Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 8 komentarzy

Niecodziennik

Robert Winnicki - Wszechpolak - katolik - działacz społeczny

Ważne informacje przed 11 listopada!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkich, którzy udają się na Marsz Niepodległości, a zwłaszcza organizatorów i uczestników wyjazdów do Warszawy proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

 Komunikat Stowarzyszenia Marsz Niepodległości


Już w najbliższą niedzielę kolejny Marsz Niepodległości. Jako organizatorzy tej imprezy prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami porządkowymi.

Wyjazdy

W związku z licznymi, niepokojącymi sygnałami dochodzącymi do nas za całego kraju, zwracamy się do Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych służb państwowych o zaprzestanie nękania organizatorów wyjazdów do Warszawy w dniu 11 listopada. Apelujemy o to, by funkcjonariusze nie przekraczali swoich uprawnień, poprzez nagabywanie organizatorów, poprzez telefony do firm przewozowych, mających na celu zniechęcenie do wynajęcia autokarów.

Za absolutnie skandaliczne należy uznać przypadki, w których, np. w Trójmieście, pod wpływem telefonów z policji, rezygnują kolejni przewoźnicy. Skandalem jest również wprowadzanie przez niektórych funkcjonariuszy w błąd organizatorów, np. poprzez próbę wydobycia listy uczestników pod pretekstem powoływania się na imprezę masową. Zgodnie z literą prawa Marsz Niepodległości nie jest imprezą masową, a zgromadzeniem publicznym.

Do organizatorów wyjazdów apelujemy:

- zaplanujcie swój wyjazd odpowiednio wcześniej, spodziewajcie się nękających kontroli na trasie
- pamiętajcie, że policja nie ma prawa żądać od was listy uczestników powołując się na przepisy o imprezach masowych,
- wszystkie przypadki łamania prawa lub przekroczenia uprawnień przez policję dokumentujcie robiąc zdjęcia, nagrywając i spisując relacje; koniecznie żądajcie od policjantów wylegitymowania się i podania numeru służbowego
- prosimy o zgłaszanie nieprawidłowości na maila:
prawo@marszniepodleglosci.pl – zespół prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości będzie reagował na przekraczanie uprawnień przez funkcjonariuszy
- jeśli przewoźnicy będą rezygnowali pod wpływem działań policji z wynajmu autokarów, zwracajcie się do tych przewoźników z informacja, że obciążycie ich kosztami wynikającymi z zaistniałej sytuacji

Po przybyciu do Warszawy:

- kierujcie się pod Pałac Kultury, na ulicę Emilii Plater – tam wysiadajcie z autobusów, które zostaną skierowane na parking przy ul. Towarowej, a następnie skierowane na Torwar, znajdujący się blisko miejsca zakończenia Marszu Niepodległości

- następnie udajemy się do kościoła św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51 na Mszę świętą (grupy, które dotrą przed 13:00) lub, bezpośrednio z ulicy Emilii Plater, mijając pieszo Pałac Kultury, na Plac Defilad, gdzie nastąpi rozpoczęcie naszego zgromadzenia i uformowanie kolumny marszowej.

Wszystkich udających się do Warszawy w dniu 11 listopada prosimy o zachowanie spokoju i podporządkowanie się poleceniom organizatorów oraz Straży Marszu Niepodległości.

Do zobaczenia w stolicy!
Odzyskajmy Polskę!
 
//www.youtube.com/watch?v=KIfktW6X1Ek

KOMENTARZE

 • Nie ma dzwieku...
  ...tylko szum
 • @cziken1 17:51:56
  Dziwne, teraz zaskoczylo, ale szum pozostal...
 • Scyzoryk sie w kieszeni otwiera...
  Scyzoryk sie w kieszeni otwiera....
  Ktos ma jeszcze watpliwosci, ze Republika "Okraglego Stolu",uderza z cala sila, i prowokuje aby doprowadzic do totalnej awantury w niedziele...

