Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Wykluczenie JKM z Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pojawiło się zamieszanie wokół usunięcia Janusza Korwin-Mikke z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Parę słów wyjaśnienia zatem.

Nie możemy w komitecie poparcia tolerować kogoś, kto:

a) obraża organizatorów i uczestników opierając się na swojej skrajnie zideologizowanej wizji rzeczywistości (używanie zwrotu "narodowi socjaliści" powszechnie kojarzonego z niemickimi nazistami)

b) podczas Marszu rok temu zachowywał się jak anarchista, nie podporządkowując się poleceniom organizatorów (nakręcanie niepokoju na pl. Konstytucji, eksponowanie partyjnych symboli pomimo wyraźnego zakazu)

c) na końcu opowiada jeszcze głupoty o tym, że... nie był w Komitecie Poparcia, w którym jego nazwisko jest od dwóch lat; natomiast gdy rok temu zapraszaliśmy członków Komitetu na czoło Marszu, przybiegł jako jeden z pierwszych... 

Korwin zbudował swoją popularność na wizerunku dużego, niesfornego chłopca, walącego z uśmiechem w polityczną poprawność. Ale wątpię czy kiedykolwiek zrozumie, że zachowując się jak ów chłopiec wobec całego świata, osiągnie dokładnie tyle i tylko tyle, co przez ostatnie ponad 20 lat - trochę medialnego rozgłosu i publicystycznego szumu.

Ponizej pełny tekst informacji w tej sprawie:

„Stowarzyszenie Marsz Niepodległości informuje, że Janusz Korwin-Mikke został usunięty z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, wpisujące się w propagandę skrajnej lewicy skierowaną przeciwko Marszowi, jego organizatorom i uczestnikom.

Jednocześnie, w związku z ubiegłorocznym złamaniem przez Kongres Nowej Prawicy i jego lidera, zasady nieeksponowania emblematów i symboliki partyjnej podczas Marszu Niepodległości, zwracamy się do pozostałych partii politycznych o uszanowanie regulaminu manifestacji w 2012 roku. Jak co roku, ze swoimi znakami, transparentami i emblematami zapraszamy wszelkie organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, instytuty, media, związki itp.

Dziękujemy również tym wszystkim politykom i działaczom partyjnym, którzy w latach ubiegłych uszanowali wyżej wspomnianą zasadę. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od sympatii partyjnych, także w tym roku, w celu wspólnego manifestowania za narodową, niepodległą Rzeczpospolitą!”


//niepodlegli.net/2012/08/22/informacja-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci/ 

 

KOMENTARZE

 • @Robert Winnicki
  Brawo, wreszcie!
  Pozdrawiam
 • @Robert Winnicki
  Decyzja ewidentnie szkodliwa. Podziały są złe dla nas wszystkich na prawicy i tylko lewica na tym korzysta. Ale trudno, chcecie się dzielić, to się dzielić będziemy. Byłem w zeszłym roku na Marszu i w tym roku też się wybierałem. Ale jak nas nie chcecie, to trudno, zrobimy sobie osobny Marsz.

  Decyzja jest wyraźnie polityczna, a nie merytoryczna - zarzuty wobec JKM to drobiazgi, które można było przemilczeć i mało kto by się o tym dowiedział, a tak to i podziały nastąpią i wielu się dowie o tych drobiazgach.
 • @GPS.1965 i min. minimalizacji
  Bo kto GzM'a nie ceni, ten socjalista... zwłaszcza narodowy (Four legs good, two legs bad! Baaaa!)
  Panowie: jesteście żałośni w swej wierze w tego "ultraprawicowca".


  Szanowni członkowie Komitetu:
  Najwyższy czas! Dobra robota.
 • *****
  Bardzo dobra decyzja. :)
 • Właściwa decyzja...
  Przed laty miałem o tym gościu inne zdanie.
  To po prostu ......
 • @Nathanel 18:56:32
  7 października 1918 – ogłoszenie niepodległości Królestwa Polskiego przez Radę Regencyjną.
 • @Nathanel 18:56:32
  //PS Zreszta koziobodek coś przebąkiwał o wóasnym marszu który organizuje w październiku-chyba z okazji rewolucji ...//

  Powinien go razem z Wielomszczakiem zorganizować 13 grudnia. Spod ambasady rosyjskiej pod siedzibę SLD, a może na Czerską. Niech pokażą jak wiele dla nich zrobili człowieki honoru(tm).
 • ...
  Nie sposób mu odmówić racji z tym (krypto ?)socjalizmem w niektórych środowiskach narodowców ale nie powinien w ten sposób generalizować a już na pewno nie przy TEJ okazji.
 • To nie reżyser Brun nazwał Winnckiego Musolinistą
  prorok czy co?

  Pozdrawiam
 • :)))
  Brawo!
 • @Nathanel 18:56:32
  "PS Zreszta koziobodek coś przebąkiwał o wóasnym marszu który organizuje w październiku-chyba z okazji rewolucji ..."

  Nie rewolucji tylko w rocznicę faktycznego odzyskania niepodległości. Widzę konieczny kurs z historii na poziomie gimnazjum, prawda?
 • Decyzja gorsza niż zbrodnia
  - to błąd!
  Szczęść Boże
 • @Skanderbeg 19:51:08
  Tak, wyraźnie widać, że rozbijanie prawicy działa. Nie udało się poprzednio Marszu zablokować, na skutek tej próby jego uczestnicy stali się siłą polityczną zagrażającą obecnemu establishmentowi, to teraz go rozbiją od środka. Ewidentnie wśród tych, którzy podjęli decyzję o wykluczeniu JKM jest jakiś agent działający na szkodę nowego, rozwijającego się, zjednoczonego ruchu politycznego. Szkoda, że tak łatwo jest prawicę spacyfikować.
 • @panMarek 20:15:40
  Wyjaśnienie JKM dobitnie pokazuje, że ktoś z organizatorów Marszu wyraźnie bez żadnej sensownej, merytorycznej przyczyny rozpoczął akcję rozbijania prawicy.

  Jest to ewidentna akcja polityczna, która wszystkim na prawicy szkodzi - organizatorom Marszu najbardziej. PRL-owska agentura jest niezwykle skuteczna.

  JKM na blogu napisał tak:

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Prawda-czy-plotka,2,ID489593570,n

  Zadzwonił do mnie redaktor „ONET”u zawiadamiając, że zostałem właśnie skreślony z listy komitetu honorowego poparcia Marszu Niepodległości.

