Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Niemiecki nominat i grill u Giertycha

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk sprawdził się jako niemiecki namiestnik w Polsce. W nagrodę dostanie awans. Sugeruje to nadchodzące przetasowania w Platformie. Stwarzają one szanse grupie polityków, którzy w ostatnich latach wypadli z tzw. obiegu.

Opiniotwórczy niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opublikował artykuł, z którego wynika, że polski pupil Angeli Merkel dostanie nominację największej frakcji europarlamentu, Europejskiej Partii Ludowej, na szefa Komisij Europejskiej w kadencji rozpoczynającej się w roku 2014.

Nie ma w tej informacji nic dziwnego. O "europejskim" awansie dla człowieka, który do mistrzostwa doprowadził wasalny rytm, w jakim po roku 89 działa polska polityka, mówiło się od dawna. Tusk zostanie nagordzony za to, że był sprawnym namiestnikiem w Warszawie. Oczywiście, sformułowanie "sprawny namiestnik" nie oznacza, niestety, sprawności w zarządzaniu państwem polskim. Tusk zarządza kolejnym etapem przekształcania Polski w quasi-kolonialny obszar, na którym swoje interesy realizować mogą dominujący w Europie gracze.

Artykuł w "Spieglu" można postrzegać jako sygnał przygotowujący niemiecką opinię publiczną (a może nie tylko niemiecką) na nominata Angeli Merkel. Tymczasem w Polsce, zwłaszcza w środowisku PO, musi ta informacja wzbudzać spore emocje.

Spoistość platformy zasadza się na bezwzględnej dominacji ośrodka skupionego wokół Donalda Tuska. Wątpliwe jest, by chciał, a co więcej, potrafił on połączyć funkcję administratora Komisji Europejskiej i rozgrywającego w platformie. Dlatego na horyzoncie szykują się przetasowania, na których wiele osób zechce zapewne zbudować swoją pozycję.

Prawdopodobne jest, że w tym kontekście należy odczytywać ostatnie kroki dawnego lidera Ligi Polskich Rodzin, Romana Giertycha, który od kilku lat stara się wykreować na polityka demoliberalnej centroprawicy. Obrona Michała Tuska, polityczna przyjaźń z Radosławem Sikorskim czy Michałem Kamińskim, wreszcie słynny, sobotni grill, na którym pojawił się m.in. Kazimierz Marcinkiewicz - Giertych zintensyfikował w ostatnim czasie starania o to, by dołączyć do mainstreamu III RP.

Czy powiedzie mu się ten manewr? Ciężko powiedzieć, zależy to od wielu czynników. Wśród działaczy narodowych i elektoratu odrzucającego Republikę Okrągłego Stołu Roman Giertych jest postacią jednoznacznie "spaloną", ale centroprawicowa magma wyborcza może łyknąć wiele. Zwłaszcza, jeśli imprimatur nowemu wcieleniu byłego wicepremiera wystawiają Wyborcza, TVN czy postacie takie jak Jacek Żakowski. A robią to ostatnio nad wyraz chętnie. Cokolwiek by się jednak nie wydarzyło, jedno jest pewne - Giertych konsekwentnie kroczy drogą, którą rozpoczął ogłaszając w Wyborczej, że "Dmowskiego by do Ligi nie przyjął". Drogą wyznaczoną przez postacie formatu Stefana Niesiołowskiego.

W każdym razie, gdy pytają mnie o Romana Giertycha jako byłego wszechpolaka, byłego endeka (ostatnio sam siebie określił jako "konserwatywnego liberała"), wreszcie byłego lidera, w którym, jako nastolatek, pokładałem nadzieje - odpowiadam - proszę uszanować mój wstyd i milczenie.

