Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Króliczek zamiast kandydata na premiera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS ogłosił kandydata na premiera „rządu technicznego”. Od dziś wiemy, że premierem nie zostanie profesor Gliński, socjolog z PAN. Nie zostanie, bo od początku całej zabawy w „rząd techniczny” było jasne, że nie ma szans w głosowaniu.

Kandydat na nie-premiera posiada, jak na razie wyczytałem, skromną przeszłość polityczną. Dał się poznać jedynie jako kandydat do parlamentu z ramienia… Unii Wolności. Ponadto w zeszłym roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczył go Bronisław Komorowski.

Zabawa w „kandydata na premiera” to gra, w której oczywiście nie chodzi o złapanie króliczka, a o uporczywe gonienie go. Króliczek pobiega jeszcze kilka tygodni, padnie heroicznie w przegranym głosowaniu i zostanie zakopany tak, by użyźnić ziemię pod pastwisko dla nowych króliczków, którymi zechce posłużyć się prezes PiS-u.

Spyta ktoś – a co właściwie złego jest w gonieniu króliczków? Przecież wszyscy tak robią, a platforma zwłaszcza; może to jest droga do sukcesu? Odpowiadam – być może i jest to droga do jakiegoś sukcesu. Pytanie tylko jakiego – bo ja obawiam się, że może to być sukces na miarę jedynego rządu PiS-u, jaki udało się tej partii stworzyć. Rządu z Mellerem, Kluzik-Rostkowską czy innymi przedstawicielami opcji lewicowo-liberalnej. Których obecności bynajmniej nie postulowali „trudni koalicjanci”, pojawiający się często na ustach polityków PiS-u jako tłumaczenie „wszelkiego zła” tamtego okresu.

Z pewnością natomiast nie będzie to sukces na miarę „drugich Węgier”. Bo węgierskie zmiany, gdyby ktoś nie wiedział, to osiem lat (2002-2010) mozolnej budowy autentycznego ruchu społecznego, którego partia jest tylko politycznym ramieniem. Robił to zarówno narodowy Jobbik, jak i centroprawicowy Fidesz. Tymczasem polityka polskiej centroprawicy jest zupełnie przeciwna, o czym można przekonać się słysząc chociażby tu i ówdzie, jak „z buta” traktowani są np. tacy społeczni „janczarzy” PiS-u jak Solidarni 2010.

I dlatego drugiego Budapesztu nie będzie. Bo parlamentu nad Dunajem nie zdobyto, szturmując go stadami króliczków uświnionych w Unię Wolności.

KOMENTARZE

 • Żądamy referendum w sprawie wyjścia Polski z UE !
  Posłanka Gabriela Masłowska (Klub PiS, osoba bezpartyjna)

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  Posłanka Gabriela Masłowska w czasie obrad sejmu RP powiedziała powiedział ,,Pragnę zgłosić pewien postulat.

  Proponuję, aby wraz z każdymi wyborami parlamentarnymi przeprowadzać w naszym kraju cykliczne referendum weryfikacyjne. W referendum tym zadawano by pytanie, ,,czy opowiada się pan, pani za wyjściem Rzeczypospolitej Polskiej z Unii Europejskiej ?”. W przypadku pozytywnego wyniku takiego referendum rząd byłby zobowiązany do podjęcia odpowiednich działań w tym zakresie."

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/main/44A1C988

  (posłanka Gabriela Masłowska - w tej kadencji sejmu RP wybrana z list Prawa i Sprawiedliwości, ale jest ona osobą bezpartyjną, w poprzedniej kadencji również w klubie PiS jako osoba bezpartyjna, jeszcze wcześniej dwukrotnie wybierana z list LPR).

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Senator Marek Rocki (Klub PO)

  http://www.e-mentor.edu.pl/_zdjecia/rocki.jpg

  ,,Nie bardzo rozumiem tę propozycję. Aktywizacją obywateli są wybory. Co do referendum, to zgodnie z Konstytucją może je zarządzić: Sejm RP bezwzględną większością głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent za zgodą Senatu. Czy Pani Poseł proponuje zmianę Konstytucji?