  Nie bardzo rozumiem, o co chodzi – bo w żadnym takim komitecie nie byłem, niczego nie podpisywałem, ani w żadnym zebraniu takiego komitetu nigdy nie uczestniczyłem. Oczywiście Marsz Niepodległości popierałem i popieram – i żadna uchwała żadnego „komitetu” - ani nawet rezolucja ONZetu - tego nie zmieni.

  Podobno – opieram się na tej relacji – chodzi o to, że określiłem uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”. Nieprawda – prawdą jest natomiast, że w tym Marszu byli również narodowi socjaliści. I napisałem, że jeśli mogą w nim brać udział socjaliści spod znaku Piłsudskiego – czemu się dziwię, bo Piłsudski był głównym wrogiem narodowców – to tym bardziej nie będą mi przeszkadzać narodowi socjaliści. Natomiast w demonstracji z okazji rocznicy niepodległości Polski (7-X) narodowi socjaliści nie będą mile widziani – w odróżnieniu od normalnych narodowców, oczywiście; których ponownie zapraszam.

  I tyle.

  Czekam na wyjaśnienie tej głupiej sytuacji
 • @Robert Winnicki
  Poparcie, ale minus za to że ten ktoś w ogóle tam się znalazł, kiedy wreszcie zejdzie nam ze sceny? Szlag mnie trafia od 1992. Mam kolejne 20 lat cierpieć także przez takich jak Wy którzy go lansujecie, odkurzacie? On k.. nie chce Polski, ani państwa niepodległego, ale rynkowego, liberalnego w sztamie z Kremlem, a to nawet łączy go z niektórymi (sowieckimi?) polskojęzycznymi narodowcami NIESTETY. I to umiłowanie żydostwa, masonerii itd libertynów. Wolę nawet Paliikota, przynajmniej to diabeł w czystej postaci, niczego już nie udaje, zresztą są w sztamie przecież... DUET.
 • @Nathanel 21:00:58
  > To tak jakby Solidarnośc powołał Brezniew.

  A kto powołał?
 • @Marek Kajdas 20:59:22
  Niepodległość państwa polskiego i obalenie obecnego okupanta to tak ważna sprawa, że JKM jest gotów w tym celu zjednoczyć się nawet z narodowymi socjalistami, których w wolnym państwie będzie oczywiście zwalczał. Wykluczanie nas, wolnościowców, z takiego zjednoczonego ruchu świadczy o tym, że dla was od niepodległości ważniejsze jest to, by budować drugą komunę. To jest totalna głupota polityczna, bo nawet razem jesteśmy bardzo słabi politycznie. W takim stanie dzielenie się szkodzi każdemu. W sumie, w całym tym niepodległościowym środowisku, to my, wolnościowcy, jesteśmy najsilniejsi, bo mamy przynajmniej te nasze 2% poparcia. Wy, narodowi socjaliści, jesteście dużo większym marginesem z promilowym poparciem. Wykluczając i dyskredytując nas czynicie odzyskanie niepodległości przez Polskę całkowicie niemożliwym.
 • sodówka??
  No cóż, myślę, że zamiast bawić się jak dzieci w piaskownicy, należałoby się spotkać i porozmawiać ze sobą. Tak przynajmniej robią poważni ludzie. Wyjaśnić sobie to i owo i ustalić jakieś warunki współpracy. Porozumiewanie się za pomocą oświadczeń jest co najmniej śmieszne.
  A narodowcom tez chciałbym przypomnieć, że jak na razie to sami to za dużo nie zrobili. Poza Marszem jest tego niewiele. Nawet w przypadku gdyby udało się Wam w jakiś sposób przejąć władzę samodzielnie (w co nie wierzę) nie jesteście w stanie stworzyć praktycznie działających struktur Państwa. Nie macie do tego zaplecza.
  Warto się chyba zastanowić nad tym, że jeśli PKW robiła przewały przy ostatnich wyborach do Sejmu, aby uwalić JKM i jego partię, to znaczy, że się jej obawiano. A obawiano się własnie dyskusji merytorycznych z nim, Michalkiewiczem, Sommerem i paru innymi. Bo zdawano sobie sprawę z tego, że intelektualnie zgnietliby przydupasów Tuska et consores.
  Nie mówię, że JKM nie przegina, bo czasem mu się to zdarzy i mimo tego, że jestem członkiem KNP to mnie to denerwuje. Ale mamy ważniejszy, i co istotne WSPÓLNY cel, jakim jest odsunięcie od władzy obecnego układu politycznego. Ale jeśli chcecie do siebie przekonać ludzi, to nie rozbijaniem, usuwanie i obrażaniem się. Razem możemy spróbować to zrobić, osobno nie jesteśmy w stanie. I tyle.
 • A więc młodemu "Wodzusiowi" palma odbiła
  OK, nie ma sprawy, Nowa Prawica poradzi sobie samodzielnie :)
  Lepiej aby już na początku było wszystko jasne... a o miernotki typu Winnicki, zabiegać naprawdę, nie potrzeba.
 • @Robert Winnicki
  > ...opierając się na swojej skrajnie zideologizowanej wizji
  > rzeczywistości...

  Przyczepię się do tego określenia: "skrajnie zideologizowana wizja rzeczywistości". Wydaje mi się, że użył Pan tego jako określenie pejoratywne. A moim zdaniem jest to jak najbardziej pozytywne.

  Co to znaczy? Moim zdaniem to znaczy tyle, że ktoś kto ma skrajnie zideologizowaną wizję rzeczywistości uważa, że każdego aspektu życia człowieka dotyczą jakieś zasady, które da się opisać językiem. To jest dobre, słuszne, mądre i ludzkie.

  Zwierzęta nie potrafią żadnego aspektu swojego życia opisać językiem i nie potrafią sformułować zasad jakimi się kierują. A człowiek potrafi. Człowiek jest zideologizowany. Ale niektórzy są zideologizowani częściowo, nie skrajnie. Tam gdzie są niezideologizowani są jak zwierzęta - nie rozumieją dlaczego coś robią, po co, jaki to ma cel, jakimi się kierować zasadami. Bo ideologia to zbiór zasad.

  Jeśli narodowcy nie są skrajnie zideologizowani, to znaczy, że są na wpół cywilizowani.

  Więcej o ideologii piszę tu: http://gps65.nowyekran.pl/post/46326,ideologia
 • MN to nie cyrk, "dzieci kwiaty" uderzcie się we własna pierś
  Zadziwiająca była dla mnie relacja z 11.11. gdzie JKM zwyczajnie prowokowal policję. I tu nie chodzi o publicystyczny jezyk, którego JKM używa na co dzień, co po prostu o zwykła anarchie. Flagi z logo KNP pozostawiam bez komentarza..
  Zachowanie prezentowane przez JKM nie ma wiele wspólnego z poważna polityka. Szkoda ludzi zaangażowanych w KNP. Niestety zły lider latwo może zepsuć ciężka prace tysięcy ludzi dobrej woli.