  " UWAGA!
  Mamy informacje, że polskie służby zatrzymały pasażerów samolotu relacji Budapeszt-Warszawa, na warszawskim lotnisku Modlin. Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że...pasażerowie WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Demoliberalna dyktatura platformy zaciska kleszcze!
  O sprawie będziemy jeszcze informować. "
 • @cziken1 18:41:53
  Jaka ona tam demoliberalna. Zwykli okupanci, centra realnej władzy pod kontrolą różnych zagranicznych wywiadów. Posłowie w większości głupki sprzedajne, bez znaczenia i wpływu. Rządzą służby różne takie i owakie, czyli stare esbeki i wsioki co to już chyba wszystkim wkoło dupy nadstawiały (i sowieckim, i niemieckim, i amerykańskim, i brytyjskim). O tym że jest jakaś Polska co ma swoje interesy oni już dawno zapomnieli, o ile kiedyś pomyśleli. Tak się rozejrzyjcie, tam gdzie są podejmowane realne decyzje dominują panowie powyżej 50 lat (młodszych niemal nie ma). A Stan Wojenny był akurat 30 lat temu. Ile oni mieli wtedy? Ponad 20, i z zasady właśnie wtedy zgłosili swój akces czy to do milicji, czy do SB lub w inny sposób pokazali miłość do czerwonego. Każdy wie, że trzeba było być szczególnym cynicznym skurwysynem, aby tak wtedy postąpić. Wielu partyjnych rzuciło wtedy legitymacjami, nie zważając że na tym mogli stracić. A te kurwy przeciwnie, i oni tutaj rządzą teraz. Warto mieć pełną świadomość z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia. Z tym samym co wtedy 30 lat temu.
 • @vortex 19:07:47
  Tak sie okresla system oparty na powszechnym glosowaniu.Wszystko sie zgadza.A to, ze tak sie dzieje jak teraz, to zadna nowosc...System sie broni.
 • Proponuje to wykorzystac medialnie !!!
  " Wśród zatrzymanych na modlińskim lotnisku znajduje się dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych. "
 • Szczegoly
  http://szentkoronaradio.com/belfold/2012_11_09_zagyva-es-toroczkai-altal-vezetett-magyar-hazafiakat-feltartoztattak-varsoban-a-k
 • " Komedii " politycznej ciag dalszy...
  " Kolejny skandal!

  Kibice z Białegostoku dostali wezwania na komisariat.
  Termin wezwania: 11.11.2012 !!!
  Państwo policyjne w natarciu "
 • Prowokacja !!!
  Uwaga!
  Informacja z ostatniej chwili:

  Jutro od godziny 9.30, Janusz Palikot zaplanował konferencję prasową, która odbędzie się pod pomnikiem Romana Dmowskiego.
  Znając upodobania Janusza Palikota, możemy się spodziewać prowokacji i oczerniania wielkiego męża stanu.
  Tak na prawdę, ciężko przewidzieć co tym razem wymyśli mistrz marnych prowokacji.

  Ale jedno jest pewne, Warszawiacy nie pozwolą na skandaliczne zachowania pod pomnikiem, kto może niechaj stawi się jutro o 9.30 w ww. miejscu.
  Przeszkadzanie(rzecz jasna pokojowe) w konferencji wysoko wskazane:)
 • @cziken1 22:34:36
  Ciekawe czy Pan Sendecki poczęstuje Knura wieprzowiną ?
 • @Ptasznik z Trotylu 23:15:24
  Właśnie tak pomyślałem, że tam by się przydał Sendecki z jego oryginalną reporterską ekipą i grzecznie mu wytłumaczył mylność jego poglądów. A jak go policja nie dopuści to będzie to ciekawa konferencja prasowa, za kordonami. Tylko filmować. Palikot to osobnik z ewidentnymi defektami umysłowymi, sam się tylko podłożył, bardzo głupi pomysł z tą konferencją, stwarza tylko okazję żeby go ośmieszyć. Pewnie można parę scenariuszy wymyślić jak mu nieco namieszać. Tylko czy warto wysilać się dla jakiegoś klienta w defektami mózgu?
 • @Ptasznik z Trotylu 23:15:24
  Po tym co powiedzial dzis u Olejnik w Radiu Zet, nalezy mu sie porzadny "oklep"....Przekroczyl wszelkie granice !!!!