  A swoją droga powtarzanie referendum wygląda na nękanie.”

  http://www.rocki.pl/odpowiedzi.php

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Posłanka Gabriela Masłowska

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg


  ,,(…)22 stycznia tego roku zorganizowane zostało referendum w sprawie wejścia Chorwacji do Unii Europejskiej.

  Kilka tygodni przed tym wydarzeniem minister spraw zagranicznych Chorwacji Vesna Pusić powiedziała, że jeżeli większość obywateli będzie głosowała przeciwko członkostwu w Unii, to rząd gotów jest zorganizować kolejne referendum w tej samej sprawie, i to być może nawet już za 6 miesięcy, a najpóźniej za rok*.(…)”

  http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter7.nsf/0/A22C85461FC0E0FDC1257A79000040D9/%24File/21_c_ksiazka.pdf


  (str.286)

  *,,Jeżeli większość obywateli będzie głosowała przeciwko członkostwu w UE rząd gotów jest zorganizować kolejne referendum w tej sprawie w terminie za sześć miesięcy do 1 roku”

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Czyli IM wolno ? NAM nie wolno ?
 • oj winniczek...winniczek..
  ty to naprawdę nadajesz się tylko do pełzania...i jak już widać nigdzie i do niczego nie dopełzniesz...
 • @Autor
  Co ma pan do powiedzenia, bo nie zrozumiałem.
 • @jazgdyni 14:15:06
  on nie mówi ...on RECHOCE ,dlatego go nie można zrozumieć......już dostał esemesa z przekazem dnia...
 • A może by tak Inflanty?
  Chińskie powiedzenie mówi: "Obyś żył w ciekawych czasach".

  Wydaje mi się, że pan Prezes Kaczyński, oraz PiS, chce abyśmy żyli w "mało poważnych śmiesznych czasach". Dziwię się bardzo, że Prof Gliński w ogóle przystał na taką propozycje.
  Chyba, że nie znamy jeszcze woli Boskiej ani Tuskiej. Bo przecież Nikt nie może traktować poważnie propozycji PiS.
  W sumie przecież jest to propozycja Zagłoby, ofiarująca komuś Inflanty.

  Tymczasem - Dzisiaj ani Prima Aprilis, ani okres festiwalu politycznego. A Polska znajduje się w dramatycznej sytuacji - na równi pochyłej w niebyt Wszyscy obecni na marszu 29.09.12 o tym wiedzą, podkreślają. Ale NIKT
  nie złożył propozycji rozwiązań.

  Propozycja PiS - to propozycja "pociągania za sznurki", która świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności i wyobraźni politycznej.
 • To jak jest Pan za czy przeciw takim pomysłom?
  Czy może to i to równocześnie?
 • Trafiłem na ciekawy materiał.
  Intryga wokół sławnej ustawy lustracyjnej z 92 roku. Rzecz o tyle ciekawa że jak dotychczas takiej interpretacji nie spotkałem, a ciekawa. Korwin jako klasyczny agent, i wielu innych udających obecnie autorytety.
  A przede wszystkim motyw, niechęć Sejmu do zatwierdzenia sławnej później umowy stowarzyszeniowej ze Wspólnotami Europejskimi. Sławnej złej sławy - to była zdrada polskich interesów, i już wtedy było dobrze o tym wiadomo. Gdy antypolska agentura zorientowała się, że Sejm raczej nie zatwierdzi tej umowy, nastąpiła nagła (to zostało zorganizowane w ciągu kilku dni) lustracja, ze swobodnym kreowaniem na agentów. Ewidentnie miała zastraszyć posłów, zdezorganizować pracę Sejmu i zagłuszyć propagandowo fakt procedowania tej umowy, i się udało. Macierewicz kanalia jakich mało? Śmieć.

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%E2%80%93-czy-nocna-zdrada/
 • Marek Jurek ,,UE jako federalne super-państwo" (1992 r.)
  Marek Jurek - 3 lipca 1992

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Marek_Jurek.jpg

  ,,Przecież traktat*, na podstawie którego za kilkanaście lat zamierzamy wejść do Unii Europejskiej, zakłada, że stanie się on prawem wtedy, kiedy ratyfikują go wszyscy sygnatariusze.

  Jeden z nich odmówił ratyfikacji, a mimo to szuka się nowych sposobów - być może obejdziemy się bez nich, być może każemy im głosować jeszcze raz itd.**.