  A narodowcy? Poradzą sobie bez JKM. Za budowanie wykształconych kadr biorą się młode pokolenia i trochę to potrwa. Ale wyjścia innego nie ma, skoro nasi ojcowie, często dziadkowie za młodu bawili się w "dzieci kwiaty"
 • @dudziarz 22:41:27
  "Zadziwiająca była dla mnie relacja z 11.11. gdzie JKM zwyczajnie prowokowal policję. I tu nie chodzi o publicystyczny jezyk, którego JKM używa na co dzień, co po prostu o zwykła anarchie. :

  Jak rozumiem rzucał w policjantów kamieniami, i się z nimi tłukł??
 • @andrzejto 23:07:49
  Cóż.. Ominąć policję mógł tak jak większość uczestników marszu, tymczasem dążył do fizycznej konfrontacji. Liczył na pobicie i meczenstwo? Czy sam chciał utorowac drogę? Żałosna blazenada...
 • @dudziarz 23:25:00
  Ten pan po prostu nie może przestać się eksponować.
  Z samego udawania polityka nie da się wyżyć, natomiast ze skandalizowania tak.
  Odczyty, artykuły, wywiady, honoraria , fankluby, no i jakoś się przędzie.

  Gdyby ktoś miał wątpliwości, to niech odpowie sobie na pytanie, dlaczego pracowicie uciułane poparcie przedwyborcze zawsze na pięć minut przed wyborami było rozmieniane na głośny skandal jakąś "nieprzemyślaną" wypowiedzią.

  Dobranoc
 • @Autor
  Brawo!
  Niech E.T.organizuje swój marsz .On jest jak pasożyt.
 • @Ptasznik z Trotylu 00:32:43
  > Odczyty, artykuły, wywiady, honoraria, fankluby, no i jakoś się
  > przędzie.

  Dokładnie to samo zostanie napisane o Robercie Winnickim jako zarzut przeciw narodowcom, jeśli tylko kiedyś w przyszłości jego artykuły, wywiady, honoraria, fankluby staną się choć troszkę bardziej popularne. JKM ma to wszystko na poziomie 2%, Robert Winnicki na poziomie być może 0,2%, ale gdy tylko mu wzrośnie, to dokładnie te same komentarze, z tej samej bazy danych, zostaną użyte by go zgnoić.
 • @GPS.1965 21:21:39
  Ładnie napisałeś.
  Z tym że JKM od pewnego czasu zaczynał głośno mamrotać o obchodach we wczesniejszym terminie. Jest bardzo dobry czas własnie na to, żeby ą i ę zauważać, bo przeciez nie ma innych rzeczy wazniejszych do zrobienia.
  Było juz tak znacznie wczesniej ale w Sejmie, gdy ZCHN ciagle mamrotał a to o orzełku i kolorze korony albo o aborcji niczego na dobre nie
  załatwiając. Jeśli się ma takie obycie polityczne jak JKM to tym bardziej mamy oczekiwania godnego polityka Polski a nie jakies tam pierdy obrażalskie i zdziwieniowe bo był w tym komitecie ale także nie był. Przecież to dziecinada jeszcze wieksza niz w samym PiS.
 • @andrzejto 22:09:52
  Całkiem rozsądnie i do rzeczy napisałeś.
  Zobaczymy czy stać ludzi na wielkość w sytuacji odpowiedzialności nie tylko za siebie przeciez.
 • @radamesss 22:11:29
  Nowa Prawica sobie poradzi - nie wątpię, ale z czym i jak sobie poradzi.
 • bezsensu
  decyzja błędna, JKM jest potrzebny
 • jkm to zwykły kapuś
  Człowiek który próbuje skompromitować działania pro. birnirndy na zasadzie nie bo nie cz z wariatami się nie dyskutuje, wyraźnie pokazuje, że nie obchodzi go prawda tylko własna( czy jego prowadzącego?) hucpa. Moim zdaniem człowiek, któergo działania prowadza do działań korzystnych dla obecnej władzy nie jest wiarygodny... dla mnie to ewidentny kapuś...byłem kiedyś w UPR ale swoimi działaniami zawiódł mnie tak samo jak kiedyś niejaki bolek... tyle w temacie, Pani Wnnicki...dobrze pan zrobiłeś.
 • @dudziarz 22:41:27
  "A narodowcy? Poradzą sobie bez JKM. Za budowanie wykształconych kadr biorą się młode pokolenia i trochę to potrwa. Ale wyjścia innego nie ma, skoro nasi ojcowie, często dziadkowie za młodu bawili się w "dzieci kwiaty"

  Powiem tak. Budowanie wykształconych kadr zacznij od siebie. Bo jeśli uważasz, że rodzice i dziadkowie dzisiejszych 20 latków, to były "dzieci kwiaty", to wystawiasz sobie świadectwo własnej ignorancji. Sięgnij do podręczników i poczytaj co się działo w tym kraju 20-30 lat temu.
  Następne pytanie: Za niecałe dwa lata są wybory samorządowe. Co możesz zaproponować mieszkańcowi średniej wielkości miasta na Lubelszczyźnie? Jak i kim chcesz zarządzać takim miastem, gminą, powiatem? Jeśli uda się wam przejąć władzę, to powiedz: Jak będzie finansowana służba zdrowia, jakie będą podatki, skąd weźmiecie kasę na emerytury, jak chcecie ograniczyć deficyt budżetowy? Jak ma wyglądać system sprawiedliwości?