  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Janusz-Palikot8

  Sluchac od 15 min. 15 sek.

  Mnie juz nic nie dziwi, ale po tym, to normalnie az sie we mnie zagotowalo...
 • Nie ma konca...
  " "W Przemyślu kibice dostają wezwania, w dniu 11.11, do stawienia sie w godzinach rannych na komendę"

  Oto wolność, tolerancja i standardy demokratyczne! "
 • @cziken1 23:57:28
  Bardzo głupio się bawią te małe pierdyknięte policmajstry. Bo co??? Niepodległość Polski im się nie podoba??? Nie przychodzi im do głowy że kiedyś za te numery mogą znaleźć się przed plutonami egzekucyjnymi.
  Mnie się przypomina teraz Iran za Szacha. Tam była okrutna policja polityczna Savak. Torturowała i mordowała Persów bezprawnie, ale w interesie utrzymania kolonialnego statusu Iranu, na rzecz USA, GB, Izraela. Po rewolucji wielu jej oficerów zostało straconych. Tak się niedawni ktoś tam rozczulał, jak to po Rewolucji Homeiniego tam na drzewach okrutnicy wieszali różnych "biedaków". Właśnie głownie wieszali tych pierdolonych savakowców, i słusznie.
 • NIECH CIE NIEBO BLOGOSLAWI I CHRONI, ROBERT!
  Oraz innych organizqatorow Marszu Niepodleglosci.

  To dzieki Wam Polska budzi sie i jednoczy.

  Najwyzszy szacun ode mnie.
 • @Pan Marky 01:46:07
  co to i u kogo jest "szacun"?
 • @DelfInn 02:08:23
  RE: co to i u kogo jest "szacun"?

  --- Naprawde nie wiesz co to "szacun," czy udajesz? Jesli nie wiesz, to "szacun" = szacunek.

  A co rozumiesz przez "u kogo jest "szacun""?
 • @Pan Marky 03:04:00
  >szacun=szacunek
  to jak powiedziec, ze coryllus=sienkiewiecz. znaczy rzec klamstwo. ja rozumiem, ze teraz taka technika jest wypowiedzi, zeby sie wypowiadac, zamist sluchac, ale to jest, prawde mowiac, po namysle, niezrozumiale przeciez, czyż nie? prosze mnie nie odpowiadac na pytanie - pytaniem. to nie jest ...ten... szacun, albowiem. czyż nie?
 • Konferencja prasowa z 09.11.12 (podmień Robert)
  http://youtu.be/sXwA9hsKKjg
 • CEL MARSZU NIEPODLEGLOSCI
  Już jutro kolejny Marsz Niepodległości. Czas więc zastanowić się – co jest prawdziwym celem Marszu Niepodległości, organizowanego po raz drugi przez stowarzyszenie o tej samej nazwie, w którego skład wchodzą działacze narodowi z Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej czy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