KOMENTARZE

 • raczej ta nominacja jest ,,dziwna" zwłaszcza
  w konfrontacji z informacjami przedstawionymi kilka dni temu przez znany niemiecki program poltyczny ,gdzie jednoznacznie zestawiono korupcję AMBER GOLDU i nie tylko, razem z nazwiskiem TUSKA i jego rodziny,a NIEMCY raczej nie są zwolennikami ludzi na najwyższych stanowiskach umoczonych w poważne przekręty,widać to było na przykładzie ostatniego prezydenta NIEMIEC,i sądzę ze jeśli nawet dojdzie do tego to jego konkurent SCHULTZ też NIEMIEC skrzętnie wykorzysta aferę AMBER GOLDU na swoją korzyśc ,tak czy inaczej TUSK to kandydatura spalona ,MERKEL może mu powiedzieć ,sorry Winetou ,sam się umoczyłeś
 • @
  Przyjaźń z Sikorskim nie wychodzi, zdaje się, na dobre. Szaniawski???
 • Robert Winnicki
  W pelni sie zgadzam.
  Zadziwia ewolucja jaka przeszedl Roman Giertych.
  A Tusk, to czlowiek, ktory widzi swoj bliski marny koniec.
 • Roman Giertych wielkie rozczarowanie.
  Chciało by się napisać Miałeś ... została ci się jeno Platforma Obywatelska .Ile ludzi ostrzegało LPR św pamieci przed pisem .Może był taki program skupić środowiska narodowo -katolickie zaprowadzić
  pod topór PISu .
 • @Browar 15:25:56
  hi..hi...ten Twój nick wyrażnie ci przeszkadza w formułowaniu logicznych wywodów...
 • Głowa do góry! Giertycha wstydzić się nie musisz..
  Jak dziennikarze głównych mediów tych "bardziej rzetelnych"(czytaj Rzepa) i mniej( czytaj Gazeta) udają zdziwionych konserwatywno liberalnym obliczem Giertycha, która nijak pasuje do wykreowanego wcześniej przez oba te opiniotwórcze media mrocznej postaci faszysty - antysemity, to się nie dziwię, no bo postawionej wcześniej tezy trzeba bronić, choćby w walce o wiarygodność tych gazet...

  Ale jeśli zaskoczony czuje się prezes MW, który wie, że Giertych startował swego czasu z list UPR, że jego współpraca z tym ugrupowaniem zakończyła się utworzeniem wspólnej listy wyborczej, nie wracając do początku lat 2000 i "Lotu orła"(gdzie o sile gospodarki miała decydować klasa średnia i inicjatywa średnich przedsiębiorców) to znaczy, że popłynął rzeką fantazji i wyobrażeń nie wiele mających wspólnego z rzeczywistością.

  Tak, kolego problemem Giertycha jest to, że jego atuty doceniają tylko jego przeciwnicy, dlatego z taka zapalczywością podnieśli dziś hałas i spieszą z przypominaniem rzekomych grzechów i odkurzaniem wizji "czarnego luda". A ja ciągle uważam, że właśnie on przyda się w odbudowie szerokiego ruch narodowo demokratycznego, w którym bedzie miejsce równiez dla wolnościowców.

  A jeśli chodzi o Dmowskiego, to dobrze obaj wiemy, że Giertych w tamtym wywiadzie miał na myśli Dmowskiego ze schyłku twórczości, zawiedzionego demokracją.. i dobrze wiemy, bogatsi od Dmowskiego o doświadczenia wojennego faszyzmu i PRL- owskiego komunizmu, że niestety, nie ma systemu lepszego od demokracji...........

  A jeśli chodzi o
 • @val 18:03:47
  Zagatka kto to powiedział w centrum masonerii Instytut Batorego
  proroctwo czy jak???

  2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent

  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”
  „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.

  Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
  Potem będą mogli się założyć kolejną partię.
  Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
  Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” [str. 22-23
 • RAZ i Wolski tez na grillu byli...jedli i pili. Szok!
  A

  to znaczy, ze po prawej stronie nie ma zadnego - rozeznania co moze sie wydarzyc...co oni nam przygotowali,

  wiec nie ma co sie pieprzyc , bo nie ma nic do stracenia.
 • @dudziarz 18:37:27
  Kolega dudziarz, widze robi, za "adwokata diabla"...Kolego dudziarz,Giertych jest calkowicie "spalony", w srodowiskach narodowych.Absolutnie, i doszczetnie...To jest czlowiek, ktory zawsze chcial byc na swieczniku,tylko "zle koneksje rodzinne", mu to uniemozliwialy.Pamietam go od poczatku, jego dzialalnosci w MW, i nigdy nie mialem o nim dobrego zdania - jako "narodowcu".Wbrew pozora, w samym srodowisku, tez nigdy nie mial wielu zwolennikow..Tolerowano go , glownie z racji tradycji rodzinnych, zwlaszcza z powodu dziadka Jedrzeja.O tym co bylo, zwlaszcza po "skasowaniu" LPR,lepiej zamilknac...A co poznego Dmowskiego...Proponuje go jeszcze raz przeczytac...A demo-liberalizm, nie jest "jedynym" znanym ustrojem wolnosciowym - naprawde!Nie dajcie sobiego tego wmowic!Koncepcje ruchu narodowego, na ustroj polityczny Polski, byly rozne i bardzo ciekawe...W wielu aspektach, bardziej "wolnosciowe", niz komukolwiek by sie wydawalo, choc nie oparte na na powszechnym szachrajstwie wyborczym,czy innym konkursie pieknosci!Proponuje poczytac...Jak osobiscie odrzucam system,w ktorym jak to ktos ,kiedys napisal: "TAKA SAMA WARTOSC, MA GLOS ODDANY, PRZEZ PROFESORA UNIWERSYTECKIEGO, JAK I PRZEZ KURWE ROZNASZACA SYFILIS"Amen!
 • @cziken1 19:08:13
  Ja niestety byłem zapatrzony w Giertycha prawie jak w geniusza politycznego patrzyłem .Złego słowa nie dałem powiedzieć na jego temat .Wielki zawód osobisty mam do tego pana ale biorę to na barki młodosci . Sądziłem że koalicja z PIS (KOR okrągły stół) może się źle skończyć.Ale że Roman odwali taki zakręt tego się nie spodziewałem .
  Czekam kiedy bedzie kierował pozwy przeciw ludzom z prawicy jako adwokacik na posyłki
 • @cziken1 19:08:13
  Nie czuję się gorszy od profesora, czy lepszy od prostytutki..

  Nie chcę być marzycielem i szukać magicznych trzecich dróg, tylko wykorzystywać te instrumenty, które dostępne są dzisiaj!

  Nie wiem w jakim środowisku narodowym Giertych jest skończony, ale widocznie to środowisko jest bardziej zróżnicowane niż myślałem.

  Najciekawsze jest to, że w krytyce Giertycha stoją dzisiaj w jednym rzędzie publicysci lewicowi i ci popularnie zwani "prawicowymi". Widocznie stosunek do PiSu pozostał już jedynym kryterium politycznych wyborów. I to jest przykre.. zarówno w kontekscie jego zwolenników, jak i przeciwników... bo to zwalnia od myślenia.
 • @Skad my to znamy 15:16:04
  czy tusek skonczy marnie, co za roznica...cala propaganda polega wlasnie na tym, ze tusk, to gwny winnowajca, a tusk to tylko narzedzie...No

  bo gdyby Polska byla wolna - to tusk nie mialby prawa bytu - no

  chyba, ze uznamy, ze gwny uklad m media w Polsce, urzedy, prokuratura, oswiata, wojsko...dlugo by wymieniac,