  Jest cała seria bardzo konkretnych pytań, na które nie macie odpowiedzi. Przynajmniej nie ma ich na stronie narodowców. A są to konkrety, które decydują o przyszłości państwa.
  Jeśli nadal twierdzisz o potrzebie edukacji, to zacznij od historii powstania listopadowego. Poczytaj, jak to powstańcy latali po Warszawie i prosili, by ktoś został ich przywódcą. Nie wystarczy chcieć zrobić rewolucję. Trzeba mieć wizję co PO REWOLUCJI. A Wy tej wizji nie macie.
  Nie wspominam o tym, że marsz tak naprawdę został nakręcony przez lewaków. Zaproszeniem Niemców. To tak bardzo wkurzyło ludzi, że tylu na Marsz poszło.
 • @GPS.1965 00:44:56
  //Dokładnie to samo zostanie napisane o Robercie Winnickim jako zarzut przeciw narodowcom, jeśli tylko kiedyś w przyszłości jego artykuły, wywiady, honoraria, fankluby staną się choć troszkę bardziej popularne. JKM ma to wszystko na poziomie 2%, Robert Winnicki na poziomie być może 0,2%, ale gdy tylko mu wzrośnie, to dokładnie te same komentarze, z tej samej bazy danych, zostaną użyte by go zgnoić.//

  Był Pan łaskaw skomentować mój JEDYNY komentarz pod tym artykułem, sugerując jakobym korzystał z jakiejś "bazy danych" (złowieszczej - jak się domyślam).
  Mój komentarz na temat działalności bohatera tego artykułu oparłem na sprawdzalnym fakcie wypowiedzi Pana Mikke na temat konieczności separacji dzieci niepełnosprawnych , wygłoszonej tuż przed wyborami.

  Pańska insynuacja wobec mojego komentarza nie została przez Pana poparta żadnymi faktami odnoszącymi się do mojej osoby.

  Mam nadzieję że ludzie uczciwi, czytający to forum potrafią to właściwie ocenić.
 • Nie idę na Marsz Niepodległości!
  Brawo panie Winnicki, dzięki za nie pozostawienie złudzeń. Powodzenia w waszym systemie gospodarczym, który nie będzie ani liberalny, ani socjalistyczny, ani nie będzie trzecią drogą oraz budowaniu kolejnych więzień dla palaczy marihuany.
 • @andrzejto 09:23:59
  Nie ma ruchu politycznego w Polsce, który bardziej straciłby w sferze liczebnej i intelektualnej w okresie II wojny i komunizmu niż ruch narodowy. Towarzysz Piłsudski został przez czerwony system zrehabilitowany. Dmowski jest niemile widziany nawet w dzisiejszej RP(o dziwo to on preferowal prymat intelektu nad rozwiązaniami siłowymi)
  Nie mówiąc już o "spiacych rycerzach" czy innych dzieciach kwiatach z "realnego" socjalizmu, których ruch narodowy nie obchodził.
  Dzisiaj Ci najchętniej krytykują mialkosc intelektualna RN. I to nas młodych oskarża się o to, czego Wy nie zrobiliscie? Brawo!

  Pierwsze sensowne pisma narodowe lub zbliżone, ukazujace sie regularnie takie jak Polityka Narodowa lub Myśl.pl tworzymy właśnie my. I może nie ma tam jeszcze gotowych recept na naprawę gospodarki czy służby zdrowia, ale jest ogrom pracy intelektualnej, która prędzej czy pózniej zaprocentuje.

  Dziwie się zdziwieniom dzisiejszych 40, 50, 60 latków, bo to jaka dzisiaj mamy Polskę i z jakiego poziomu startujemy z odbudowa RN zawdzięczamy w głównej mierze Wam.. Dziękujemy!
 • @Ptasznik z Trotylu 11:00:47
  > Mój komentarz na temat działalności bohatera tego artykułu
  > oparłem na sprawdzalnym fakcie wypowiedzi Pana Mikke na
  > temat konieczności separacji dzieci niepełnosprawnych ,
  > wygłoszonej tuż przed wyborami.

  Komentarz stwierdzający fałsz jakoby JKM mówił coś o konieczności separacji dzieci niepełnosprawnych pochodzi ze standardowej bazy danych kłamstw na jego temat służącej do oczerniania go - ten komentarz jest powszechnie przez PRL-owskie służby wykorzystywany w Internecie i wpisywany wielokrotnie pod notkami dotyczącymi JKM niezależnie od tematu.
 • @iron77 12:00:03
  Idź z Komorowskim albo z Korwinem, znowu będzie was ze sto osób. :) Ale pokażą was w TV, i znowu JKM zarobi kilka srebrników.

  Niech teraz Korwin wyjdzie przed szereg i się zacznie tłuc z Policją, ale niech do tego nie wykorzystuje Polaków. Dywersant i prowokator, albo wariat, to chyba jest największy problem tego pana.

  Prawicowiec i konserwatysta (polski?), który przypala trawkę i nie widzi w tym nic złego, tak jak i w prostytucji? To jest właśnie ten wasz liberalizm, a za rogiem burdel, do którego nie chodzicie, ale zalegalizujecie nierząd, bo na tym też można przecież zarobić i to jest oznaka wolności, w której nie obowiązują takie wartości, jak wiara, Naród i Państwo oraz zasady.

  Liberalizm nie jest ideą polską, liberalizm jest oparty na lichwie i geszefcie, liberalizm to naliczanie odsetek od odsetek i życie z procentu na krzywdzie innych ludzi i na koszt innych ludzi.

  Chociaż wy liberałowie twierdzicie, że to socjaliści żyją na czyiś koszt. Cały system bankowy i ekonomiczny opierający się na liberalizmie i to jest właśnie życie na koszt innych ludzi. Nie pracujecie, ale żyjecie z procentu. Oczywiście niedosłownie. Liberalizm to zakamuflowany totalitaryzm.

  Jeżeli jesteście Polakami powinniście odrzucić ideę i myśl liberalną, ponieważ ona całkowicie stoi w sporze z polską cywilizacją, naszą wiarą i tożsamością.

  p.s.

  A i na koniec, Polak, który nie popiera idei liberalnej, tak jak wy to mówicie za swoim guru Korwinem, nie jest socjalistą ani tym bardziej komunistą.
 • @GPS.1965 13:08:46
  Takich wypowiedzi twój idol Korwin ma o wiele więcej na swoim koncie, to szaleniec i człowiek, który w swoim zachowaniu wielokrotnie z rozmysłem lub zupełnie bezwiednie swoim postępowaniem oraz swoimi wypowiedziami sprawiał wrażenie człowieka o niespełna rozumu.

  Bo tak naprawdę Korwinowi żyje się całkiem nieźle, żyje mu się doskonale i na wysokim poziomie materialnym i to od lat. Gdzie pojawiał się Korwin tam wszystko się rozpadało w proch, to człowiek kłótliwy, aroganci i zapatrzony w siebie, który nie poznaje swoich najbliższych współpracowników ze swojego najbliższego otoczenia. Pan Kowalski w Lublinie w ciągu trzech lat stworzył to, czego nie mógł stworzyć w Warszawie Korwin od lat dwudziestu!