  Powstaje nowe federalne superpaństwo, w którym własne sprawy narodów nie będą leżały w ich gestii, które będzie rządzone w sposób centralistyczny, czasami z zupełnym pominięciem interesów niektórych narodów, szczególnie narodów słabych”

  * chodzi o Traktat z Maastricht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_z_Maastricht

  ** chodzi o Danię, która w pierwszym referendum odrzuciła Traktat z Maastricht

  http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ue052/index2.php?strona=Droga_Danii_do_UE

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Źródło:

  kadencja, 19 posiedzenie, 3 dzień (03.07.1992)

  9 punkt porządku dziennego:

  Sprawozdanie Komisji Spraw Zagranicznych, Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą i Gospodarki Morskiej, Komisji Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów oraz Komisji Ustawodawczej o rządowym projekcie ustawy o ratyfikacji Układu Europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzecząpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi wraz z projektem uchwały w sprawie powołania Komisji Nadzwyczajnej do Spraw Układu Europejskiego (druki nr 220 i 338).

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata1.nsf/5c30b337b5bc240ec125746d0030d0fc/253862cf5ca3bfe6c12575070045430c?OpenDocument
 • @Ryszard Opara 14:32:15
  Panie Opara, właśnie teraz zdarzyła się rzecz ważna i istotna.
  Zatwardziali zwolennicy PiS zaczną przeglądać na oczy a umiarkowani
  rozumieć ze partia ta jest partią systemu i istnieje tylko i wyłącznie dla czasoprzestrzennej deformacji opozycji. To przez złudne marzenia
  oparte na PiS nie możemy w kraju nic zmienić. Blamaż jest krokiem
  do przodu.
 • @Ryszard Opara
  Oj Panowie się zapędzacie, to może kandydat całkiem na serio i zobaczymy kto ma racje. Moje przeczucia mówią mi że coś jest tu na rzeczy. Inna kwestia to ocena kandydata, to typowy produkt NWO. Idealny model POPIS-u z ciągotami na lewo, np ta ekologia, socjologia. Poparcie będzie zewsząd.

  Zmiana rządów bez wyborów żeby na dystans trzymać radykałów (czyli nas) od dyskursu publicznego w mediach mainstreamu.

  Sam Kaczyński nie może przecież zostać premierem w takim układzie, musieli ustąpić nie tylko w tym punkcie. Pora tworzyć na serio III siłę, ale jak.. samo zjednoczenie paru środowisk zbuduje tylko większą kanapę, jak porwać miliony ludzi? To jest wyzwanie.
 • *****
  Kiedyś wyznaczyli do walki o urząd prezydenta Warszawy Czesława Bieleckiego a teraz na urząd premiera Polski profesora Glińskiego, tak aby owca była cala i wilk syty. :)

  A pogoń za nieuchwytnym króliczkiem trwa w najlepsze. :)
 • @Paweł Tonderski 15:20:53
  Dokładnie to taki kandydat jak nieszczęsny Czesław Bielecki, choć mogli poprzeć Szeremietiewa chociażby i już byłoby ciekawiej. PiS poza retoryką patriotyczną (pojmowaną jako sojusz z Izraelem-USA-UE-NWO) zamienia się w takich chwilach w klasyczną Unię Demokratyczną, UW. Zawsze chcieli z nimi koalicji, także w 1991-93 i później. Dobrze pamiętam cyrk POPIS z 2004 i 2005.

  Kurs jest zatem wyznaczony, radykalnie środowiska z PiS będą marginalizowane dalej. Oni mają szanse odsunąć PO, to nie jest chyba całkiem improwizowana akcja, muszą być jakieś kuluarowe ustalenia. Taki Gowin chyba da się przekabacić takim jak Gliński. Zachowa tekę itd Kto wie jak się to teraz poukłada. Ciekawie będzie.
 • @val 14:19:44
  Ty potrafisz gdziekolwiek udzielić kulturalnej wypowiedzi, czy chcesz z NE zrobić onet.
  Tam wasz kolego z odcinka propagandy na onet (dawno tam nie byłem, ale pewnie nic się nie zmieniło) pisze na wszystkich komuchy, polaczki, itp