  tak sie zlozylo, ze tez sa POkroju tuska, a sa przeciez.
 • @dudziarz 19:47:12
  Srodowisko narodowe, nigdy nie bylo jednolite...A to "romanowe", do czasu poparcia przez Radio Maryja,bylo kolejna "kanapa"bez znaczenia...Nie wchodzac, w szczegoly w ruchu narodowym dominuja dwie koncepcje...Jedna: bierzemy udzial, w "konkursie pieknosci", a pozniej zobaczymy, co bedzie dalej, i druga...tzw. "trzeciopozycyjna", narodowo-radykalna czy rewolucyjna...Odrzucamy demo-liberalizm jako system, szkolimy kadry, i czekamy na wielkie swiatowe BOOM,ktore moze...da szanse, na zmiane "okraglostolowych" ukladow ,i zaleznosci.To tak, w duzym uproszczeniu.
  Patrzac chlodnym okiem, wbrew pozora, ta druga koncepcja jest bardziej prawdziwa...Wiara, w to, ze da sie RADYKALNIE zmienic sytuacje, poprzez kartke wyborcza, jest naiwne.Nie ma na to, zadnych rozsadnych przeslanek.Za to, jest wszystko na nie...Aby zdobyc, to w taki sposob, trzeba, zmobillizowac elektorat, ktory nie ma absolutnie zadnego pojecia, " co w trawie piszczy", a tym bardziej MALO GO TO OBCHODZI.Potrzeba:
  - GRUBYCH MILIONOW...ktorych nie ma
  - PROPAGANDY W MEDIACH...ktorych nie ma

  Za to jest, dokladnie odwrotnie...Sam Internet, to DUUUUZO, za malo...

  Podziekowac...
 • @cziken1 20:21:44
  wiara w teorię chaosu jest tyle realna co romantyczna.. i niebezpieczna, bardzoo.. dlaczego? bo w dobie dzisiejszego kryzysu gospodarczego masy wybiorą "bezpieczną"komunę...a rewolucyjnym narodowcom pozostanie bieganie za wietnamczykami i pladrowanie straganów..  pozdrawiam
 • @dudziarz 20:37:47
  Nie zrozumielismy sie chyba...To raczej chodzi, o konflikt globalny,porownywalny z II Wojna Swiatowa, a nie zawirowania czysto ekonomiczne.
 • @cziken1 20:41:57
  no to jesteś jednak marzycielem..:)

  swoją drogą, oby taki scenariusz nigdy się nie spełnił....
 • @dudziarz 20:56:05
  To nie moje "marzenie"...Przedstawiam koncepcje - to raz.Patrzac, co sie dzieje, na swiecie...To tylko kwestia czasu, a to "marzycielstwo" stanie sie rzeczywistoscia...A wtedy, jak wiadomo, wszystko jest mozliwe...Mozliwe tez,ze juz by nas jako "oficjalne" panstwo nie bylo...No coz,ale takie sa zasady gry...To dwa.Tak czy siak...Nie kartka wyborcza jest tu tym,ktory zadecyduje o tym - tego jestem na 100% pewien.Nie da sie bowiem, wygrac znaczonymi kartami zrobionymi, i rozdawanymi przez szulerow, to chyba jasne.Moze zadecyduje o tym "kryterium uliczne",ale nie urna wyborcza...Tylko, ze wtedy mielibysmy "przyjacielska wizyte",w obronie "demokracji",i naklonienie, do "jedynej slusznej decyzji"...Wiec tak naprawde, nie wiadomo co jest gorsze...
 • @cziken1 21:19:39
  Zawsze był podział na prawicy i kłutnie ale te same wartości które jednoczyły nas w spólnych marszach zebraniach .Prawica jest zniszczona (uklony dla pis w negatywnym znaczeniu ) to teraz niszczy się Wartości ( Palikot GW itp)
 • Być może Merkel ofiarowuje Tuskowi Niderlandy
  Żeby ocenić , czy propozycja Merkel jest realna , trzeba znać obecny stan poparcia wyborców w krajach UE . Wydaje mi się , że teraz będzie wychył w lewo.Oczywiście takie rozważania są uprawnione , jeżeli informacja Spiegla opiera się na prawdzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031