  Bo on tak naprawdę nie chce i nigdy nie chciał wziąć odpowiedzialności za swój Naród i Państwo, bo to jest zwykły wyrafinowany pajac - klaun, nienadający się do tego, aby rządzić Polską w imieniu prawie 40 milionowego Narodu. Zresztą dla was liberałów naród i Państwo to przeżytki i socjalizm. Jego liberalne mrzonki o wolności bardzo szybko zakończyły się anarchią, zamieniłyby się totalitaryzmem bez żadnych zasad, dlatego Korwin czyni wszystko, aby tej władzy w Polsce nie zdobyć...
 • @Paweł Tonderski 13:21:17
  Zanim coś powiesz, zadaj sobie trud przeczytania programu NP. I tyle. Totalitaryzm Ty proponujesz. Bo jeśli ktoś uważa się za mądrzejszego od innych i chce za niego decydować jest dyktatorem. Prawica i konserwatyzm mówi jasno: Granicą mojej wolności jest Twoja wolność. I jeśli chcę brać narkotyki, czy palić papierosy, czy tez się nie uczyć, to dopóki Ty nie ponosisz kosztów mojego zachowania to jest NIE TWOJA SPRAWA.
  A co do reszty, cóż, powiem tak, niezadługo wybory do samorządów lokalnych. Zobaczmy co pokażecie.
 • @andrzejto 13:48:09
  Odradzam polemizowania z Pawłem Tonderskim - wielokrotnie próbowałem to robić i wgryzać się w poruszane tematy, ale się nie da - on nie myśli, nie potrafi wyzbyć się operowania sloganami i schematami myślowymi wdrukowanymi mu przez media i antywolnościową propagandę. To typowe dziecko PRL-u. Najdobitniej potwierdza to użycie przez niego argumentu, który ma niby zdeprecjonować JKM-a, że mu się dobrze żyje. Dla komuchów to, że ktoś sobie radzi, zarabia więcej niż inni to argument przeciw - dla nich polityk to powinien być biedak, który sobie nie radzi w życiu. Cały PRL był zbudowany przez takich niezaradnych głupków i idiotów - i ci sami budują dzisiejszą drugą komunę.
 • @dudziarz 12:28:03
  Woow... Powiem Ci krótko. Najpierw zakończ się żalić, bo zaczynasz uderzać w nutę Kaczyńskiego. Ruch narodowy przed wojną też działał różnie i tez nie wszystkich obchodził. Więc nie wiem skąd te żale.
  Nie wiem czy zdarzyło Ci się przeczytać kiedyś NCzas? Może poszukaj numerów archiwalnych, to zmienisz zdanie.

  Tak się składa, że duża część dzisiejszego układu politycznego jest wynikiem wyborów dokonanych przez "młodych, wykształconych z wielkich miast". To babciom miano zabierać dowody, jeśli to pamiętasz.
  Poza tym to właśnie ci 40-50-60 latkowie w dużej części wydźwignęli ten kraj z socjalistycznego gnoju. Bo nawet nie wiesz jaki był to gnój. Oczywiście zaraz znajdą się opowiadacze o stoczniach, hutach i kopalniach, które padły. Ale żaden z nich nie powie, że padły bo były źle zarządzane i produkowały drogo i źle. Że czterech robotników robiło to, co powinien robić jeden. To właśnie Ci, którym tak "dziękujesz" wytwarzają 65% PKB i zatrudniają 75% ludzi. I to jest ich wkład. Oni też zostali wydymani w wielu kwestiach. I też chcą i mogą wiele zrobić. Ale jeśli okazuje się, że młodzi gniewni uważają, że wszystko zrobią lepiej, to ich wybór. Ale sam sobie odpowiedz na pytanie, czy Polska ma czas na to, abyście się dokształcili, czy tez budowali swój ruch narodowy?
 • @andrzejto 13:48:09
  To nie wiedziałeś,że jestem narodowym socjalistą? Korwin i wy powiniście przyłączyć się do Antify i kolorowej niepodległej, tam jest wam bliżej i byłoby przyjemniej i zabawniej. :)
 • @Paweł Tonderski 14:02:54
  Nie wiem kim jesteś i dopóki nie poznam Twoich poglądów nie wyrażam się na ten temat. Ale rzeczywiście jeden z przedmówców powiedział prawdę. Ja użyyję innego określenia: Prezentuje Pan umysłowość dogmatyczną. Kto nie podziela moich poglądów, ten wróg. Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy ze skali głupot które Pan opowiada. Dalsza dyskusja jest zbędna. Żegnam
 • @andrzejto 13:48:09
  To co piszesz to idiotyzmy wyjęte z biblioteki komunizmu i socjalizmu, takie same brednie kiedyś pisali ideolodzy marksizmu i leninizmu. czym się ich mrzonki zakończył=y wszyscy wiedzą, oprócz polskich korwinowskich liberałów. Liberalizm bez silnej władzy Państwowej nigdy nie zostanie spełniony, jednak silna władza państwowa nawet zakazy i wkraczanie w rynek handlu i cenami, to waszym zdaniem zbrodnia.

  Liberalim to nie cel w naszym życiu tylko środek do tego, aby nasz naród i Państwo stało się mocarstwem. :)
 • @Paweł Tonderski 14:06:57
  Liberalny ideał najlepiej realizuje Kościół katolicki: http://gps65.nowyekran.pl/post/71018,bog-jest-libertarianinem
 • @andrzejto 14:06:05
  Wręcz jest odwrotnie, panowie posiedli umiejętność odwracania kota ogonem. Przecież to nie ja piszę, że kto nie z liberałami ten komunista albo socjalista, tylko wasz liberalny guru Korwin.
 • @GPS.1965 14:18:37
  Panie GPS tym tekstem pan się kompletnie skompromitował. :)) Ale w swojej twórczości takich tekstów ma pan bardzo dużo. :)
 • @GPS.1965 13:58:11
  Powinien pan być mnie wdzięczny za to, że po pana mądrościach, które pan wypisuje, próbuję nadal prowadzić z panem jakąkolwiek dyskusję. A to, co pan ostatnio na-wypisywał o Konecznym jest kompletną kompromitacją, ale pan w swojej nieomylności i tak nie zdaje sobie z tego najwidoczniej w ogóle sprawy.

  Dzieckiem PRL-u są ci ludzie w Polsce, którzy na przemianach ustrojowych w Polsce dorobili się majątku wykorzystując do tego swoje rodzinne i polityczne koneksje sięgające tamtego bandyckiego ustroju, a za komuny ci sami ludzie wysługiwali się komunistom i mordercom Polaków, aby w dzisiejszej Polsce udawać liberałów, monarchistów i prawicowców.