  Jak masz tak tajne wiadomości o SMS z przekazem dnia to podaj jeszcze jakieś SMS na wcześniejsze dni. Nie bądź taki tajemniczy.
 • @Ryszard Opara 14:32:15
  Gdybym miał wybrać między Panem, a profesorem Glińskim, to w ciemno wybiorę tego drugiego. Powód? Bardzo prosty, ja go dziś słuchałem z uwagą i bez uprzedzeń, a Pan może i słuchał, ale miał już wcześniej gotową tezę.
  "Ale NIKT
  nie złożył propozycji rozwiązań.".
  Ja nie wiem w jakiej rzeczywistości Pan żyje, ale odnoszę wrażenie, że nie wychodzi Pan poza łamy nE. I nie bardzo wiem jakich propozycji Pan oczekuje i od kogo? Pan Gliński bardzo jasno wyłożył swój program w 8 punktach. Czego Pan oczekiwał? 8 godzinnej prelekcji a la Gomułka?
 • @Ryszard Opara 14:32:15
  A polskie przysłowie mówi: Uczył Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia"

  " Polska znajduje się w dramatycznej sytuacji, ale przecież nikt nie może brać propozycji PIS poważnie."
  To jest właśnie przykład polactwa, które wykańcza Polskę i daje przez to możliwość rządzenia takim ludziom jak Tusk.

  Ja nie zarzucam panu braku intuicji, której pan nie ma, ale myślę tylko, że dłubie pan w tym samym zębie, który dawno już panu wypadł.
 • @Marek Kajdas 15:14:34
  To kandydat do zgrania w pierwszej fazie bitwy. Choragiew lekka..
 • Panie Winnicki, czy pan jesteś krewnym tego Winnickiego, co grał w "Alternatywach"
  jeżeli tak, to z tym króliczkiem wszystko się zgadza....

  Powiem tyle, życie ogrywa nas w karty i to nie dlatego, że jesteśmy złymi graczami, ale dlatego, że życie ma o wiele więcej uporu od nas, a my z głupoty tylko podstawiamy sobie nogi....
 • @lamia 18:17:40
  Pan Opara wkłada swój kijek w szprychy Kaczyńskiego drąc przy tym obłudnie szaty.
  Pan Opara już zapomniał o plamie jaką dał razem z innym przy projekcie Trzecia Siła.
 • A ja tam coraz bardziej zaczynam lubić rząd Tuska. Co nie znaczy że go lubię.
  Za rządów Kaczinskasa byłoby to absolutnie nie do pomyślenia.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-zerwal-kontrakt-na-dostawe-bezpilotowcow-sredn,1,5265115,wiadomosc.html

  Więc z dwojga złego, to może ten Tusk lepszy???
 • @vortex 21:21:16
  Zgadza się. :)
 • @vortex 21:14:34
  Jakiś fantasta w komentarzu pisze, że przecież możemy tą robotę zlecić polskim zakładom w Mielcu. Nawet nie wie, że te zakłady już nie są polskie, że odbywa się tam montaż ... amerykańskich śmigłowców (tania polska siła robocza, tylko końcowy montaż), a załoga jest już symboliczna. I też nie wie, że to PiS puścił te zakłady za jakieś drobne amerykanom. Kurwa jak ten ten jebany antypolski układ dba o dobre imię PiS z Kaczinskasem na czele.
 • @JurekE6 15:00:27
  O co chodzi z tym wpisem? Możesz to wyjaśnić?
 • UE
  @ frasobliwy

  Ponieważ internauta vortex wspomniał o umowie stowarzyszeniowej ze Wspólnotami Europejskimi przypomniała mi się debata sejmowa na ten temat z 1992 roku. Celem wpisu było wskazanie, że już wówczas dostrzegano zagrożenie ze strony tendencji federalistycznych. Co ciekawe Marek Jurek wskazywał, że Traktat z Maastricht tworzy super-państwo, inni twierdzą, że tworzy jest Traktat z Lizbony, inni, że ta perspektywa dopiero przed nami. W każdym razie niezależnie od tych różnic warto wskazać, że

