚCIJAŃSTWA przeciwko fińskochazarokałmuckomongolskiej Moskowii. Obecnie Episkopat Polski obiecuje carom i Szatanowi, że Polska pójdzie z całą Rosyjską Azją na Europę. Czyli będzie PRZEDMURZEM fińskochazarokałmuckomongolskiej MOSKOWII przeciwko Europie, tak jak już był PRL. Na TAKI SCENARIUSZ mówię stanowcze NIE. Ataki na Religię i Kościół Katolicki są obecnie łatwe, gdy Polski Episkopat razem z samym Papieżem jak naiwne dzieci uwierzył w honor i słowo KGB-isty Putina i jego TW. jewreju Władimira Gundiajewa zwanym Cyrylem.Uwierzył kosztem istnienia Wolnej Polski. "Rosjanie" nigdy nie byli, nie są i nigdy nie będą Słowianami. To ludy chazaro, mongolskie, kałmuckie, fińskie, ich krzyżówka, nic ze Słowianami nie mającymi wspólnego, chyba, że chodzi o najazdy na Słowian. Rosja to Bizancjum, widać to po złocie na Cyrylu notabene pazernym jewreju i agencie KGB/FSB i baćki Putina..Radzę Polakom się douczyć w temacie Rosjan i ich pochodzeniu, wszystko w tym temacie dostępne jeszcze w Internecie, tylko poszukać..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031