  A wasz polski liberalizm i jakoby legalizm, to jest obrona praw nabytych przez morderców i bandytów z UB i IW. :))) Ładny mi legalizm, konserwatyzm i monarchizm, tylko, czy na pewno polski?

  Liberałowie powinni być odizolowani, bo to groźne indywidua, rewolucjoniści i zakamuflowani anarchiści, którzy piszą o osobie, że są monarchistami i prawicowcami, jednak w swoim życiu i opisywaniu życia oraz zachowaniu przypominają lewaków.
 • @andrzejto 13:58:51
  Ha...ha.... Najwiecej PKB wytwarzają lemingi.. Czy to dobrze o nich świadczy?

  Z komunizmu dzwigalo się wiele narodów.. Czy jesteśmy w tej kwestii liderem? Wątpię ..

  Nie uzalam się tylko jestem realista. Z samego chciejstwa nic nie wyjdzie. Albo zrobimy krok wstecz i zbudujemy RN o silnych podstawach także tych intelektualnych, albo pozostanie nam rola błazna (JKM, Palikot).

  Ważne aby zasady, które sami dobrowolnie ustalamy, były przez nas szanowane. Marsz ma być pokojowy, bez dążeń do konfrontacji i bezpartyjny. Jeśli ktoś nie potrafi żyć we wspólnocie powinien ja dobrowolnie opuścić.

  A jeśli chodzi o szeroko omawiany socjalizm, to jestem jego zdecydowanym przeciwnikiem. Solidaryzm społeczny, który wypływa z narodu i jest wynikiem odpowiedzialnej wolnosci jest czymś zgoła innym niż państwowy protekcjonizm charakteryzujący socjalizm. Wolny rynek jest dobry ale wtedy, gdy pieniadz tworzy się pracując, a nie budując skomplikowane konstrukcje finansowe, sztucznie nakrecajace koniunkture.
  Pozdrawiam
 • @dudziarz 14:38:06
  Też tak uważam: http://gps65.nowyekran.pl/post/70257,narodowy-solidaryzm

  A jeśli chodzi o JKM, to on propaguje silne podstawy intelektualne: http://gps65.salon24.pl/185389,jkm-sokrates-polityki
 • @GPS.1965 14:45:03
  Korwin Sokratesem polskiej polityki i myśli zebrane geniusza GPS-a. :)
 • @Skanderbeg 14:48:45
  Przecież w swoim komentarzu pan Dudziarz zawarł wszystko, solidaryzm społeczny.

  To co propagują polscy narodowcy od lat.

  Ale także personalizm chrześcijański, o czym pan dudziarz nie wspomniał w swoim poście, o którym liberałowie nawet się nie zająkują, jest jeszcze gorzej, oni o personalizmie chrześcijańskim piszą, że to jest odmiana socjalizmu. Dla liberałów naród i Państwo to wróg i socjalizm, dlatego tak blisko Korwinowi do Palikota.
 • @Skanderbeg 14:48:45
  No jeżeli ktoś opiera swoje życie na kaście bankowców i wymieniaczy złota na bezwartościowe papierki akcje, które kiedyś na początku zastępowały bilon, to gratuluję. Co to wszystko ma wspólnego z myślą narodową i nasza polską cywilizacją?

  Solidaryzm społeczny nie ma nic wspólnego z dystrybucjonizmem. Po prostu rządzący Polską w imię Polaków nie powinni wspierać lichwy i geszeftu i tworzenia w swojej własnej Ojczyźnie państw w państwie, jakimi są w naszym kraju korporacje, banki, parabanki i inne nieformalne pozarządowe instytucje, które tak naprawdę rządzą Polską.


  A tak poza tym, to Przecież właśnie od Smitha zaczęło się to bankowe zło, które mamy dzisiaj w naszym świecie.
 • @Paweł Tonderski 14:06:57
  Zabawny jesteś, naprawdę. Do tego leniwy i to w sposób trudny do zrozumienia. O tym, że liberalizm potrzebuje silnego Państwa jest jasne od dawna i jest to w programie KNP. Ale ma to być państwo silne PRAWEM a nie wymysłem wodza. Prawo ma regulować obrót gospodarczy ale w sposób gwarantujący RÓWNOŚĆ wszystkich podmiotów i jednakowe traktowanie przez państwo.
  A aby nasze Państwo stało się mocarstwem potrzebna jest silna gospodarka. Więc w czym leży konflikt??
  Tak dla ścisłości ty jest program KNP : http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
 • @andrzejto 15:02:14
  Silne państwo poprzez decentralizację i oddawanie władzy i Polski w ręce obecnego kapitału, ale za to prywatnego?

  To jest to silne państwo pana zdaniem, chyba żartujesz? Nie bądź śmieszny, wam tylko zależy na tym, aby wam przybyło w waszych portfelach, to jest wasza misja i cel, a Polacy na śmietnik albo do utylizacji.
 • @Paweł Tonderski 14:54:07
  Solidaryzm społeczny czy personalizm chrześcijański są w pełni zgodne z ideologią liberalną:

  http://gps65.nowyekran.pl/post/44073,liberalizm-a-przykazanie-milosci
  http://gps65.nowyekran.pl/post/70257,narodowy-solidaryzm

  A tu wyjaśniłem po co się atakuje liberałów: http://gps65.nowyekran.pl/post/56363,po-co-atakuje-sie-liberalow
 • @dudziarz 14:38:06
  "A jeśli chodzi o szeroko omawiany socjalizm, to jestem jego zdecydowanym przeciwnikiem. Solidaryzm społeczny, który wypływa z narodu i jest wynikiem odpowiedzialnej wolnosci jest czymś zgoła innym niż państwowy protekcjonizm charakteryzujący socjalizm."