  1) Kierunek w którym zmierza UE jest zły
  2) Trzeba, aby Polska wyszła z UE
  3) To mogło się będzie dokonać, gdy dojdzie do wzrostu nastrojów antyunijnych w Polsce.
  4) Od końca 2007 roku nawet według badań CBOS odsetek przeciwników członkostwa Polski w UE wzrósł z 5 % do 14 %
  5) Trzeba robić wiele, by odsetek ten rósł dalej
  6) Warto wykorzystywać różne kanały przekazu
  7) Jednym z kanałów przekazu jest Internet
  8) Trzeba kochać naszych nieprzyjaciół i właśnie z miłości do nich należy ich ostrzegać, zachęcać, upominać a czasem nawet także dla ich dobra karać. Wszystko z miłości.
  będzie dokonać, gdy dojdzie do wzrostu nastrojów antyunijnych w Polsce.
 • @JurekE6 10:07:44
  Przede wszystkim to chyba chodziło o to, że ten układ oznacza szybki upadek tysięcy polskich przedsiębiorstw, nieraz całkiem dobrych i dających milionom podstawy do egzystencji. Teraz tych przedsiębiorstw już nie ma.
 • @JurekE6 10:07:44
  "Co ciekawe Marek Jurek wskazywał, że Traktat z Maastricht tworzy super-państwo, inni twierdzą, że tworzy jest Traktat z Lizbony"
  Dopiero traktat lizboński prawnie stworzył państwo zwane Unia Europejska.
  Państwo, w którym o jego rozwoju decyduje organ niewybieralny (sic!)
  "Rada Europejska nadaje Unii impulsy niezbędne do jej rozwoju i określa ogólne kierunki i priorytety polityczne."

  Oczywiście trafnym jest stwierdzenie, że takie superpaństwo istniało wcześniej. Było jednak ono nieformalne. Nie było podmiotem prawnym a jedynie organizacją zrzeszającą takowe podmioty (państwa).

  Jak już jesteśmy przy Marku Jurku to tego pana widzę trzymały się żarciki kiedy Poseł Bogumiła Boba (ZChN) wygłaszała swoją mowę na posiedzeniu Sejmu 1-wszej kadencji w dniu 21 maja 1992 r. o tym Układzie Europejskim.
  „W Radzie Stowarzyszenia, proszę państwa, mamy 1/3 głosów. Nie wyobrażam sobie, że we własnym domu będę wołać jeszcze dwie osoby, żeby nim zarządzały, a ja mogę tylko podnieść palec i powiedzieć, że się zgadzam. Proszę państwa, można mieć takie poglądy. Proszę państwa, trzeba popatrzeć z dwóch różnych stron, nie zaś tylko z jednej strony. Oczywiście, przedstawiam to dosyć ostro. Jednak chcę, żebyśmy się zastanowili nad różnymi możliwościami, żebyśmy nie patrzyli zauroczeni Europą Zachodnią i nie myśleli, że musimy do niej lecieć na skrzydłach. Proszę państwa, jeżeli się palec oddaje mocniejszemu, to on chwyta za rękę, za łokieć, za szyję, a później może duszę wycisnąć, jeśli mu się tak spodoba, jeśli jest tak mocny.”
  „Nie spieszmy się do sytuacji, w której nie będziemy decydować o sobie.”
  „A teraz może coś z prywatnego doświadczenia. Moim rodzicom mówiono, że nie ukończę nawet podstawowej szkoły, a ukończyłam studia, więc nie bójmy się… (Głos z sali: Za komuny.) Tak jest, za komuny oczywiście, ale, proszę pana, przed wojną też bym je ukończyła, mogę pana zapewnić.
  (Poseł Marek Jurek: Znowu się uważacie za właścicieli uniwersytetów.)
  Tak, cały naród ciężko pracował na to, żebyśmy mogli skończyć studia, na pewno. Wszyscy przyłożyli się do tego. I, proszę państwa, kiedy mówi się, że nie ma żadnego innego wyjścia z sytuacji, ja wtedy uważam, że należy się jeszcze nad tym zastanowić, a wówczas bardzo często znajduje się wyjście. (Oklaski)”
 • @vortex 10:33:48
  Prosze wycofac sie z komentarzy
  vortex 01.10.2012 21:14:34
  vortex 01.10.2012 21:25:59
  Gdyz bije od nich typem inteligencji JKMa..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031