  Wbrew wielu i częstym stwierdzeniom – Marsz nie jest tylko uczczeniem odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918 – z tamtej niepodległości czy naszego charakteru narodowego tamtych lat – dzisiaj nie pozostało już praktycznie nic i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. W dużej mierze przyczyną tego jest oczywiście wymordowanie elity narodowej w czasie wojny i półwiecznej okupacji Polski przez komunistów – bardzo często ideowych ojców czy dziadów ludzi, którzy dziś zażarcie walczą z Marszem Niepodległości. Wbrew opiniom innych – Marsz Niepodległości nie jest też próbą obrony obecnej “niepodległości” – gdyż takowej obecnie nie posiadamy, a mówienie jakoby byłoby inaczej można jedynie włożyć między bajki. Marsz Niepodległości nie ma więc charakteru defensywnego, tak jak mówią niektórzy – nie ma tylko uczcić dawno minionych lat i dawno utraconej niepodległości, bowiem nie skupia się on na historii.
  Wychodzimy na ulicę, z myślą o Polsce i jej przyszłości. Wychodzimy na ulice, aby pokazać Polakom, że niepodległości nie zdobywa się raz na zawsze, a że trzeba o nią walczyć każdego dnia, w każdej codziennej czynności, w czasie wolnym i w czasie pracy, w domu czy w szkole. Niepodległość nie jest dana żadnemu państwu raz na zawsze, nie jest “prezentem”, który raz rozpakowany zawsze będzie leżał na półce, powoli się zakurzając, bądź który można cisnąć w kąt i o nim zapomnieć. Celem Marszu Niepodległości jest ukazanie Polakom właśnie, że tej niepodległości w dniu dzisiejszym nie posiadamy – że “nasze” państwo zależne jest od decyzji chorego tworu ponadnarodowego, jakim jest Unia Europejska. Że “nasze” państwo rządzone jest od 1989 roku przez antynarodową bandę, nastawioną tylko na zdobycie i utrzymanie władzy, dbającą tylko o własne korzyści, własne interesy, interesy swojej partii politycznej, obronę systemu i własnego majątku. Że “nasze” państwo rządzone jest przez antynarodową bandę, której nie zależy z kolei na Polsce, Polakach i polskości, uważając ją zresztą za “nienormalność”, nie dbającą o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny, a co zatem idzie – o jej wielkość. Marsz Niepodległości chce więc zjednoczyć wszystkich ludzi, którzy nie zgadzają się z obecnym stanem rzeczy – chcą odzyskania Polski z łap sprzedajnego i antynarodowego systemu i stworzenia Wielkiej Polski.

  Sukces jakim okazał się zeszłoroczny marsz organizowany przez narodowców, który oprócz ich samych przyciągnął całą prawą stronę polityki; od monarchistów, przez konserwatystów, republikanów po libertarian, oraz tysiące nieokreślonych ideologicznie Polaków, przywiązanych do swej polskości i wizji niepodległego państwa, spotkał się ze sporym zainteresowaniem różnych środowisk – także obecnej władzy. Strach władzy, przed odradzającym się prawdziwym ruchem narodowym, a także typowe dla demokratycznego państwa partyjniactwo i określanie wszystkiego przez pryzmat własnych korzyści politycznych, było powodem próby rozbicia tego sukcesu w obecnym roku. Od wielu tygodni obserwujemy próby ośmieszania organizatorów, słyszymy kłamstwa, propagandę – płynącą już nie tylko ze strony zajadle antypolskiego lewactwa, tak jak w tamtym roku, ale też ze strony niby “patriotycznych” środowisk. Okazało się, kto za bardzo wrósł w system, kto wspiera Republikę Okrągłego Stołu – kto jest po prostu zdrajcą. Jednak na nic to. Na nic ośmieszanie, na nic kłamstwa, na nic propaganda – tysiące Polaków pojawi się na Marszu Niepodległości. Dlaczego? Dlatego że ideą tego marszu jest idea narodowa – a tak jak uczył nas Roman Dmowski – idei narodowej nikt nie pokona, bowiem “nie jest ona wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta ona z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, ona zginąć nie może”.

  Władza, która przestraszyła się tysięcy wolnych Polaków na ulicach Warszawy w tamtym roku, zdecydowała się na organizację własnego marszu – “Razem dla Niepodległej”. Zdała sobie sprawę z braku skuteczności w próbie rozbicia Marszu i jego popularności w narodzie polskim policyjnymi prowokacjami czy kłamliwym przekazem medialnym. Organizatorem marszu obecnej władzy jest prezydent Rzeczpospolitej Okrągłego Stołu – Bronisław Komorowski. Według założenia ma być to „wspólny marsz 11 listopada (…) ponad podziałami politycznymi (…) wspólny hołd dla suwerennego państwa polskiego”. Jest to nic innego jak najpodlejsza w świecie propaganda. Jak o składaniu hołdu suwerennemu państwu polskiemu może mówić człowiek, który jest najzwyklejszą w świecie marionetką, stojącą na czele państwa pozbawionego suwerenności?