  Przymusowe transfery społeczne proszę Pana są socjalizmem. I czy nazwiemy go solidaryzmem społecznym, czy walką z "wykluczeniem" to jest to to samo. Nazewnictwo nie ma znaczenia. Pod tym względem nie różni się Pan od poglądów Palikota, Millera i całej reszty socjalistów.
  A co do Marszu, to ma Pan rację. Tylko pragnę przypomnieć słowa Pana Winnickiego, na temat policjantów prowokujących demonstrantów. Czy to nie było przypadkiem o odcinaniu się od "kiboli i chuliganów"??
 • @Paweł Tonderski 15:06:21
  O! Znów schematy ze standardowej bazy danych! I żadnej próby zrozumienia, dialogu, wgryzienia się w problem. Paweł Tonderski to automatyczny bot cwanie wybierający komentarze z bazy danych.
 • @Paweł Tonderski 14:54:07
  Nie proszę Pana, Państwo jest przyjacielem, jeśli jest małe i traktuje wszystkich równo.
  A wolność polega między innymi na tym, że to Pan decyduje o tym, komu pomaga swoimi pieniędzmi, czasem, czy też w innej formie. Bo to Pana kasa i Pana sprawa.
 • @Skanderbeg 15:08:53
  Działamy w określonym narodzie, którym się utożsamiamy, jesteśmy Polakami. solidaryzujemy się ze wszystkimi Polakami, czy to tak trudno zrozumieć. Chce pan będąc Polakiem buntować się przeciwko większości? indywidualnie nic się nie uczyni, nic nie uczynimy, jako naród. Albo zaczniemy działać wspólnie złączeni jedną ideą i wspólna myślą, albo zginiemy. Liberaliści to kłótliwi zapatrzeni w siebie ludzie, nie przyjmujący do swojej wiadomości tego, że to właśnie na liberalizmie zbudowano ten cały obecny chory świat i system wartości, z którym Polacy się nie zgadzają.
 • @andrzejto 15:11:07
  To nie jest wolność tylko niewola, wolność to również zasady, które nas obowiązują, bez zasad wolność zamienia się w totalitaryzm, na czele którego stają mordercy i bandyci.

  Liberałowie niestety, źle pojmują wolność, dla nich wolność to "róbta co chceta", i dlatego tak wam blisko do lewaków i palikociarzy, chociaż tak usilnie chcecie się od nich odgrodzić i wmówić Polakom, że jesteście przeciwni wyznawanym przez nich wartościom .
 • @Skanderbeg 15:12:55
  Ale przecież Korwin od lat zachowuje się, jak mały chłopczyk, jego kopią w dniu dzisiejszym jest Palikot, on swojego mistrza przerósł.
 • @Skanderbeg 15:10:32
  Proszę podać kilka przykładów takich społeczeństw w dzisiejszym świecie?
 • @Skanderbeg 15:08:53
  Nie ma czegoś takiego, jak wolny rynek w skali państwa, narodu czy Unii, Europy , Świata, związków krajów, czy w trwaniu ciągłej konkurencji na rynkach światowych, to nie jest żaden wolny rynek tylko nieustająca wojna!!
 • @Skanderbeg 15:28:27
  Gówniany jest taki świat, w którym ludzie myślą, że są wolni, a tym czasem są tak zniewoleni, jak nigdy dotąd nasi przodkowie w historii Świata i naszego Państwa.

  Ten świat, który mieni się słowem wolność i odmienia to słowo na różne przypadki - mówi że jest demokratyczny, wymienia go przez inne przypadki, na przykład wolny handel i liberalizm jest tak totalitarny i zniewolony jak nigdy dotąd. Nasze państwa są jak nigdy dotąd kontrolowane, inwigilowane, są to państwa policyjne, w których żyje się dobrze i na poziomie tylko tzw. elitom i jednej nacji, dla których prawo jest tworzone poprzez ustawy wymyślane dla nich i po to aby ich chronić, a nie dla narodów, którymi te elity rządzą. To jest dzisiejszy liberalizm.
 • @Skanderbeg 15:12:55
  No a co czyni pan Winnicki?

  Ale to właśnie co czyni pan Winnicki widocznie Korwinowi się nie spodobało, pan Winnicki czyni to wszystko, co jest w jego możliwościach, praca u podstaw, przygotowanie ideologiczne i historyczne młodych Polaków... Cóż więcej można wymagać od tych młodych ludzi w dzisiejszych polskich realiach?

  Dlaczego w takim razie Korwin nie poruszył do działania tysiące młodych Polaków, dlaczego nie stworzył z niczego takiego marszu, dlaczego nie reaktywował do życia idei polskiego nacjonalizmu, dlaczego nie wskrzesił do życia Młodzieży Wszechpolskiej, która została zostawiona na pastwę losu przez poprzedniego prezesa tego związku?

  A co w tym momencie czyni doświadczony i dojrzały polityk Korwin, na marszu podburza ludzi do krwawej rozprawy z polską Policją, wiedząc o tym że żydówka Hanka tylko na to czeka, Komorowski tez tylko na to wtedy czekał.

  A potem Korwin nazywa polskich narodowców i również węgierskich narodowymi socjalistami.

  Czy tak się zachowuje odpowiedzialny i dojrzały polski polityk mający na swojej uwadze to, że Polska walczy o przetrwanie? Zamiast im pomagać on, im rzuca kłody pod ich nogi! Zaczyna dyskutować z Palikotem bredzi coś o nabytych prawach przez ubeckich morderców. Przecież to jest idiota!

  Jeżeli leży nam na naszych sercach los naszej Polski, to nie przeszkadzajmy tym młodym ludziom w ich pracy, ale ich wspierajmy, to powinna być nasza misja i cel w dniu dzisiejszym.

  A kto tego nie rozumie, ten kiep i cherlak. :)
 • @Paweł Tonderski 15:42:27
  O! "Liberalizm to kontrolowane, inwigilowane i państwo policyjne". Głoszenie takich bzdurnych tez służy komuchom, którzy nas zniewalają: http://gps65.nowyekran.pl/post/56363,po-co-atakuje-sie-liberalow

  W istocie chodzi o to, że gdy ich komusze odłamy zwyciężą głosząc walkę z obecnym "liberalizmem", to zaczną jeszcze bardziej kontrolować, inwigilować i zniewalać. No bo przecież liberalizm to mniej zakazów, a więc walcząc z nim wprowadzą ich więcej.
 • @Skanderbeg 15:52:09
  Jak go pan chce obalić, występując w lewackiej telewizji i mówić o prawach nabytych przez morderców Polaków? mając konto w banku i odłożone lokaty? No to ja panu mówię,że w ten sposób pan tego sytemu nie obali, pan go swoim postępowaniem wspiera. :)

  Przecież ten marsz rok temu to był dopiero początek. Korwin działał polskiej polityce ponad 50 lat, tak walczył z systemem, że był już w koalicji ze wszystkimi, wspierał i komunistów i Wałęsę, Solidarność, zresztą kogo on nie wspierał, a i tak nic nie zbudował, nic nie stworzył, oprócz wylansowania swojej osoby.

  Kto mu na to pozwala, kto od lat pozwala na jego rozbijactwo i działanie na szkodę polskiej opozycji pozaparlamentarnej?

