Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Młodzież Wszechpolska gratuluje sukcesu Polakom na Litwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Od lat obserwujemy nawiązującą do tego hasła politykę Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Popieramy ją i staramy się nagłaśniać w Polsce problemy, z jakimi borykają się Rodacy mieszkający w Republice Litewskiej".

Warszawa, 16 października 2012 r.

Przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie
Sz. P. Waldemar Tomaszewski


Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
nie damy pogrześć mowy!

- te słowa, wypowiedziane do wielotysięcznego tłumu, usłyszała z Pańskich ust delegacja naszego Stowarzyszenia, która 17 marca br. przybyła do Wilna wraz z innymi Polakami z kraju, by swoją obecnością wesprzeć manifestację w obronie polskiego szkolnictwa.

Od lat obserwujemy nawiązującą do tego hasła politykę Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Popieramy ją i staramy się nagłaśniać w Polsce problemy, z jakimi borykają się Rodacy mieszkający w Republice Litewskiej. Zdajemy sobie sprawę, jak trudna w dzisiejszych czasach jest walka o zachowanie tożsamości narodowej. Kultura popularna raczej osłabia niż umacnia postawy narodowe. Jeśli dołożymy do tego niechęć administracji państwowej i rozliczne ograniczenia, z jakimi spotykają się Polacy na Litwie, tym bardziej podziwu godna jest praca, jaką wykonuje AWPL, ZPL i wiele innych polskich organizacji.

Dziś otrzymaliśmy informację, że wysiłek podejmowany przez polskich działaczy nie idzie na marne – Akcja przekroczyła próg wyborczy i wprowadzi do litewskiego Sejmu liczniejszą reprezentację. Z tej okazji składamy serdeczne gratulacje na ręce Pana Przewodniczącego oraz prosimy o przekazanie ich wszystkich działaczom.

Niech Opatrzność czuwa nad pracą posłów AWPL, a działalność na rzecz Polaków mieszkających na Litwie i całego społeczeństwa niech niesie wiele radości i sukcesów!

Ze swojej strony deklarujemy, że w naszej działalności nigdy nie będziemy zapominać o losie Rodaków mieszkających na Kresach, będziemy w życiu społecznym Rzeczpospolitej promotorami Waszych praw, dążeń i działań.

Z poważaniem

Robert Winnicki
Prezes Zarządu Głównego
Młodzieży Wszechpolskiej

KOMENTARZE

 • Offtopem
  Czy kolega Winnicki ma zamiar tolerowac "wyczyny" Pana Sakiewicza &CO, w stosunku do Marszu Niepodleglosci???
 • @cziken1 16:50:11
  ..rwa ...rwie łba nie urwie, więc spokojnie, to tylko układ choreograficzny. Za chwilę ktoś wyleci spod dywanu i dowiemy się "o so chosi"...
 • @cziken1 16:50:11
  http://narodowcy.net/prezes-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-dziwna-bojazliwosc-red-sakiewicza/2012/10/16/
  tutaj masz odpowiedź Stowarzyszenia MN

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031