  Niestety – olbrzymia większość Polaków, wychowana na dzisiejszych mediach, na dzisiejszych kłamstwach i propagandzie – przekonana jest, że żyje w wolnym kraju, w wolnej Polsce. Kiedy narodowcy mówią czy piszą o odzyskaniu niepodległości, o odzyskaniu suwerenności, bardzo często pojawiają się śmiechy czy oburzenia. Padają pytania – “Jaką Polskę chcą odzyskać?”, “Jaką niepodległość chcą odzyskać?”. Słyszymy stwierdzenia, że przecież Polska istnieje, że przecież mamy niepodległość, że przecież Polska ma swoje miejsce na mapie Europy. Takie pytania i takie stwierdzenia snuć może tylko ktoś, kto nie posiada elementarnej wiedzy, kto jest całkowicie ogłupiony przez media, bądź ktoś, komu na Polsce i na jej rzeczywistej niepodległości po prostu nie zależy. Niepodległość to nie jest tylko obecność danego państwa na mapie. Ta prawdziwa niepodległość – to przede wszystkim suwerenność państwa, wewnętrzna oraz zewnętrzna.

  “Pojęcie suwerenności zewnętrznej państwa nie zmieniło się od chwili powstania i oznacza prawo swobodnego prowadzenia polityki zagranicznej i podejmowania decyzji politycznych w tym względzie. (…) Oznaką, że dane państwo utraciło swoją suwerenność jest niemoc prawno-polityczna do podjęcia decyzji innej, niż ta, którą narzucają mu pozapaństwowe ośrodki zagraniczne. W tym sensie, żaden z krajów członkowskich Unii Europejskiej nie jest państwem suwerennym, gdyż uznają wyższość prawa unijnego nad krajowym, a więc nie mogą się formalnie sprzeciwić czemuś, co uważają za szkodliwe dla swoich interesów”. Działania naszego państwa zależne są od wielu tworów ponadnarodowych. Wyroki naszych sądów podważyć mogą instytucje sądowe Unii Europejskiej. Nasze siły zbrojne uczestniczą w misjach “pokojowych”, które nie leża w naszym interesie narodowym. Co rusz spadają na nas z Brukseli coraz to nowe prawa, ograniczenia, koncesje. Tylko głupiec, ślepiec lub kłamca, może mówić o Polsce jako o państwie suwerennym.


  Celem Marszu Niepodległości w dłuższej perspektywie jest odzyskanie tej suwerenności oraz niepodległości, oraz zbudowanie prawdziwego Państwa Polskiego – polskiego nie tylko z nazwy. Państwa Polskiego, które działałoby w interesie Narodu Polskiego, a nie w interesie partii politycznych, systemu, oligarchicznej “elity” polityczno-finansowej, która obecnie nami rządzi.

  Tak jak wielokrotnie już pisałem – “My, narodowcy (…) Chcemy państwa, które stanie na straży suwerenności i niepodległości. Chcemy państwa, w którym Polak będzie Panem we własnym domu i będzie czuł że jest we własnym domu – Polsce. Chcemy Polski dla Polaków i Polaków dla Polski. I nie boimy się tego powiedzieć wprost – ba, nie boimy się wykrzyczeć tego politykom prosto w ich obłudne twarze. (…) My chcemy w końcu silnej Polski, z którą będzie liczył się świat – Wielkiej Polski!”.

  Do zobaczenia na ulicach Warszawy! Odzyskajmy Polskę! Czołem Wielkiej Polsce!

  Tomasz Dorosz

  za ONR.  Ps. Tekst jednoznacznie plujacy w twarz, bandzie zdrajcow sejmowych...
  Tym bardziej jutro, beda z dwojona sila i nienawiscia nas atakowac.Badzmy twardzi !!!!

  cziken1
 • Gratulacje.
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031