  Wysługiwał się komunistom podczas trwania w Polsce realnego socjalizmu, a teraz coś pisze o tym, że jest wrogiem komunizmu i socjalizmu, że jest legalistą, monarchistą i prawicowcem?

  Niech pan przestanie bredzić, ponieważ ja znam doskonale historię polityczną pana Korwina, to jeden z największych szkodników na polskiej scenie politycznej, to właśnie on doprowadzał wielokrotnie do rozłamów, podziałów, nikt inny. Ten pan powinien już dawno zrezygnować ze swojej działalności politycznej, jednak właśnie dzięki niej żyje mu się bardzo dobrze.
 • @GPS.1965 15:54:08
  Sam jesteś durniu komuchem.
 • @Skanderbeg 15:57:15
  No i co że mają, że wiedzą więcej, jeżeli w swojej działalności politycznej są zupełnie nieskuteczni. Dlatego bardziej przypominają sektę niż poważną partię polityczną, która ma za swój cel zmienić Polskę i przejąć w niej władzę. :)
 • @GPS.1965 13:08:46
  Wypowiedź Pana Mikke o separacji dzieci niepełnosprawnych widziałem i słuchałem w TV.
  Mówił to "na zywo" , więc proszę nie wciskać kitu.
  Zawsze mi sie wydawało że liberalizmowi towarzyszy konserwatyzm, który zakłada mówienie prawdy.
  Jak widać , są różne liberalizmy.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:25:30
  No i co konkretnie powiedział na żywo?
 • Ręce Opadają
  @Robert Winnicki

  Panie Robercie po pierwsze kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem a w szczególności radziłbym przeczytać wypowiedzi JKM jeszcze raz

  Ciekawi mnie jak pan chce ustosunkować się do tego linku: http://www.nop.org.pl/2011/11/21/krzyz-celtycki-i-zakaz-pedalowania-zarejestrowane-jako-symbole-nop/
  Są to zarejestrowane symbole PARTI POLITYCZNEJ NOP! która brała udział we wcześniejszych marszach . Pisze to daltego ponieważ zabronina jest symbolika parti politycznych na MN jak pan się do tego ustosunkuje skoro polowa sztandarów ONR są właśnie z krzyżem celtyckim co za tym idzie wiekszośc sztandarów ONR i NOp nie powinno być dopuszczonych rok temu jak i w tym roku. Zakładam, że jest pan prawicowcem a więc przypominam, że jedną z prawicowych wartości jest PRAWO mam nadzieje, że będzie pańskie PRAWO przestrzegane nie wybiórczo a w całej okazałości.

  Kolejna sprawa to fakt, że można było w tej sprawie wykorzystać dorobek cywilizacyji łacińskiej z XIX wieku w postaci telefonu. Należało zadzwonić do JKM i wyjaśnic co "miał na myśli" a nie "prać brudy publicznie".

  Dodam jeszcze, że jako osoba sympatyzująca z poglądami JKM wezmę udział w MN 7 X nie dlatego, że nie chce wziać udział 11 XI w MN robionym przez MW i ONR tylko daltego, że jest ogromna szansa na to, że wogóle takiej możliwości nie będzie;/ Niestetry ale w tej kwesti jestem lekkim pesymistą ponieważ obawiam się, że reżim nie pozwoli nam na oragnizację marszu 11 XI przez niezależne organizacje.
 • @crap 17:52:01
  Reżim wcale nie musi stosować jakichś siłowych rozwiązań - tak skłóci organizatorów, że się podzielą na kilkanaście Marszy, albo tak te kłótnie i podziały zmierżą sympatyków, że oleją Marsz i przyjdzie na niego mniej niż kilka tysięcy uczestników.

  Niezależnie od tego kto zainicjował obecną aferę, to jedynym sposobem zakończenia jej w duchu solidarności narodowej, to wpisanie z powrotem JKM na honorową listę poparcia Marszu. To aferę, spory i podziały zakończy. Taki gest byłby najskuteczniejszym spacyfikowaniem agentów, którzy brużdżą w niepodległościowych środowiskach. JKM nie ma na to wpływu.

  Brak tego to będzie wyraźny sygnał ze środowisk narodowych w stronę środowisk wolnościowych, których JKM jest twórcą i nauczycielem: nie chcemy wolnościowców na Marszu, nie uważamy was za patriotów, akceptujemy ubeckie brużdżenie.

  Efektem będzie to, że w środowisku narodowym dojdzie do dalszych podziałów i kłótni, bo PRL-owsy agenci się rozbisurmanią widząc, że ich działania są skuteczne. Ostatecznym skutkiem będzie pięć konkurencyjnych marszów narodowych, albo dwa: kilkunastotysięczny Komorowskiego i kilkutysięczny Winnickiego.
 • MARSZ 7 PAŹDZIERNIKA DOPEŁNI PRAWDY!
  Nie byłem obecny na żadnym marszu 11 listopada, bo do Warszawy mam 350 km... Natomiast antypolityka Winnickiego tak mnie wk....a, że załaduję samochód przyjaciółmi i 7 października będziemy na Marszu. Trzeba wspierać Prawdę! Natomiast pan Winnicki zasługuje na pogardę i potępienie, bo mały i pusty to człeczyna, niestety...
 • @andrzejto 15:08:29
  Solidaryzm narodowy przede wszystkim nie opiera się na odgornym przymusie, ale jak już pisałem wychodzi od dołu i nie ma nic wspólnego z socjalizmem. Dojrzałość narodu polega na tym, ze potrafi się oddolnie samoorganizowac i nie potrzebuje państwa w każdej sferze życia, czego dla przykładu przeciwienstwem jest społeczeństwo szwedzkie.

  W swojej idei solidaryzm narodowy zakłada lokalne wsparcie dla wykluczonych i słabszych. Działanie organizacji pozarządowych bezpośrednio w miejscu zapotrzebowania na pomoc oraz budowanie wspólnoty czujacej odpowiedzialność za siebie.

  DobroWolna, oddolna, odpowiedzialna, traktujaca beneficjentów z godnością, celowana inicjatywa nawet przez moment nie pachnie socjalizmem, który w swej naturze stanowi zaprzeczenie powyższego.

  Tylko tyle.. Pańskich wycieczek ad personam nie będę komentował
 • @dudziarz 01:12:59
  Bardzo proszę o zapoznanie się z moją notką o solidaryzmie narodowym: http://gps65.salon24.pl/439345,narodowy-solidaryzm - ja tam to dokładnie wyjaśniam, co czyni Panów spór bezpodstawnym, bo wydaje mi się, że obaj się ze mną zgodzicie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031